طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

علی رضا بندر ابادmostafa ahmadiمحمد احمدیفرهاد علیزاده افشارجلیل موسویافشین قربانیمصطفی اذریمهدی علیزادهسهند منشیساغر صادقیامیر قاسمیعباس اقسامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پارک های زیرزمینی

وقتی در نیویورک حتی پارک ها نیز به زیر زمین میروند.

بازدید : 18,692 بار

12 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در شهرهای امروزی همه چیز درحال منتقل شدن به زیر زمین و یا بالای سرمان است. از زیر ساخت های حمل و نقل عمومی تا خانه ی هایی که در آن زندگی میکنیم، ولی در مورد پارک های شهری چطور؟ بله این بار طراگاه با شما همسفر میشود تا پارک های زیرزمینی آینده را با هم ببینیم.

ذخیره عکس
پارک های زیرزمینی

در شهر نیویورک، فضا بسیار ارزشمند است، به همین دلیل است که خلاقیت در زمینه ی استفاده ی حداکثری از فضا به پارک ها نیز کشیده شده است. امروزه باغچه هایی را بر روی سقف های خانه می بینیم و پارک های مرتفعی را که در خط راه آهن که به  منطقه غربی منهتن می رسند. ولی وقتی شما در روی زمین فضا کم می اورید چه اتفاقی می افتد؟ شما باید به زیر زمین بروید.

ذخیره عکس

لاولاین (lowline  ) یک طرح پیشنهادی با مساحت بالغ بر 4000 مترمربع در زیر زمین  خیابان Lower East Side در منهتن می باشد. پلان پارک که در 2011 معرفی شد مستلزم تبدیل یک ایستگاه تراموا ی متروکه به فضای سبز زیر زمینی  با پر کردن آن با هزاران گونه گیاهی است که از طریق یک سیستم جذب پیچیده نوردهی میشوند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

البته قبل از این که پارک واقعی را بتوان ساخت، طراحان باید از این مسئله اطمینان حاصل کنند که فناوری می تواند موجب راه اندازی لاولاین شود. در همین زمان است که ازمایشگاه لاولاین وارد  عمل می شود. این ازمایشگاه یک انبار 464 متر مربعی است که شیوه ی کار کرد این پارک را شبیه سازی می کند. جیمز رامزی (James Ramsey) و دنیل باراسچ (Daniel Barasch) ، دو مغز متفکر پارک لاولاین هستند.

با تصور چنین فضایی چه حسی به شما دست میدهد؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 18,692 بار

12 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:39