طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حبیب الله نیکنامیالهام ضیاءآبادیهومن بالازادهboshra javaherisina kamali tabriziمازیار فخرقاسمیناهیده تقویابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)داوود آبادیویستابست vista bestمرضیه مجدالاشرافیسارا  کلانتری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

قرار دادن دو کابین در یک کانال آسانسور

نسل جدید آسانسورها برای صرفه جویی در انرژی، فضای ساختمانی و وقت ساکنین

بازدید : 118,942 بار

28 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اگر ترس از مرگ در یک آسانسور در حال سقوط دارید، خبر بدی برای شما داریم. یک شرکت مهندسی آلمانی موفق به طراحی یک ترس کاملاً جدید برای افرادی مثل شما شده: ترس برخورد با یک آسانسور در حال سقوط در حالی که دریک آسانسور دیگر هستید! با طراگاه همراه شوید تا به بررسی این شاهکار جدید طراحی بپردازیم.

ذخیره عکس
نسل جدید آسانسورها

با جایگزین شدن پنل‌هایی که شماره طبقه مقصد را در آن‌‌ها وارد می‌‌­کنید، بهجای دکمه بالا/پایین در آسانسور‌ها و هدایت شما به نزدیکترین آسانسور، این امکان فراهم شده که بتوان از بیش از یک کابین در کانال آسانسور استفاده کرد. این طراحی اساساٌ موجب افزایش بهره‌وری و توان عملیاتی آسانسورها در ساختمان می‌­شود

ذخیره عکس

 

به نرم افزار این آسانسورها اطلاعاتی مثل اینکه چند نفر در هر طبقه در انتظار آسانسور هستند و مقصد آن‌ها کجا است، داده می‌شود، از این‌رو می‌توان از هر کانال آسانسور برای چند کابین استفاده کرد، که افراد را سریع‌تر از کانال تک کابینی جابه‌جا کنند.
این طراحی به ویژه در هتل‌ها و ساختمان‌های اداری که افراد از یک طبقه میانی ساختمان،به یک رستوران در پشت‌بام و یا بخش دیگری در زیر یا بالای طبقه‌ای که قرار دارند می‌روند. (به جای رفتن از طبقه‌ی همکف به یک طبقه و سپس برگشت از آن) مفید است.

 

این طراحی موجب ایجاد دغدغه‌های جدیدی در بحث ایمنی آسانسورها می‌شود. به کمک ترمزهای مکانیکی در آسانسورها از برخورد آن‌ها به زمین و یا سقف در زمان بروز اختلال در عملکرد نرم افزار (و یا هک شدن) جلوگیری می‌شود، ولی در این آسانسورها این امکان وجود دارد که اتاقک‌های موجود در یک کانال که با سرعت بالا در حال حرکت هستند، به‌دلیل دریافت کد اشتباه باهم برخورد کنند، که بسیار خطرناک خواهد بود.

ذخیره عکس

 

احتمالاً استفاده از سنسور برای توقف کابین‌ها به هنگام نزدیک شدن به هم، راه‌حل مناسبی برای حل این مشکل باشد.

از طرف دیگر در این طراحی، آسانسورها به‌صورت هوشمندانه عمل می‌کنند. یکی از کابین‌ها برای انتقال افراد به طبقه‌های پایین‌تر برنامه‌ریزی شده‌اند، در حالی که آسانسور دیگر افراد را از طبقه‌ی میانی به طبقات بالاتر منتقل می‌کند.

در ساعاتی که رفت‌وآمد کم می‌شود و وجود دو آسانسور ضرورتی ندارد، به منظور صرفه‌جویی در انرژی یک کابین در بالا و یا پایین کانال پارک می‌شود.

فراتر از کاهش تراکم در کابین‌های آسانسور، این فن‌آوری موجب آزاد کردن فضای لازم برای چند کانال در ساختمان‌ها می‌شود؛ هر کانال افراد بیشتری را جابه‌جا می‌کند و ساختمان‌ها به کانال‌های کمتری احتیاج دارند و این به معنی وجود فضای بیشتر برای ساخت اتاق‌های بیشتر برای دفاتر، اتاق‌های کنفرانس، کافه‌های لوکس و... در ساختمان‌ها است. استفاده ازاولین گروه از این آسانسورها در ایالات متحده در وسط شهر آتلانتا برای ساختمانی برای موسسه فناوری جورجیا خواهد بود که در سال 2018 به بهره‌وری می‌رسد

ذخیره عکس
نسل جدید آسانسورها

در طراگاه، بی صبرانه منتظر دریافت ایدههای‌ خلاقانه شما هستیم.


بازدید : 118,942 بار

28 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیآسانسورفناوریکابین آسانسورساختمان هاسنسورهوشمندانههتل¬هاساختمان¬های اداریرستوران در پشت بام

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:42