طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سحرناز سلیمانی پاکویدا لطفیشهاب میرزاییانمحمد مهدی فخیمیMahnaz sharifiسمیه ابراهیمیالهام صحافیسهند چوبانالناز پائیزBabak Abbasiعباس اقسامیامین قشقایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معجزه‌ی سادگی دکوراسیون در سبک اسکاندیناویایی

اتاق‌نشیمن‌تان را به سبک اسکاندیناویایی چیدمان کنید

بازدید : 20,006 بار

29 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

سبک اسکاندیناویایی یکی از ساده‌ترین سبک‌ها برای بازآفرینی دکوراسیون داخلی منزل است. ارزش سادگی در دکور هر بخش از خانه و اتاق‌ها می‌تواند خود را نشان دهد، ولی در اتاق‌نشیمن انگار چیز دیگری است! اتاقی که قرار است محلی باشد برای دورهمی‌های اعضای خانواده، باید به قدر کافی گرم و خودمانی باشد تا آن‌ها را به هم نزدیک کند. شاید سبکی که قرن‌ها است مردم سرزمین‌های  سرد اسکاندیناوی را گرم نگه داشته، به کار ما هم بیاید!  با طراگاه همراه باشید تا این سبک را بیشتر بررسی کنیم.

ذخیره عکس
سبک اسکاندیناویایی

در ابتدا خوب است بدانیم که سبک اسکاندیناویایی بر خلاف اسمش، مظهر سادگی است. به‌عبارت دیگر در راه رسیدن به این سبک باید بسیاری از وسایل و لوازم اضافه را فراموش کنید! این کمک بزرگی است برای آن که خط‌ها و تنوعی از بافت‌های گوناگون داشته باشید. اما درعین حال وجود بعضی وسایل هم ضروری است. مثلا یک قالیچه‌ی کنفی برای زیرمیز قهوه. پتویی ژاکت مانند روی نیمکت یا یک صندلی با بافت خطی. اما شاید یکی از اجزاء جدایی‌ناپذیر سبک اسکاندیناویایی خزهای مصنوعی است. این خزها با قابلیت اختلاف جزئی در تابستان رنگی روشن به‌خود گرفته و زمستان‌ها سایه‌ای تاریک دارند و می‌توانند گرما و جذابیت به دکوراسیون داخلی منزل‌تان ببخشند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ممکن است با دیدن این‌که همه چیز خاکستری یا کرم‌رنگ است خیال کنید خبری از رنگ‌های زنده نیست! پس بهتر است به این دکورهای نقاشی شده نگاهی بیدازید تا صورتی‌های کم‌رنگ، آبی‌ها، زرد‌ها و سبزها شما را متحیر کند. استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون اسکاندیناویایی پالت رنگ ملایمی را به دکوراسیون می‌افزایند بدون آن‌که زیاد از حد رونده باشند. اما قالیچه‌ها هم در این سبک، اهمیت غیر‌قابل انکاری دارند. اغلب استفاده از قالیچه‌های با اشکال هندسی یا راه‌راه به بازی بافت‌های ساده در دکوراسیون شما کمک می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تا به‌اینجا حتما حس بدوی و سرشار از خلوص این دکوراسیون را گرفته‌اید. استفاده از یکی دو تکه چوب روستایی نیز این حس را تقویت کرده و خنثی بودن را در عین طبیعی بودن در دکوراسیون منزل‌تان نگه می‌دارد. می‌توانید برای این منظور بخشی از یک مبلمان آنتیک را خریداری کرده یا سفارش ساخت یک صندلی از چوب طبیعی را به یک نجار بدهید. اما دیوار عکس نیز یکی از بخش‌های محبوب دکوراسیون اسکاندیناویایی است. سعی کنید عکس‌ها را در رنگ‌های سیاه‌و‌سفید و تن‌های خنثی انتخاب کنید و بسته به تعداد عکسی که دارید یکی دو مورد از آن‌ها را با فریم طلایی قاب ببندید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هر دکوراسیون خوب، ست زیبایی از قفسه‌ها یا طاقچه‌ها دارد، حتی دکوراسیون اسکاندیناویایی! با استفاده از گیاهان، عکس‌ها و هنر آبستره در حد مینیمال آن‌ها را زیبا نگه دارید. و درآخر... کوسن‌ها را فراموش نکنید، آن هم به تعداد زیاد! و در مایه‌ی رنگ‌های خاکستری، سفید‌و‌سیاه و بافت‌های چشم‌نواز.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما برای تنوع در دکوراسیون‌ داخلی منزل‌تان چه سبک‌هایی می‌شناسید؟ آن‌هارا با  طراگاه معرفی کنید.


بازدید : 20,006 بار

29 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاسبک اسکاندیناویاییاتاق‌نشیمنسادگیرنگ‌های خنثیسبک

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:34