طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

mohammad marvastyداوود آبادیحسین نوروزیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییsina kamali tabriziفرامرز گشایشیسیروس مهراندیششهاب میرزاییانمرتضی سیاسرمازیار فخرقاسمیمرتضی صادقیطاها رضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طرحی از یک نمایشگاه

نگاهی به طراحی گالری هنری cabinet of curiosities در شهر روتردام

بازدید : 12,917 بار

17 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شهر روتردام در هلند شاهد ساخته شدن یک ساختمان نمایشگاهی برای نمایش آثار هنرمندان معاصر این کشور است. برای بررسی طراحی این گالری با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
طرحی از یک نمایشگاه

کشور هلند را همه با آثار هنری نفیس و ارزنده می شناسیم، سالها است که موزه شهر بویمانس فان بنینگن ( Boijmans van Beuningen ) که در سال 1849 تاسیس شده، به یک فضای بسیار ایمن نیاز دارد زیرا دارای مجموعه ای جهانی از نقاشی ها ، مجسمه ها و نسخه هایی می باشد که گفته می شود ارزش کلی آنها 7 میلیارد یورو می باشد. هفته ی گذشته شهرداری روتردام با ساخت و ساز ساختمان و با منطقه بندی آن موافقت کرد و این اولین بار در جهان است که امکان دسترسی آسان به آثار هنری وجود دارد و قرار است در سال 2018 بازگشایی شود.

ذخیره عکس
طرحی از یک نمایشگاه

طراحی این ساختمان به مسابقه گذاشته شد، شرکت ام وی ار دی وی (MVRDV) در ابتدا به علت نقض آیین نامه رد صلاحیت شد، اما در طی یک تحقیق که توسط دادگستری روتردام صورت گرفت، آنها از اتهامات تبرئه شدند و توانستند به ادامه ی مسابقه بپردازند. 

ذخیره عکس

 

در سال 2014 این شرکت بعد از برنده شدن در مسابقه ، طرح جدیدی که برای انبار عموی هنر داده بود را آشکار کرد که در مجاورت موسسه در پارک موزه و در قلب فرهنگی شهر که توسط OMA and Yves Brunier در سال 1994 طراحی شده بود قرار گرفته است.محل پیشنهادی بحث هایی را ایجاد کرد. پترا بلیس(Petra Blaisse ) معمار منظر و همکار قدیمی رم کولهاس که درگیر طرح اصلی بود بیان کرد که اگر من در بویمانس و شهرداری بودم ساختمان را به طور کامل دوباره طراحی می کردم. آب های زیر زمینی به طور مکرر موجب بروز مشکلات فنی در ساخت این مجموعه شد و این امر کار را برای سازندگان این موزه - نمایشگاه، سخت تر کرد. برنامه‌های بویمانس برای فراهم آوردن فضاهای نگهداری دائمی  جدید به صورت فوری انجام شد.این ساختمان را میتوان یک حجم توپر با اثر کم بر محیط اطراف توصیف کرد. نمای شیشه‌ای جلوه ای پرقدرت و فنی به ساختمان میدهد ، طراح قصد داشته ساختمانی را بسازد که کمتر دیده شود. البته در قسمت هایی از نما تلاش شده تا این انعکاس کنترل شود. برطبق یک نظر سنجی که در سطح شهر انجام شد 60% از ساکنان، از ساختمان حمایت کردند و20%‌‌‌ مخالف آن بودند. طرح MVRDV برای مجموعه‌ی ساختمانی به طور همزمان به عنوان آرشیو و گالری عمل می کند. یک مسیر عمومی به شکل زیگزاگ از میان ساختمان عبور می کند و از لابی طبقه همکف به باغ مجسمه و رستوران روی بام می رسد. 

فضای پشت بام به شکل دایره می باشد که منظره شهر از آن قابل مشاهده است. مسیر از میان مخازن هنری و آموزشگاه های مرمت عبور می‌کند که یک صحنه ی متغیر را به وجود می‌آورد.

ذخیره عکس
طرحی از یک نمایشگاه

 اتاق هایی برای مجموعه ی هنرهای خصوصی وجود دارد که افراد می توانند استعداد های خود را در یک فضا با هنری که در سطح بالاتری قرار دارد، در یک شرایط برابر مقایسه کنند. برای مقابله با لایه های تجاری از این سرمایه گذاری جدید، مخزن به عنوان یک دفتراداری برای کمک های بشردوستانه نیزدرنظر گرفته شده است. می توانید بخش‌های سازمان‌دهی شده را از طریق فضاهای داخلی ساختمان ببینید.

ذخیره عکس
طرحی از یک نمایشگاه

طراحی فضاهای نمایشگاهی مثل این تاثیر به سزایی در فرهنگ جامعه دارد. برای بررسی نمونه های بیشتر با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 12,917 بار

17 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:25