طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سمیه ابراهیمیمحمد قديريuser 5میثم ذکریاییمهدی علیرضاییسپیده بهروزیاستیل البرز pr@steelalborz.comایمان حسومیافشین قربانیمهدی جعفری منشپرهام شکوهیمازیار فخرقاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فنجانی دوقلو از کوزه‌‌ای شکسته و طراحی قطعات چوبی رنگی

آثار خلاقانه در نمایشگاه 2016 میلان

بازدید : 14,765 بار

06 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در نمایشگاه 2016 میلان گروهایی خلاق دست به طراحی‌های نو زده‌اند. «جو ناگازاکا» یکی از هنرمندان ژاپنی با ایده‌ای مبتکرانه‌ طراحی و ساخت فنجان‌های دوقلو با استفاده از ترمیم کوزه‌ای شکسته‌ی قدیمی به وسیله هنر باستانی انجام داده است. گروه دیگر دست به طراحی قطعات چوبی رنگی و خلق وسایل جذاب با متریال چوب زده‌اند. با طراگاه همراه باشید تا در این مقاله نمونه کارهای این هنرمندان را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
آثار خلاقانه در نمایشگاه 2016 میلان

این پروژه‌ی خلاقانه که در نمایشگاه طراحی جایزه آسیا سال 2016 در نمایشگاه عرضه کالای رونمایی شد. به عنوان نمایشی از فرهنگ معاصر و مدرن هنر ژاپنی، ترمیم سرامیک‌های شکسته را به نمایش گذاشته است. طراحی این مجموعه‌ی بسیار خارق‌العاده، زیبا و الهام‌بخش بوده است و مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی و بازسازی چنین کوزه‌های به‌عنوان یک اثر هنری ارزشمند دیده می‌شود، در حالی‌که خطوط شکستگی روی آن‌ها نه تنها به عنوان یک ترک دیده نمی‌شد، بلکه نمایی ارزشمند به آن‌ها داده است. در گذشته بندزنی چینی‌آلات، یک حرفه‌ی سنتی بوده که به‌وسیله‌ی دست انجام می‌شده، اما «جو ناگازاکا» برای خلق نسخه‌ی شخصی خود از تکنولوژی مدرن استفاده کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

او با بند‌زدن اشیاء شکسته و با خلق نمونه‌های جدید و افزودن سرامیک به جای طلا، لذت پیوستگی را در این آثار به نمایش گذاشته است. او برای ساخت این مجموعه، از تکنولوژی‌های دیجیتال با برش لبه‌ای که شامل اسکن سه بعدی بسیار دقیق و مدل‌سازی است، بهره برده است. اثر او می‌تواند یک نمونه بسیار خوب برای ایده‌ی بازسازی اشیاء، به یک مرجع خوب خلاقیت و پیامی قاطع برای ما در جهت ترمیم و استفاده مجدد از چیزهایی که دور ریختنی باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی قطعات چوبی رنگی

در نمایشگاه 2016 میلان گروهی خلاق دست به طراحی قطعات چوبی رنگی را انجام داده‌اند. طراحان این استدیو در هفته‌ی طراحی میلان، دست به طراحی و خلق اتصالات وسایل جذاب با متریال چوب و اتصالات جناغی زدند و رنگ‌آمیزی کردند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بازدیدکنندگان این غرفه دعوت می‌شدند تا تخته‌هایی از چوب صنوبر را با فرو کردن در سطل‌های رنگ، رنگ‌آمیزی کنند و بعد آنها را با الگوهای زیبایی مرتب کرده و طراحی گروهی را تجربه کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

جریان این مبلمان جناغی برجسته بسیار ساده است:

تخته‌هایی از چوب خام صنوبر با زاویه 45 درجه با استفاده از شیب ظرف تنظیم می‌شوند، در سطل رنگ فرو برده و بعد تخته را قبل از رنگ‌آمیزی با رنگ دیگر وارونه می‌کنند تا الگوی جناغی خلق شود. تخته‌ها را آویزان می‌کنند و بعد از خشک شدن برای ساخت اشکال مختلفی مثل میز، صندلی و نیمکت و تمام وسایلی که بافت و الگویی معمولی در دنیای بافت‌ها نیاز دارند سر هم می‌شوند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بازدید کنندگان برای بازی و کشف رنگ‌ها از طریق خلق طراحی‌های مشارکتی در این چیدمان جذاب دعوت شده بودند.

ذخیره عکس
آثار خلاقانه در نمایشگاه 2016 میلان

این‌گونه تجربه‌ها که ساخت وسایل مختلف را خلاقیت و نوآوری نشان می‌دهند، جذاب هستند. با طراگاه همراه باشید.

 

 


بازدید : 14,765 بار

06 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاالگوهنرمندکوزهطراحی میزنمایشگاهطراحی مبلمانبافتایده در معماری

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:45