طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بابک مجدپورسیروس مهراندیشاکبر تقی زادهحسین مژدهیمحمد اسدالهیالهام ضیاءآبادیفریناز رضویسهیل براکمهرداد زواره محمدیصادق صیدبیگیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییرضا مفاخر
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

رویایی‌هایی بزرگ در اتاق‌خواب کودکان

نمونه‌هایی از خلاقیت در دکوراسیون اتاق‌کودک

بازدید : 27,997 بار

30 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دکوراسیون داخلی اتاق‌خواب کودک می‌تواند با اضافه کردن فضاهایی پر از خلاقیت، توانایی کودکان را در رویاپردازی و اکتشاف افزایش دهد. با طراگاه همراه باشید تا نمونه‌هایی از این نوع دکوراسیون داخلی را ببینیم.

ذخیره عکس
اتاق‌خواب کودکان

از دید یک کودک، یک اتاق معمولی می‌تواند یک جنگل، قلعه یا مطب دکتر باشد. یک پتو می‌تواند به یک غار، و یک صندلی به یک کوه تبدیل شود و خلاصه تصورات کودکان پایانی ندارد. با یک اتاق زیرشیروانی شروع می‌کنیم، که برای کودکی ماجراجو طراحی شده است. دیوار آجری و سقف طاق‌دار اتاق، توجه کسانی که طرفدار طراحی‌های نامتعارف برای اتاق‌کودک هستند را به خود جلب می‌کند، نردبان طنابی و جزئیات سرگرم‌کننده‌ی آن، هر کودکی را شیفته‌ی خود می‌سازد. یک چادر سرخ‌پوستی و یک راه‌آهن اسباب‌بازی فرصت بازی‌های خلاقانه‌ای را برای کودک فراهم می‌کند و بالا رفتن از نردبان طنابی هم ورزش و هم ماجراجویی است. تخته سیاهی که درب و دیوار یک سمت اتاق را پوشانده، به کودکان فضای بیشتری برای ابراز خلاقیت‌شان می‌دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بخش‌های دیگر اتاق طوری طراحی شده‌اند، که بزرگسالان هم می‌توانند از آن لذت ببرند. والدین می‌توانند از میز کنار اتاق برای انجام کارهایشان استفاده کنند و هم‌زمان کودک‌شان را در حین بازی زیر نظر داشته باشند. کنجی‌های کنار دو پنجره‌ی اتاق تبدیل به فضایی برای استراحت و لذت بردن از منظره‌ی شهر شده‌اند. تخت‌خواب کودک هم روی سکویی در کنج انتهایی اتاق در فضایی تاریک‌تر و مناسب استراحت طراحی شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اتاق بعدی متعلق به دو کودک است. فضایی که با یک طراحی خلاقانه امکان استراحت، فعالیت و بازی را برای هر دو کودک فراهم آورده است. از آن‌جایی که بچه‌ها عاشق ابرقهرمان‌ها هستند، در طراحی دکوراسیون داخلی این اتاق از مضامین ابرقهرمانی، مثل بتمن و سوپرمن، استفاده شده است. کلیه‌ی مبلمان اتاق به صورت توکار و همراه با کشوهای متعدد و فضای کافی برای ذخیره‌ی لباس‌ها و متعلقات کودکان طراحی شده‌اند، تا فضای اتاق تمیز و مرتب باقی‌بماند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در طرف دیگر اتاق یک فضای کوچک برای ورزش و بازی کودکان طراحی شده است. بچه‌ها می‌توانند از این نردبان یا از طناب کنار آن بالا رفته و از حلقه‌ها تاب بخورند و انرژی خود را تخلیه کنند. البته زندگی فقط بازی و قصه‌های ابرقهرمانی نیست! میز تحریر دو نفره‌ای که در کنار پنجره طراحی شده، فضای مناسب و پرنوری برای بچه‌ها فراهم آورده تا  تکالیف خود را انجام دهند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اتاق بعدی شاید به بزرگی و پرتجملی دو اتاق قبلی نباشد، اما رنگ‌های شاد و طراحی توکار مبلمان آن باعث شده، که به فضایی دل‌پذیر برای کودک تبدیل شود. یک خانه‌ی سفیدِ دوست داشتنی، تلویزیون و ساعت دیواری را در خود جای داده و پرچین چوبیِ کنار آن روی دیوار تبدیل به ردیفی از شلف‌های خلاقانه شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

درست در مقابل خانه‌ی سفید تلویزیون، خانه‌ی دیگری در دل دیوار تعبیه شده که بخشی از تخت‌خواب را در خودش جای داده. در انتهای اتاق یک پنجره‌ی قدی بزرگ با تراسی زیبا، منظره‌ی شهر را به نمایش می‌گذارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آخرین اتاق نهایت خلاقیت را به نمایش می‌گذارد. اتاقی، شبیه به فضای شهری طراحی است و ستون مرکزی اتاق به یک خانه‌ی درختی کوچک برای بازی کودک تبدیل شده و فرش اتاق مثل یک زمین چمن در اطراف آن گسترده شده است. کمی آن طرف‌تر یک درختچه‌ی کوچک قرار دارد و در سمت دیگر شلف‌های مخصوص اسباب‌بازی، شبیه ویترین فروشگاه‌ها هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

خانه‌ی درختی سه طبقه دارد، با اتاقک‌ها و ایوان‌هایی که راه را برای همه نوع خیال‌پردازی باز گذاشته‌اند. لامپ‌های اتاق مثل شاخه‌های درختان بکر جنگلی بر فراز این خانه آویخته شده‌اند. به‌علاوه، یک تخته سیاه دیواری هم فضا را برای خلاقیت‌های هنری کودک فراهم کرده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کدام ایده طراحی اتاق‌خواب‌های بالا را بیشتر برای کودکان می‌پسندید؟ دیدگاه خود را با طراگاه در میان بگذارید.

 

کانال


بازدید : 27,997 بار

30 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیونطراحیاتاق کودکخلاقیتخانه‌ی درختیمبلمان توکارتخته سیاهنردبان طنابیاسباب بازی

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:40