طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بیژن شجاعیشرکت رویا طرح داخلیمحمد مرتجیجلیل موسویآذران پلاستیک azaran-plasticاستیل البرز pr@steelalborz.comsina kamali tabriziفریناز رضویامیر قاسمیبهرام قربانیسینا علیزادهعلی رضا بندر اباد
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ساخت بلندترین پل شیشه‌ای جهان در چین

تجربه‌ی معلق ماندن در هوا با راه‌رفتن و پریدن از یک پُل شیشه‌ای

بازدید : 60,104 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آیا تا به‌حال بر روی یک پل شیشه‌ای راه رفته‌اید؟ تصور کنید که این پل 300 متر بالاتراز سطح زمین قرار گرفته باشد و شما بتوانید با کش‌ها و طناب‌های مخصوص از آن به پایین بپرید. چنین پلی اخیرا در چین ساخته شده است. با طراگاه همراه باشید تا درباره‌ی این پل بیشتر بدانید.

ذخیره عکس
بلندترین پل شیشه‌ای جهان در چین

به زودی قرار است بلندترین پل شیشه‌ای جهان که "ژانجیجی گرند کانیون" "Zhangjiajie Grand Canyon" نام دارد، در چین افتتاح شود. این پل معلق در هوا، با داشتن 300 متر ارتفاع عمودی و 430 متر طول و حدود 6 مترعرض‌، بلندترین پل شیشه‌ای جهان خواهد بود. طبق اظهارات مسئولان شرکت گردشگری ژانجیجی کانیون، این پل دارای 10 رکورد جهانی است. یک معمار معروف این پل کف شیشهای را طراحی کرده است که بلندترین بانجی جامپینگ  دنیا را امکان‌پذیر می‌سازد. این سازه که دو طرف دره را به هم متصل می‌نماید، توانایی نگه‌داشتن 800 نفر را بطور همزمان بر روی خود دارد و از همه‌ی نقاطش چشم‌انداز خیره‌کننده‌‌ای از پارک ملی جنگلی ژانجیجی به نمایش می‌گذارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

معاون مدیر کل شرکت گردشگری ژانجیجی کانیون، "جو چن" " Joe Chen" تاکید می‌کند که این پل فقط دارای یک تاب نیست و سه تاب دارد. طول یکی از این تاب‌های غول‌پیکر بین 150 تا 170 متر است. این تاب عظیم، بلندترین تاب آویزان در آسیا و احتمالا در جهان است.  تاب  نویس " Nevis Swing" در نیوزیلند، که به‌عنوان بزرگترین تاب در جهان شناخته می‌شود، طنابی به طول 120 متر دارد، اما این تاب 160 متر بالاتر از کف دره قرار گرفته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

چن می‌گوید روزی صدها بار درباره‌ی زمان افتتاح از او پرسیده می‌شود‌. آن‌ها مطمئن بودند که سرانجام در ماه مِی این پل را افتتاح خواهند کرد اما بارش بیش از حد باران بهاری، این امر را به تعویق انداخته است. اکنون دولت در حال بررسی شرایط موجود است تا از نبودن خطا مطمئن گردد. این بررسی هم عامل دیگری در تاخیر افتتاح این پل می‌باشد.
چن به خبرنگاران گفته است‌: من واقعا نمی‌توانم تاریخ دقیق افتتاح این پل را بگویم. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که 99 درصد مراحل ساخت به اتمام رسیده است. یک عامل دیگر به تعویق افتادن افتتاح پل، جابجایی 10 قطعه شیشه‌ی کوچک است که بطور تصادفی کمی آسیب دیده‌اند. علاوه بر این، شرکت می‌خواهد از امکانات ومحوطه سازی و تزیینات اطراف اطمینان حاصل کند تا در نگاه اول تاثیر خوبی بر جهان بگذارد.

ذخیره عکس
بلندترین پل شیشه‌ای جهان در چین

به عقیده‌ی چن، پل می‌تواند در پایان ژوئن یا اوایل جولای افتتاح شود و او منتظر است که دولت به زودی تاریخ دقیق افتتاح را اعلام نماید. قرار است جشن افتتاح مفصلی در ژانویه‌ی 2017 برپا شود اما قبل از آن، پل برای استفاده‌ی عموم و توریستها بازگشایی خواهد شد. این شاهکار مهندسی‌، در حال تبدیل شدن به یکی از "شاهکارهای جهان" می‌باشد و روند چینی را در ارائه‌ی معماری منحصربه‌فرد که محدودیت‌های ابتکار و خلاقیت انسان را به چالش می کشد، دنبال می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 60,104 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی سازهطراحی پلپل معلقچینپل شیشهایبانجی جامپینگتاب آویزانمعماری پل

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:07