طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد مرتجیبهمن احمدیبابک مجدپورامير احمدي نياkaveh maleknejadامیر دیزانیمیلاد نصرالهیحسین مژدهیحامد شکریانفاطمه براتیمحمد اسدالهیایزدیار اهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

لمس رنگ قرمز در دکوراسیون

چگونه رنگ قرمز را در دکوراسیون خود به کار ببریم؟

بازدید : 144,082 بار

09 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

قرمز یکی از سه رنگ اصلی و از جمله قوی ترین و مهیج ترین رنگ هاست. بیشترین میزان انرژی زایی را داشته و شدید و پرجاذبه است.  همه می دانیم که چرا برای خشمگین کردن گاوها در مسابقات گاوبازی از ‍پارچه های قرمز استفاده می کنند. پس بهتر است قبل از به کارگیری آن در دکوراسیون، بیشتر با این رنگ آتشین مزاج آشنا شده تا به ناگاه کسی را خشمگین نکنیم! طراگاه در این مطلب قصد دارد تا ضمن معرفی مشتقاتی از رنگ قرمز، بهترین راه برای استفاده از آن در دکورتان را نیز نشان دهد.

ذخیره عکس

با این که قرمز ازالمان های آتشین در مفهوم فنگ شوئی است ولی شاید قرمزِ خونی خنثی ترین قرمز در این مفهوم باشد. به گونه ای که نمی توان میزان مشخصی از سردی یا گرمی را برای آن تعریف کرد. به همین دلیل استفاد از آن در بسیاری از فضاها مناسب است و می توان رنگ های بیشتری را با آن ست کرد.

ذخیره عکس
قرمز خونی

قرمز های سرد نظیر شاتوتی با داشتن ته مایه های آبی فام، حسی از آرامش و فراغ بال در فضا ایجاد می کنند. چرا که عناصر گرمِ رنگ زرد را از آن گرفته و آن را تبدیل به انرژی در فضا و محیط می کنند. استفاده از آن ها برای مبلمان راحتی اتاق نشیمن در هماهنگی با قهوه ای سوخته و قدری هم سبزی گیاهان گلدانی توصیه می شود.

ذخیره عکس
قرمز شاتوتی

اگر به دنبال قرمزهایی می گردید که کمتر طغیان کننده هستند، باید مایه های آرامتر آن نظیر صورتی فام را پیدا کنید. استفاده از آن برای فضاهای مدرن با خطوط صریح و ساده و میزان حساسیت بالای زیبایی شناسی بسیار مناسب است.

ذخیره عکس
قرمز صورتی فام

از قرمز برای دادن طنین و لهجه ای برانگیزاننده به فضایتان استفاده کنید. در حالی که قرمز این پتانسیل را دارد که به عنوان رنگی تهدیدکننده قلمداد شود، اما ورژن های گرمتر آن نظیر قرمز فلفلی می توانند در افزایش حسی از دوستی و صمیمیت کمک کننده باشند.

ذخیره عکس
قرمز فلفلی

در ترکیب با سفید، قرمز یاقوتی حس ترد و شیرینی دارد! البته به شرط آن که محیط به اندازه کافی با المان های مدرن، دل فریب و اغواکننده شده باشد. می توانید بافت یک صندلی را با قرمز یاقوتی و کوسن و نشیمن گاه آن را سفید انتخاب کنید.

ذخیره عکس
قرمز یاقوتی

تصور بر این است که قهوه ای های مایل به قرمز خیلی تیره و تارند. اما این یک حکم کلی نیست و بسته با ترکیب با رنگ های اطراف و محصول نهایی است. قرمز آجری یک رنگ مردانه و مقتدر است که باید تأثیر بصری آن را با المان های لطیف تر و زنانه تری نظیر صندلی های چوبی و لوسترهای نقره ای، نرم تر کرد.

ذخیره عکس
قرمز آجری

هنوز مایه های زیادی از رنگ قرمز وجود دارد. طراگاه را در گرداوری آن ها یاری کنید.


بازدید : 144,082 بار

09 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هارنگ قرمزدکوراسیون داخلیرنگ گرم

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:49