طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایمان حسومیAbolfazl Nabaviامیر دیزانیرضا مفاخرmohammad marvastyمحمد فخری داریانالهام صحافیفرامرز گشایشیایزدیار اهیشهاب میرزاییانشرکت رویا طرح داخلیامیر قاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معماری بدون مرز، فراتر از مکان، فراتر از زمان

گزارشی متفاوت از نمایشگاه زیورآلات معمارانه

بازدید : 60,409 بار

27 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراگاه، این بار به نمایشگاهی رفته ‌است که علاقه‌مندان به معماری آن را تحسین خواهند کرد؛ نمایشگاهی برای معرفی زیورآلات معمارانه. این زیورآلات نمادهایی از آثار شاخص معماری دنیا هستند. اگر هنر معماری را دوست داشته باشید، از این گزارش تصویری و ایده‌ی جدید پشت آن هم لذت خواهید برد.

ذخیره عکس
نمایشگاه زیورآلات معمارانه

محمد غفاری، معمار جوانیست که اولین نمایشگاه تخصصی خود در قلب کانون معماران معاصر را، با به تصویر کشیدن شاهکارهای معماری جهان و ایران، در قالب زیورآلات نمادین و چشم نواز به مخاطب خاص خود هدیه می کند. مدرس گرافیک و معماری دانشگاه تهران می گوید: به معماری بدون مرز اعتقاد دارد، جایی که مرزها شکسته می شود و نگاهی عمیق تر و متفاوت تر به اطرافمان پیدا خواهیم کرد. وی ادامه می دهد این نگاه در گذشته به خاطر حریم دیوارها ممکن نبود، به مرور زمان با ورود تکنولوژی، نگاه ها تغییر کرد، من هم در کارهای حرفه ای ام بدون مرز شروع به کار کردم، قابلیت تنوع پذیری را حس کردم و منجر به نوآوری های خاصی شد که الان اولین نمایشگاهم را برپا کرده ام.

گالری اردیبهشت تقریبا فضایی کوچک و دنج دارد که شما را به تماشای آثار هنری و منحصر به فرد دعوت می کند، هنگامی که محمدغفاری و رضا جعفری در حال گفتگو با مهمانان خود هستند، دیدن زیورآلاتی که هرکدام تداعی کننده یک اثر معروف هستند شما را وجد می آورند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

وقتی که شناسنامه اثر که برای معرفی به دیوار نصب شده است را با دقت بیشتری می خوانید، این نمادسازی را ناخودآگاه تحسین می کنید و کاملا یک حس متفاوت را تجربه می کنید. شاید گمان نکنید که می شود مقبره خیام را نمادگونه و از جنس طلا در دست بگیرید یا اینکه خانه آبشار فرانک لوید رایت را همیشه همراه خود داشته باشید.

ذخیره عکس

 

محمدغفاری به همراه رضا جعفری نژاد، در انس قرار است آثار هنری خود را به صورت فصلی با موضوع و مفاهیم خاص به شیوه ویژه و منحصربه فرد ارائه دهد، غفاری درباره فعالیت هایش به طراگاه، اینچنین می گوید:

من به معماری به علاوه طراحی صنعتی، طراحی جواهرات، گرافیک، مد و لباس توجه کرده ام. درحوزه معماری نیز با شرکت تداوم پویا مهندس سارا کلانتری و رضا صیادیان فعالیت داریم، چیزی که من به آن فکر می کنم نماد گرایی است، نماد می تواند پیام خاصی به مخاطب برساند. یک تصویر هزار کلمه است، شاید شما هزار کلمه در ذهنتان نماند اما تصویر، بعد بالاتری را در ذهن بوجود می آورد.

تصمیم گرفته ایم ایده ها را طوری مدیریت کنیم که آثاری در قالب مجموعه های منحصر به فرد نمایش دهیم، و طراحی ها بدین صورت باشد که اغتشاش بصری کمتری داشته باشد، خود این موضوع باعث می شود، همان طور که ما شهرها را می سازیم شهرها نیز ما را بسازند و می توان حال تعدادی از مردم را متفاوت تر و بهتر ساخت. ما آثاری را به تولید خواهیم رساند، که نحوه برخورد با آن شبیه یک اثر باشد. در تولید کارهایمان بنا بر این است که 5 عدد سفارش داشته باشیم و طرح های دیگری را برای تولید جایگزین می کنیم. انتظار داریم هر کسی یک اثر را نگاه می کند، پیام خاص آن را دریافت کند. مثلا خانه آبشار رایت با آن کنسول زیبا و خط های بی پروا که تبدیل به شاهکار شده است را به کار گرفته ام یا نمونه خوب خانه ای ایرانی مثل خانه دانیال، سعی بر این بوده که با دیدن هر اثر دیالوگی با مخاطب برقرار شود نه مونولوگ.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

رضا جعفری نژاد هم ضمن تایید حرف های همکار خود، خود را اینگونه معرفی می کند: من به هنر و هنرمندان علاقه زیادی دارم، روزی که با مهندس محمد غفاری آشنا شدم، کارهای بسیار جذاب و زیبای ایشان برای من حس خوبی القا کرد که باعث شد، ایده های مختلفی را برای ارائه کارهایشان بررسی کنیم و بهترین ایده این شد که آثار در فرم طلا باشد، خیلی دوست داریم در کنار هنرمندان با ذوق و هنرمند باشیم و آنها را حمایت کنیم، تا ایده هایشان شکل گیرد و به مخاطب مورد نظر برسد.

ذخیره عکس
گزارشی متفاوت از نمایشگاه زیورآلات معمارانه

میزبانی گالری اردیبهشت، در چهارشنبه 23 دی ماه به پایان رسید، اما این اولین نمایشگاه ایشان با موضوع هنر و صنعت بود و باید منتظر نمایشگاه های دیگر از این هنرمندان بمانیم. طراگاه در آینده، حتما گزارش هایی از این دست خواهد داشت.


بازدید : 60,409 بار

27 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ ها



تگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:25