طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سلیمانیمرتضی سیاسرعباس اقسامیحسین مژدهیسامسونگ samsungنگار محمدیمحمد مهدی فخیمیساغر صادقیسجاد اسدیایمان رجبیانافشین قربانیمحمدحسین صفاریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بازسازی یک خانه ی اشرافی

مصاحبه ای با آندریا کرافورد ( Andrea Crawford ) ، طراح داخلی و صاحب Couture House Interiors.

بازدید : 401,232 بار

28 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

وقت یک معمار اقدام به خریدن یک خانه ی قدیمی می کند، باید انتظار خلق یک شاهکار راداشت، آندریا کرافورد یکی از این خانه ها را تملک و بازسازی کرده است، با طراگاه سری به این خانه بزنیم.

ذخیره عکس
بازسازی یک خانه ی سلطنتی

آندریا کرافورد  می داند که همه نمی توانند صاحب خانه های تاریخی شوند، اگرچه همیشه آرزوی آن را خواهند داشت. این طراح داخلی می گوید : « خانه های قدیمی ویژگی های زیادی دارند، اولین بار  در این ملک قدم می زدم ، برایم بسیار جذاب بود. می دانستم این خانه منحصر بفرد است ». خانه ی اشرافی که او اجاره کرده در سال 1926 در یکی از محله های عجیب و غریب شهر مکون در ایالات متحده ساخته شده است، این خانه از دهه ی 70 خالی از سکنه بود، بنابراین به تعمیرات زیادی نیاز داشت. آندریا می گوید: " پتانسیلی در این ساختمان دیدم که باعث شد مشکلاتش را به جان بخرم".  صاحب Couture House Interiors داستانش را برایمان تعریف می کند.

ذخیره عکس

 

چطور شد به طراحی علاقه مند شدید؟​

من همیشه آدم خلاقی بودم وقتی در کلاس ششم درس می خواندم، والدینم یک خانه جدید ساختند و مادرم یک طراح داخلی استخدام کرد. وقتی داشتم به فرآیند طراحی نگاه می کردم، تلنگری به من وارد شد. فکر کردم که آن طراح چقدر با استعداد است و دلم می خواست کنار مادرم بایستم و کارش را تماشا کنم. از آنجا بود که فهمیدم وقتی بزرگ شوم می خواهم چکاره شوم و هیچ وقت در تصمیمم سست نشدم.

 

ذخیره عکس

 

از سوابق تان بگویید

اگرچه می دانم بسیاری از طراحان بزرگ، هیچگونه آموزش رسمی در زمینه طراحی ندیده اند، اما من حس کردم برای من مهم است که با تحصیلات در طراحی داخلی شالوده ای برای حرفه ام به وجود بیاورم. از دانشگاه جورجیا با لیسانس طراحی مبلمان و فضای داخلی فارغ التحصیل شدم و یک دوره کارآموزی در یک شرکت طراحی در لندن گذراندم، که تجربه ای شگفت انگیز بود. بعد از آن برای چند شرکت طراحی در منطقه آتلانتا کار کردم.

شما برای بازسازی این خانه  چه کارهایی کرده اید  ؟

آشپزخانه و حمام اصلی ترین مکان هایی بودند که باید تغییرشان می دادیم. مجبور شدم هر دو مکان را کاملاً تغییر بدهم. دیوارها را جابجا کردیم و تا کنار ستون ها پایین آوردیم، تمام سیم کشی ها و لوله کشی ها را تعویض کردیم. بعلاوه نورپردازی های زیادی در میان خانه انجام دادیم، کفپوش های چوبی اولیه را تعمیر کردیم، گچ کاری دیوارها را مرمت کردیم و هر متر مربع از خانه را رنگ زدیم! می خواستیم خانه را با ظرافت های مدرن بازسازی کنیم. اما برایمان بسیار مهم بود که جذابیت اصیل خانه تا جایی که ممکن است حفظ شود. به این منظور کفپوش اولیه ی اتاق ها، دیوارهای گچی، قالب ریزی و سازه ها، درها، پنجره ها، کرکره های داخلی و حتی برخی از تجهیزات روشنایی قدیمی را نگه داشتیم.

ذخیره عکس
بازسازی یک خانه ی سلطنتی

برای تغییر آشپزخانه چه کار کردید ؟

وقتی که خانه را خریدیم آشپزخانه یک سالن غذاخوری بود. ما در همه جا از کابینت های جدید، سنتیِ سفید استفاده کردیم و آنها را برق انداختیم. پیچ خوردگی ها را با سنگ های کوارتز خاکستری مرمت کردیم. یک طاق آجری اختصاصی برای ساختن نقطه ی کانونی طراحی کردم که حس اجاق های قدیمی آشپرخانه را منتقل می کرد. از آنجا که احساس کردم این با ویژگی هایی خانه متناسب است ، برای کل آشپزخانه اطراف سینک نقشه ای کشیدیم.

ذخیره عکس

 

به نظر شما افراد برای بعضی از تعمیرات سریع خانه های قدیمی چه کاری باید انجام بدهند؟

آندریا کرافورد: رنگ کردن! این راهکار من برای تعمیر سریع هر خانه ای است؛ با پوششی تازه ای از یک رنگ مناسب، می توانید حس فضا را کاملا تغییر دهید.

برای حفظ جذابیت اتاق نشیمن چه کار کردید؟

من عاشق چهارچوب های پنجره های بزرگم؛ چون خانه را در طول روز، غرق در نور می کند. قوس بالای در ویژگی معماری موردعلاقه من در تمام خانه هاست، شما درهای این مدلی را دیگر نمی بینید. من عاشق پرده هایی هستم که از نی های توخالی در آن ها استفاده شده است. از این نی ها بعنوان میله های پرده استفاده می کنم و لذت می برم.

اینجا اتاق آفتابی، یا دفترکار آندراست. این میز چوبی اولین تکه از اسباب و اثاثیه ی والدین او در اوایل ازدواجشان بود. او بعد ازاینکه با یک لایه رنگ خارق العاده نمای آن را عوض کرد، الگوهایش را روی این میز پهن می کند، برای پروژه هایش برنامه ریزی می کند و از کارش لذت می برد.

چطور از اتاق آفتابی استفاده  می کنید؟

این اتاق در اصل یک ایوان سر باز بود که از هر طرف با پنجره های بزرگ احاطه می شد. به همین خاطر پر از نور طبیعی بود و اتاقی عالی برای کار من به شمار می رفت. 

آندریا می گوید: "ما می خواستیم خانه با جلوه های مدرن بازسازی شود اما به همان اندازه برایمان مهم بود که جذابیت اصیل خانه تا حد امکان حفظ شود ". 

ذخیره عکس
بازسازی یک خانه ی سلطنتی

اتاق خواب اصلی را چطور ساختید؟

درطی روز، من درگیر رنگها و الگوهایی هستم که برای پروژه های مشتریانم استفاده می کنم. بنابراین می خواستم شبها، یک اتاق خواب آرام و گرم و نرم داشته باشم. اتاق خواب اصلی ما واقعا زیباست، سقف آبی یک ترکیب غیرمنتظره رنگی دارد که همرنگ لوستر حمام اصلی است. با استفاده از در یک ساختمان مدرسه ی قدیمی در مکون ( Macon ) حمام را از اتاق خواب جدا کردیم. این باعث شد یک فضای بزرگ برای جا گرفتن تختخواب بزرگمان ایجاد شود. اتاق خواب یک حس آرامش بخش و خنثی در فرد ایجاد می کند اما سقف آبی آن نوعی تندی و تضاد به فضا اضافه می کند.این در متحرک برای حمامی که واقعا کوچک بود، کمی فضای اضافه ایجاد می کند.

ذخیره عکس

 

برای ما از حمام شگفت انگیزتان بگویید!

حمام اصلی بزرگترین مشکل من در بازسازی این خانه بوده است. شما فقط یک سوم حمام اصلی را در این عکس ها می بینید. به همین خاطر من مجبور بودم برای ایجاد چیزهایی که مد نظرم بود خلاقیت به خرج بدهم. برای اینکه شکل اصلی و اولیه دست نخورده باقی بماند، حمام اصلی را با دو دیوار کوچک، ترکیب کردم. درب را روی یک سیستم ریلی جذاب سوار کردم و به این ترتیب در فضای استفاده شده صرفه جویی کردم. آینه های بالا را برای جا گرفتن بلندی صندلیها، به صورت اریب کار کردم و به این صورت به فضا عمق بیشتری دادم. این سبک تعلیق آمیز تاریخی بر قدمت خانه می افزاید. لوستر را به تناسب دکور با اسپری رنگ کرده و مرجان و مهره های طلایی طبیعی را به آن اضافه کردم. قرار دادن آینه در پشت وان، باعث شد فضای محدود، عمیق تر به نظر برسد.کیسه های خریدی که از فروشگاه های مورد نظر من تهیه شده و یک قطعه پاپ-آرت ( popart ) که در کلاس هنر کالج کشیدم از رنگ بر روی دیوار روی میز آرایش نقاشی کردم. کاشی سیاه و سفید معرق شبیه به کاشی سحر و جادو اصلی است که برای ساخت و گسترش حمام می باشد.با استفاده از ساک های خریدی که از فروشگاه های موردعلاقه ام تهیه شده به اضافه ی قطعه ای از پاپ آرتی( pop art ) که در کلاس دانشگاه هنر کشیده بودم، یک ترکیب رنگی روی دیوار بالای میز توالت ایجاد کرده ام. کاشی های موزاییکی سیاه و سفیدِ کفپوش ها شبیه کاشی های سحرآمیز اصیلی هستند که باید برای وسیع شدن حمام، به کار رفته اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در حال حاضر، در این خانه ی نوسازی شده احساس خوشحالی می کنید ؟

ما خیلی زود عاشق این کلبه ی کوچک عجیب و غریب شدیم. البته هیچ وقت تصورش را نمی کردم بتوانم محله وهمسایه ها را هم تا این حد دوست داشته باشم. وقتی در ورودی این محله رانندگی می کنی واقعاً مثل این است که به گذشته سفر کرده ای. پستچی هنوز در این حوالی می چرخد و نامه های ما را در صندوق پستی جلوی خانه می اندازد. همسایه ها بعد از کار توی محل جمع می شوند، با هم گپ می زنند. ما هر هفته یک مهمانی کوچک داریم. 

ذخیره عکس
بازسازی یک خانه ی سلطنتی

چه نمره ای به این طراح داخلی می دهید؟شاید خانه هایی از این دست در همسایگی ما درحال تخریب هستند. شاید لازم است به طور جدی تر به بحث بهسازی فکر کنیم. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 401,232 بار

28 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 00:53