طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جواد خداییشرکت رویا طرح داخلیسامسونگ samsungسجاد اسدیکسری سعادت جوعلیرضا شریفانایرج اعتصامحمید عرفانیانصادق صیدبیگیسحرناز سلیمانی پاکسمیه ابراهیمیوحید حمزه پور
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی موزه‌ای به شکل رمپ اسکی

موزه‌ی مردم‌نگاری در بوداپست

بازدید : 87,510 بار

08 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی موزه‌ها امری بسیار مهم و ضروری است، چرا که نقش حیاتی موزه‌ها در جوامع بشری نقشی ماندگار و بدیع است. موزه‌ها از معدود مراکز حافظ آثار به جا‌مانده از نسل‌های گذشته هستند، هریک از این اشیاء به جا‌مانده در عین بی‌زبانی به هزار زبان هنر، تاریخ و فرهنگ آن مرزوبوم را بیان می‌کنند. با طراگاه همراه شوید، تا به بررسی طرح برگزیده‌ی موزه‌ی مردم‌نگاری در بوداپست بپردازیم.

ذخیره عکس
موزه‌ی مردم‌نگاری در بوداپست

نتایج رقابت در بوداپست پایتخت مجارستان، برای طراحی ساختمان جدید موزه‌ی مردم‌نگاری که یکی از مهم‌ترین روش‌های پژوهش در مطالعات مردم‌شناسی است، اواخر سال گذشته میلادی اعلام شد. هیئت داوران به اتفاق آرا، شرکت مجارستانی "ناپور آرکیتکت ( Napur Architect) " را از بین 14 پیشنهاده ارائه شده توسط شرکتهای مطرح طراحی دنیا، از جمله استودیو آلمانی "زاوابوخ هدن (Sauerbruch Hutton)" و " گروه اینگلس بیارک (Bjarke Ingels Group:BIG)" که به ترتیب رتبه دوم و سوم راکسب کردند انتخاب کرد. انتخاب هیئت داوران علاوه بر کیفیت ساخت، با توجه به راهحلهای تکنولوژیکی و کاربردی، پایداری بنا، مفهومی که انتقال میدهد و هزینه تمام شده آن انجام گرفته است. نظر اعضای هیئت داوران این بود، که طرح مناسب برای این سایت، طراحی "ساختمان خمیده" است. این طرح که شبیه به یک رمپ اسکی غول پیکر، با دیوارهایطرح‌دار و سقفی پوشیده از چمن است، به عنوان یک منطقه انتقالی بین پارک شهر و جاده نزدیک به آن عمل میکند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این مرکز که به عنوان دروازه‌ی پارک شهر نامیده شده است، شامل چند طبقه گالری در دو انتهای آن و یک فضای باز گسترده در مرکز است، در حالی که از سقف آن هم به عنوان یک فضای عمومی جدید استفاده خواهد شد. این ساختمان بخشی از "پروژه لیجت بوداپست (Liget Budapest Projekt)"، با هدف نوسازی فضای شهری این منطقه با بازسازی ساختارهای موجود، جوان‌سازی مجدد فضای سبز و اضافه کردن چند موسسه است. در پارک شهر بنا است، علاوه بر موزه مردم‌نگاری، خانه موسیقی مجارستان و گالری ملی جدید نیز قرار گیرند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

موزه‌ی قوم‌نگاری در سال 1872 تاسیس شده و قدیمی‌ترین مرکز علم مردم‌شناسی و انسان‌شناسی فرهنگی اروپا در مجارستان است. پس از سال‌ها فعالیت، فضای آن برای این مطالعات مهم، کوچک و نامناسب شده بود. با توجه به "پروژه لیجت بوداپست (Liget Budapest Projekt)"، موزه مردم‌نگاری در نهایت صاحب یک محل مناسب برای مجموعه متشکل از صدها هزار صنایع دستی خواهد شد. درحال حاضر این موزه تا آماده‌سازی محل جدید به "کاخ نئو رنسانس (Neo-Renaissance palace)" منتقل شده است. طبق برنامه‌ریزی انجام شده موزه‌ی قوم‌نگاری، سریع‌تر از کل پروژه پارک که در پایان دهه تکمیل خواهد شد، در سال 2019 به بهرهبرداری می‌رسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

ایده‌ی شما برای ساخت یک مجموعه فرهنگی‌–‌تفریحی چیست؟ تیم طراگاه منتظر دریافت نظرات و ایده‌های شما عزیزان است.


بازدید : 87,510 بار

08 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمعماریفضای سبزموزهپایداریفضای شهریپارکمعماری موزه

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:26