طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

صادق صیدبیگیعلی رضا بندر ابادحسین نوروزیمحمد اسدالهیبیژن شجاعیاکوآرکسهند چوبانSomayeh Ahemehhosein baharestaniشیرین دریاباریسیروس مهراندیشآرش غلامعلی طهرانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چگونه نمای خانه‌ی خود را زیباتر کنیم ؟

آیا به طراحی نمای خانه خود فکر کرده‌اید‌؟

بازدید : 9,374 بار

22 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 نمای خانه‌ها سبک‌های متفاوتی دارند. زیباتر کردن نمای خانه‌تان شاید کار دشواری به نظر برسد اما راه‌های بسیاری برای درخشیدن هر خانه‌ای با هر سبکی وجود دارد. نگاه دقیقی به خانه‌ی خود بیندازید. به چیزهایی که آن رامتمایز ساخته و چیزهایی که شما بسیار دوست دارید توجه کنید. حتی اگر در مجتمع مسکونی زندگی می‌کنید که خانه‌هایش شبیه به‌هم است، عناصری که خانه‌ی شما را مخصوص به خودتان کرده و با یادآوری آن‌ها لبخند بر لبتان می‌نشیند در نظر بگیرید. این عناصر را پیدا کردید؟ با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
چگونه نمای خانه ی خود را زیباتر کنیم ؟

چه در معماری داخلی و چه در نما، یکی از موثرترین راه‌ها برای تغییر خانه رنگ است. ممکن است مثلا دیوارهای شما رنگ زیادی بخواهد، اما در مقایسه با بازسازی، رنگ کردن هزینه‌ی کمتری می‌برد. به چیزهایی که در مورد خانه‌تان بیشتر دوست دارید دقت کنید. مثلا جای قرارگرفتن در یا جزئیات نمای خانه. این عناصر را با رنگ‌کردن به یک رنگ روشن‌تر یا رنگ مکمل دیوارهای اصلی زیباتر کنید. 

ذخیره عکس

 

از ناودان‌ها خوشتان نمی آید؟

 

 آن‌ها را به رنگ دیوارها دربیاورید تا کمتر به چشم بیایند. به خاطر داشته باشید که از سه نوع رنگ باید استفاده کرد: حال این سه رنگ می‌توانند سه سایه‌ی مختلف از یک رنگ باشند یا سه رنگ مکمل که با هم هماهنگ باشند. مثلا می‌توانید دیوارها را سفید، در را قرمز و کرکره ی پارکینگ را سیاه کنید یا دیوارها خاکستری کم رنگ، کرکره ذغالی رنگ و در سیاه باشند. 

هنوز در تصمیم‌گیری تردید دارید؟ 
نمای خانه‌ی شما در شب چگونه است؟ رهگذران معماری آن را تحسین می‌کنند یا یک نمای معمولی با چراغی بالای در دارد؟ شما می‌توانید طوری خانه‌تان را زیبا کنید که در شب هم به چشم بیاید. اگر عناصری مثل ستون یا چارچوب‌های زیبا وجود دارند روی آن‌ها نور افکن نصب کنید. اگر نمای آجری زیبا و سنگی دارید نورپردازی را به‌گونه‌ای انجام دهید که باریکه‌های نور از آن‌ها عبور کند. برای زیباتر شدن فضای سبز از نورپردازی استفاده کنید. با نورپردازی شما دقیقا می‌توانید تعیین کنید که خانه‌تان از چشم ببینده چطور به نظر بیاید.

ذخیره عکس
چگونه نمای خانه ی خود را زیباتر کنیم ؟

نورپردازی نمای خارجی  را مطابق نورپردازی داخلی  انجام دهید. مثلا اگر در داخل ترکیبی از نورپردازی سقف و دیوار و آباژور دارید و اتاق‌هایتان از کف تا سقف روشن می‌شوند، نمای خارجی را نیز طوری نورپردازی کنید که از زمین تا سقف روشن باشد.

ذخیره عکس

با سبک خانه همراه شوید

با انجام تغییراتی مطابق سبک خانه‌تان، عناصر معماری به زندگی شما طراوت می‌بخشند. مثلا اگر سبک نمای شما سبک نمای مدرن است، افزودن چهارچوب‌های گچبری شده‌ی پر زرق و برق، از زیبایی و سادگی نمای شما می‌کاهد.

حتی فضای سبز خانه باید با سبک آن هماهنگ باشد. مثلا یک حیاط پراز گل و گیاه با یک نمای مدرن هماهنگی ندارد. اما استفاده از عناصر قدیمی با سبک خانه‌ی سنتی همخوانی دارد.

ازعناصری استفاده کنید که مطابق سبک خانه باشد. مثلا تعویض در فلزی با در چوبی در نماهای سنتی بسیار تاثیر گذار است.

شما می توانید به دلخواه خود تغییرات را اعمال کنید فقط حواستان باشد که از سبک خانه خارج نشوید.

از فضای اطراف خانه غافل نشوید

وقتی می خواهید تمرکز بر روی خانه‌ی شما باشد، نادیده گرفتن فضای اطراف اشتباه بزرگی است. به فضای اطراف خانه از جمله پارکینگ، راه ورودی و هر چیزی که دراطراف خانه‌ی شما دیده می شود توجه کنید. برای زیباتر شدن در پارکینگ، از ابزار دکوراتیوی که کارکرد آن را مختل نمی کند استفاده کنید. مثلا اگر راه ورودی پارکینگ بتنی است و بودجه‌ی کافی برای تغییر آن دارید، به راه آجری تبدیلش کنید تا زیباتر شود. همچنین افزودن نرده‌ی سفید در جلوی خانه‌تان اگر به سبک آن بیاید، در زیباتر شدن نما بسیار تاثیر دارد. تمام این عناصر موجب می شوند خانه‌ی شما همچون نگینی در همسایگی بدرخشد. زیباتر ساختن نمای خانه، با درنظر گرفتن رنگ آمیزی ونور پردازی و غیره ، می تواند با هزینه ی نه چندان زیادی انجام شود. اگر بودجه‌ی بیشتری دارید، دامنه‌ی کار شما ‌تواند از تغییر چیزهایی که مناسب سبک خانه نیست  تا افزودن جزییات را در بر بگیرد.

ذخیره عکس
چگونه نمای خانه ی خود را زیباتر کنیم ؟

خانه‌ی خود را به دقت ارزیابی کنید و آنرا به چیزی که باید باشد تغییر دهید. طراگاه منتظر شنیدن نقطه نظرات شما است.


بازدید : 9,374 بار

22 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:10