طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمدحسین صفاریانحامد شکریانShaqayeq Abaszadeعلیرضا شرافتیسهند چوبانشرکت رویا طرح داخلیمرضیه مجدالاشرافیندا عاشوریاناسماعیل سحاب رحمن پناهامین جعفری منشبهمن احمدیفرهاد علیزاده افشار
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معماری روستیک چیست؟

سبک روستیک تلفیقی از سادگی، زیبایی طبیعی، زمختی و انعطاف‌پذیری است.

بازدید : 16,779 بار

08 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماری روستیک چیست؟ طراگاه ، می‌خواهد در این مقاله شما را با سبک «روستیک» (Rustic) آشنا کند. این سبک در ساخت بنا، دکوراسیون داخلی و طراحی نمای ساختمان‌ها کاربرد دارد.

ذخیره عکس
سبک معماری روستیک

روستیک چیست؟

سبک روستیک، تعبیری از شعر زیبای مولانا است.

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش

باز جوید روزگار وصل خویش

 

شاید اگر به زمان‌های باستان بازگردیم، نتوانیم شکل و شمایل دکوراسیون‌مان را توضیح دهیم. حتی ممکن است تعریف کلماتی مثل «دکوراسیون داخلی» هم برای‌مان سخت شود. ولی سبک روستیک این کار را برایمان راحت می‌کند؛ زیرا عناصر استفاده شده در آن، متعلق به زمانی است که خانه‌ی انسان‌ها با استفاده از چوب و سنگ ساخته می‌شد. این عناصر دکوراسیون داخلی، با سبک روستیک به خانه‌های امروزی ما راه یافته‌اند؛ چوب‌ها و سنگ‌هایی نتراشیده و زمخت.

ذخیره عکس
معماری روستیک

چطور ممکن است که سبک زمختی مثل روستیک، در بناهای مدرن امروزی استفاده شود؟

سبک روستیک، می‌تواند ما را به زمان‌هایی ببرد که رسیدن به آن‌ها ممکن نیست. شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که با دیدن بنایی باستانی، دقایقی به آن نگاه می‌کنید و در خیال خودتان غرق می‌شوید. در این صورت، این حرف را به خوبی متوجه خواهید شد.

ذخیره عکس
معماری روستیک

سبک روستیک، زمانی را به یاد ما میاورد که دروغ وجود نداشت، پیچیدگی‌های علم ما را آشفته نکرده بود، سر و صدا و دود خودروها آزارمان نمی‌داد و همه‌چیز یک‌رنگ بود. برای بسیاری از افراد، زندگی در دوران باستان یک آرزو است؛ آرزویی که با دکوراسیون داخلی روستیک می‌تواند به دست بیاید.

ذخیره عکس
معماری روستیک

آیا شما هم دوست‌اش خواهید داشت؟

اگر شادترین دوران زندگی شما کودکی‌تان بوده است، اگر در کتابخانه‌تان سری کامل «سال‌های دور از خانه» یا همان «اوشین» را نگاه می‌دارید و هنوز از دیدن‌اش لذت می‌برید، اگر هشتگ "#شما_یادتون_نمیاد" را دوست داشتید و پست‌های دسته اولش را نگاه می‌کنید و اگر کاغذ کادوهای کاهی را هم نگه می‌دارید؛ به احتمال زیاد از معماری روستیک خوش‌تان میاید.

ذخیره عکس
معماری روستیک

 

در مقاله‌ی بعدی، روش‌هایی را می‌گوییم که با کمک آن‌ها، خانه‌ای روستیک بسازید. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 16,779 بار

08 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 1 )

Yagob Kazempoor
من میخام برم روستا زندگی کنم دوس دارم همچین خونه ای داشته باشم. ممنون اگه راهنمایی کنید جالب بود سبک روستیک هر چن الان هم در روستای ما عده ای به همون سبک زندگی میکنن
یک سال پیش

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:17