طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سپهر دانشنگار سریع الاطلاقالناز پائیزامیر دیزانیایزدیار اهیندا عاشوریانمهرداد زواره محمدیmostafa ahmadiشرکت رویا طرح داخلیمصطفی اذریامید حیدری پوریپمپ ابارا ابارا
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خلاقانه ی یک لابی

لابی بی نظیر این هتل با چوب های بازیافتی تزئین شده است.

بازدید : 11,133 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

استفاده از قطعات تکه تکه شده ی معلق الوار بازیافت شده، فضای لابی هتل هتل (Hotel Hotel) در منطقه ی نیواکتون (NewActon) واقع در کانبرای استرالیا، را پرانرژی کرده است. بازتاب این طرح خلاقانه را از طراگاه ببینید.

ذخیره عکس
لابی بی نظیر این هتل
ذخیره عکس

این هتل توسط شرکت استرالیایی استودیوی طراحی مارچ (March Studio) طراحی شده، و اخیرا عنوان بهترین طراحی داخلی جهانی سال در جشنواره ی جهانی طراحی داخلی در مارینا بی سندز(Marina Bay Sands) سنگاپور، را به خود اختصاص داده است. اینساید ( INSIDE ) به بررسی برجسته ترین پروژه های بین المللی طراحی داخلی می پردازد و هم زمان با جشنواره ی جهانی معماری (  World Architecture Festival) برگزار می شود. 

ذخیره عکس

رقابت امسال در ابتدا با بیش از 100 پروژه شروع شده بود که سپس تعداد آن ها به نه گروه برگزیده کاهش یافت. بعد از رقابت این نه تیم برای بردن عنوان بهترین طراحی در دور آخر، هتل هتل (Hotel Hotel) برگزیده شد، و جایزه ی مسابقه را از آن خود کرد.

هتل هتل (Hotel Hotel) بخشی از طرحی گسترده تر است، که شامل دفترهای اداری، آپارتمان های مسکونی شخصی، رستوران ها و یک سینما می شود. پلکانی مجلل در نقطه ی مرکزی این هتل دو طبقه، مهمانان را به فضاهای اصلی دیگر این ساختمان که پوشیده از الوارهای بازیافت شده و دیوارهای بتونی است، هدایت می کند.

ذخیره عکس

اما متمایزترین و مسحورکننده ترین قسمت این پروژه قطعات معلق الوار است که به تعبیر داوران به عنوان کاربردی شاعرانه از بقایای مصالح با تاثیری قوی به کار برده شده است. برای سال 2016، جشنواره ی اینساید (INSIDE) در برلین برگزار خواهد شد، و طبق رسم این جشنواره، معمارانی از استودیوی طراحی مارچ (March Studio) از داوران رقابت خواهد بود و به نقد و بررسی پروژه های ارسالی خواهد نشست.

پوشش این جشنواره را نیز از کانال طراگاه دنبال کنید.

 


بازدید : 11,133 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:13