طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایزدیار اهیامیرحسین امیریمهدی علیزادهآیدین صادقینگار سریع الاطلاقالهام صحافیداوود آبادیامیر قاسمیمهدی مصلحیمحمد اسدالهیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییboshra javaheri
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه را روشن کنید

راهنمایی هایی در مورد روشن تر و زیباتر کردن فضای داخلی خانه بدون صرف هزینه زیاد.

بازدید : 14,813 بار

20 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

روشنایی بخش تعیین کننده ای از کار طراحی یک فضا است، فضایی که نور مناسب ندارد در واقع هیچ چیز ندارد زیرا ما به واسطه ی نور تمام جلوه های کار یک معمار را می بینیم، طراگاه چند روش ارزان و کارمد برای روشنایی محیط خانه ی شما دارد.

ذخیره عکس
خانه را روشن کنید

تأثیرپذیری اولیه­ ای که اغلب افراد به هنگام ورود به منزل شما خواهند داشت به واسطه درب ورودی منزلتان است، بنابراین این تأثیر را به یاد ماندنی کنید. درب را با یک رنگ شاد و براق مانند قرمز، نارنجی یا زرد، یا همه رنگ­هایی که با شادی و گرما همراه هستند، رنگ­ آمیزی نمایید. درب توری­دار از رده خارج شده را دور بیندازید، هیچ دلیلی برای پوشاندن یک درب بسیار زیبا با یک درب عایق هوای طوفانی وجود ندارد.

ذخیره عکس

برای فضاهای داخلی و به خصوص فضاهای کوچکتر، رنگ­ آمیزی دیوارهای منزلتان با رنگی روشن و خنثی کمک خواهد کرد که فضا بزرگتر و جذابتر به نظر آید. در حد امکان از تغییر رنگ نامطلوب بین اتاق­ها اجتناب کنید به جای آن، از رنگ­های طیف مشابه و یا تیره­ تر یا روشن­تر از رنگ اتاق قبلی هستند، استفاده کنید. همراه با ایجاد اتاقی روشن و باز، از پوشاندن پنجره­ های آن با پرده ­های تیره و از رده خارج شده اجتناب نمایید. در برخی اتاق­ها، در واقع ممکن است بهتر باشد که از هیچ گونه پوشش پنجره­ای استفاده نگردد تا نور آفتاب بدرستی به داخل اتاق­ها نفوذ کند. 

همچنین در نظر داشته باشید که اگر مقدار زیادی نور طبیعی وارد اتاق می­شود، پرده­ های رنگی روشن، راه مناسبی برای کاهش تابش آفتاب می­باشند، پرده­ای که با نور آفتاب کم رنگ نشده و نیازمند تعویض نباشد.

ذخیره عکس

 

 

آینه روی دیوار
آینه سبب می­شود تا یک فضا روشن­ تر و باز­تر به نظر آید چرا که آنها نور را در اتاق پخش می­کنند. فقط مطمئن شوید که مستقیماً در مقابل پنجره قرار داده نشوند زیرا آنها نور را به صورت دلخواه در اتاق پخش نکرده، بلکه به بیرون از پنجره منعکس خواهند نمود.

 

 

ذخیره عکس

لایه­ های نور

هر اتاق بایستی سه نوع مختلف از روشنایی را دارا باشد. اول نور محیط، که به طور معمول با چراغ سقف تأمین می­گردد و روشنایی کلی را برای اتاق فراهم می کند. همچنین اتاق بایستی شامل نور کار باشد که بیشتر متمرکز است و می­توان بالای یک صندلی مناسب برای خواندن و یا بالای مکان آماده­سازی در یک آشپزخانه یافت. و در نهایت، روشنایی بر مبنای مد (Fashion) ، که به اندازه­ ی دو نوع دیگر روشنایی کابردی نیست اما حس هنری و زیبایی ­شناختی را به اتاق می­افزاید.

تصاویر و نظرات خودتان در مورد نورپردازی را برای طراگاه بفرستید تا بتوانیم این بحث را ادامه بدهیم.


بازدید : 14,813 بار

20 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:14