طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سلیمانیمرتضی سیاسررضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییMahnaz sharifiقالیکده iran carpetبابک مجدپورنیلپر info@nilper.irنیما کیوانیافشین قربانیامیر قاسمیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)ساغر صادقی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

داده هایی برای مدیریت ساختمان

ساختمان های هوشمند با ثبت و پردازش داده ها، هوشمندتر می شوند.

بازدید : 46,168 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این روزها شرکت های نو بنیان(Startup) و همچنین مجموعه های بزرگ در حال وارد کردن سنسورها و تحلیل گرهای داده به دفاتر خود هستند. این حسگرها به مدیریت منابع یک مجموعه کمک خواهند کرد، چگونه؟ برای پاسخ به این سوال با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
ساختمان های هوشمند

سنسور های حرکتی یک فرایند پیشرفته در ساختمان های تجاری محسوب می شوند با این حال شرکت های کوچک و بزرک در حال وارد کردن  سنسور های متصل به هم و تحلیل گر های داده به دفاتر تجاری می باشند که موجب شده است تا مدیریت ساختمان بسیار شبیه فناوری اطلاعات باشد. هفته گذشته، جونز لانک لاشل(JLL  ) ، دومین و بزرگ ترین شرکت مدیریت تسهیلات در امریکا قرار دادی را با یک شرکت نوبنیاد موسوم به انلایتد ( Enlighted ) امضا کرد که  لامپ های پیشرفته را به دفاتر می فروشد. این همکاری به مشتریان JLL  امکان می دهد تا ببینند که چگونه آن ها باید از منابع خود به بهترین شکل استفاده کننده و در روشنایی، تهویه هوا و گرمایش صرفه جویی کنند.

ذخیره عکس

انلایتد یکی از شرکت هایی است که هدف آن هوشمند سازی فضاهای تجاری بوسیله ی ترکیبی از سنسور ها و تحلیل گر های دیجیتال است. با  مشارکت JLL  و انلایتد ، جو کاستلو (Joe Costello ) مدیر اجرایی انلایتد امید دارد تا وارد بازار دفاتر مدیریت شده و بتواند مشتریانی را برای نرم افزارهای جدید شرکت پیدا کند، تا که مجموعه بتواند در خصوص روشنایی، تهویه و اماکن تجاری صرفه جوهایی را انجام دهد. انلایتد مجموعه ای از تجهیزات روشنایی را  می سازد که حاوی سنسور هایی ویژه است. این سنسورها  نور، میزان اشغال، دما و سایر پارامتر ها را با نرم افزار همراه اندازه گیری می کنند. 

کاستلو می گوید که هزینه نصب تنها دو دلار در هر متر مربع است با این حال می تواند موجب صرفه جویی تا 67 درصد شود. به عنوان مثال، شرکت توانست تا با جایگزینی تجهیزات فلورسانت با ال ای دی و خاموش کردن آن ها هنگام عدم حضور، صرفه جویی زیادی در انرژی را صورت دهد. با این حال در طی سال های اخیر، انلایتد در حال تست برنامه های جدید موسوم به آیر(Aire) می باشد که در مورد گرمایش و سرمایش است و از سنسور های حساس به حضور انسان که درون لامپ ها قرار گرفته است استفاده می کند و این جا است که عملکرد آن قابل توجه می شود. کاستلو بیان می دارد که مشتریان از برنامه هایی از این دست به عنوان شیوه ای برای صرفه جویی در هزینه های ساختمانی استفاده می کنند.

 

ذخیره عکس

در حال حاضر، یک برنامه ریز و طراح فضا میتواند راهکارهایی در مورد شیوه استفاده از فضا توسط افراد به مدیران اجرایی ارائه کند و این موجب تغییر روند و رویکرد می شود. نکته ی جالب اینجاست که داده ها را می توان برای بررسی این موضوع قرار داد که آیا ازمایشات شرکتی با انواع چیدمان های محل کار ، کارآمد می باشد یا نه. انلایتد  که مشتریانی  مثل AT&T و HP دارد، تنها شرکتی نیست که سعی دارد تا دفاتر تجاری را به هم مرتبط کند. لیوسید (Lucid) دیگر شرکت نرم افزاری است که سعی دارد تا به شهر داری ها و شرکت ها در مورد میزان صرفه جویی انرژی نظیر انلایتد و سایرین اطلاع رسانی کند.

ویل کولمن (Will Coleman  ) مدیر اجرایی این شرکت می گوید که کسب و کار مدیریت ساختمان، کاملا تعریف شده و در مجموعه ی علوم فن آوری اطلاعات ( IT )  قرار می گیرد. کولمن می گوید آنچه که با فناوری فوق در شرکت هایی نظیر زیمنس (Siemen  ) یا هانی ول ( Honeywell )یا جانسون کنترل(  Johnson Control)  انجام می شود  در حال حاضر با  سخت افزار های باز و نرم افزار های آسان و خدمات رو به رشد جایگزین شده است.

هدف لیوسید ارائه ی نرم افزاری است که قادر به مدیریت مدیریت سیستم هایی است که صرفه جویی زیادی در انرژی و پول  حاصل می کنند. لیوسید با تجربه ی11 ساله دراین حوزه، در حال کار بر روی ساختمان هایی است که هدفشان دست یابی به پایداری است ولی در سال گذشته کسب و کار خود را به سمت شرکت هایی تغییر داده است که اکنون سود سرمایه گذاریشان را در  ساختمان های هوشمند تر با صرفه جویی انرژی و افزایش بازدهی کسب می کنند.

ذخیره عکس

لیوسید و انلایتد دو مورد از شرکت های کوچکی هستند که سعی دارند تا به این بخش برسند. بسیاری از آن ها روی بخش کوچکی از ساختمان های هوشمند کار می کنند که نور افشانی کافی داشته و و الگوریتم هایی  دارند که می توانند به صورت پلتفرم های ویندوز استفاده شوند. برخی از  شرکت های دیگر در این زمینه شامل بیلدینگ رباتیک (Building Robotics)، شرکت کنترل روشنایی لاترون(Lutron)، اسمارت ویندو میکر ویو(smart window maker View)و کام اسکوپ ( که زیر ساخت و سیم کشی کافی را برای ساختمان های هوشمند ارایه می  کنند ) می باشند.

دنیای مجازی و پیشرفته بر شرکت های سرمایه گذاری مبتنی بر فناوری اطلاعات وابسته است، آن چه که در این زمینه بیشتر محتمل است، همکاری بین شرکت ها و غول های فناوری اطلاعات است و در صورتی که ترکیب صورت بگیرد، ساختمان های غول پیکر می توانند از دیدگاه صرفه جویی در انرژی به کار گرفته شوند ودرعین حال چشم اندازهای مدیریت کارکنان و ایمنی مد نظر قرار می گیرند. دست یابی به دفاتر هوشمند مستلزم  نبوغ و قدرت جذب شرکت های کوچک است که در صدد خلق فناوری برای خریداران هستند.

شما این تغییرات را چگونه ارزیابی می کنید؟ در هر صورت به یاد داشته باشید که در آینده ای نزدیک، تمام حرکات و رفتار های ما در محیط به عنوان داده های اطلاعاتی ثبت و تحلیل خواهد شد، در ادامه ی این بحث با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 46,168 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:07