طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Shaqayeq Abaszadeهدی شکریانحامد شکریاننیلپر info@nilper.irحمید نادرینازنین سادات ملکوتیمهدی علیرضاییبیژن شجاعیپویا ریاضی خواهمنصور اجلینادیا خوشخویبهمن احمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ویلایی با طراحی سنتی و مدرن

بازسازی ویلایی در مونتگرو ‌با ‌حفظ سبک سنتی مدیترانه ای

بازدید : 6,962 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

تغییر دادن ساختمان‌های قدیمی به ‌منظور تطبیق با سبک زندگی معاصر اغلب یک کار بسیار سخت می‌باشد. با طراگاه نگاهی به این تطبیق سبک بیاندازید.

ذخیره عکس
ویلایی با طراحی سنتی و مدرن

این ویلای سنگی مربوط به قرن 19 در قلب خلیج بوکای در مونتنگرو واقع شده که توسط سازمان یونسکو حفاظت می‌شود و شرکت طراحی اینفورما ( Enforma ) موفق شد سبک معماری سنتی مدیترانه‌ای را در آن حفظ کند و آن‌ را به یک محل اقامت پر نور و روشن تبدیل کند، و  از مصالح معماری مدرن نیز در آن استفاده شود. معماران این ویلا،  فضای خارجی را دست نخورده باقی گذاشتند و تمرکز خود را روی فضاهای داخلی معطوف کردند و محیط‌ های متفاوتی را به ‌وجود آوردند. طراحی یک راه‌ پله شیشه‌ ای و فلزی برای اتصال اتاق نشیمن در فضای مرکزی به طبقه همکف را در نطر گرفتند.تیرهای چوبی نمایان در سقف به همراه دیوارهای سنگی، احساس روستایی گرمی را به‌ وجود آوردند که فضای داخلی را به ‌طور کامل تحت سلطه خود قرار داده است، نبود نور طبیعی را نیز با نورپردازی روی دیوارها جبران کردند .

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این ویلا اتاق نشیمن و شومینه به ‌صورت مستقل طراحی شده اند و در ‌عین حال  یک ترکیب منسجم از لحاظ بصری نیز هستند ، اتاق کودکان به ‌عنوان یک واحد مجزا به‌ صورت خانه‌ای در خانه هستند که شبیه خانه‌های درختی سنتی می‌باشند.معماران این ویلا با عناصر مدرن و سنتی و مصالح طبیعی بازی کرده اند و فرصت لذت بردن از روح سنگ‌های قدیمی را به بنا داده اند ، در حالیکه این عناصر نیازهای زیبایی‌شناسی و عملکردی را در سبک زندگی مدرن برآورده ساختند.

ذخیره عکس
ویلایی با طراحی سنتی و مدرن

دیدگاه خود در مورد این پروژه را با طراگاه در میان بگذارید. 


بازدید : 6,962 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:03