طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بهمن احمدیصفورا شریعتیاکبر تقی زادهسحرناز سلیمانی پاکپمپ ابارا اباراآزاده شاهچراغیFarzin Forouzanجواد خداییاکوآرکMahnaz sharifiرضا جعفری نژادایمان رجبیان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

7 روش برای چیدمان گلدان‌های دکوری

با ترکیب گلدان‌های دکوری، به خانه خود سَبک دهید

بازدید : 177,709 بار

08 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

گلدان‌های دکوری انتخاب بسیار خوبی برای دکوراسیون منزل هستند. این گلدان‌ها در شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی موجود هستند، و با گل‌ها یا بدون آن‌ها می‌توانند خانه را زیباتر کرده و به آن سَبک ببخشند. با طراگاه همراه شوید تا 7 روش برای چیدمان گلدان‌های دکوری‌تان به شما نشان دهیم.

ذخیره عکس
چیدمان گلدان‌های دکوری

شاید مدت‌ها است که یکی از قفسه‌های شلف اتاق‌خواب، یا میز جلومبلی اتاق‌نشیمن، یا فضای روی اُپن آشپزخانه‌تان خالی است و دنبال دکوری مناسبی برای پُر کردن آن هستید. خب، تعدادی گلدان دکوری کوچک می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. اما قبل از اینکه برای خرید گلدان‌ها به بازار بروید، این هفت روش را مطالعه کنید تا بتوانید ترکیب مناسبی از گلدان‌ها را برای فضای مورد نظرتان انتخاب کنید.

ذخیره عکس

 

1. سنتی در کنار مدرن


یک گلدان مدرن ترجیحاً تک رنگ، با شکل هندسی خاص را به گلدان‌های سنتی‌تان اضافه کنید. خواهید دید که ترکیب بسیار جالب و چشم‌گیری ایجاد می‌کنند.

برای حفظ هارمونی رنگ‌ها هم می‌توانید گل‌ها را هم‌رنگ با گلدان مدرن انتخاب کنید.

2. رنگین کمانی از رنگ‌های روشن


تعدادی گلدان کوچک – بعضی مات و بعضی براق – در رنگ‌های ملیح و روشن، ترکیب بسیار دلپذیری ایجاد می‌کند. این ترکیب زمانی کامل می‌شود که یکی دو شاخه گل با رنگ‌های روشن هم در میان گلدان‌ها قرار گیرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

3. رنگ‌مایه‌ی آبی


گلدان‌های شیشه‌ای با رنگمایه‌های آبی اگر در اَشکال و اندازه‌های مختلف در کنار هم قرار بگیرند، تصویری آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند. برای خلق یک تضاد چشم‌گیر هم کافی، از چند شاخه گل به رنگ‌های شاد مثل قرمز یا نارنجی استفاده کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

4. یک ترکیب فلزی


رنگ‌های درخشان طلایی، نقره‌ای، و مسیِ گلدان‌های فلزی یا گلدان‌هایی که صرفاً روکش فلزی دارند، ترکیب چشم‌گیری ایجاد می‌کنند. به‌علاوه برای جذابیت بصری بیشتر می‌توانید گلدان‌هایی با بافت‌های مختلف انتخاب کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

5. عناصر طبیعی و رنگ‌های خنثی

 

ترکیب چوب و رنگ سفید همیشه شیک و زیبا است. برای آنکه مفهوم طبیعت را به خانه بیاورید، در کنار استفاده از چوب می‌توانید گلدان‌هایی را انتخاب کنید که با الهام از طبیعت طراحی شده‌اند، مثل گلدانی که شبیه به تنه‌ی درخت است.

ذخیره عکس
چیدمان گلدان‌های دکوری

6. الگوها را درآمیزید


می‌توانید با درآمیختن الگوهای مختلف، فضایی شاد ایجاد کنید. برای ایجاد هارمونی بین الگوهایتان با یک گلدان چند رنگ شروع کنید، و گلدان‌های دیگر را طوری انتخاب کنید که حداقل یکی از رنگ‌های گلدان اول را در خود داشته باشند. موقع اضافه کردن گل‌ها هم همین نکته را به خاطر داشته باشید.

ذخیره عکس
چیدمان گلدان‌های دکوری

7. سیاه و سفید


کاملاً سیاه، کاملاً سفید، سفید با نقطه‌های سیاه، سیاه با خطوط سفید؛ تمام این‌ها را می‌توانید باهم ترکیب کنید! سیاه و سفید ترکیب زیبایی است و در چنین شرایطی بهترین رنگی که می‌توانید برای گل‌ها انتخاب کنید، سرخ است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کدام‌یک از ترکیب‌های بالا را برای دکور منزلتان می‌پسندید؟ اگر ترکیب زیبای دیگری هم برای چیدمان گلدان‌های دکوری به ذهنتان می‌رسد، با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 177,709 بار

08 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیونگلداندکوریچیدمانرنگ‌هاالگوهالوازم منزلطراحی

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:14