طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ویدا لطفیShaqayeq Abaszadeشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)محمد فخری داریانمرتضی سیاسرامین قشقاییویستابست vista bestصفورا شریعتیامیرحسین امیرینادیا خوشخویشرکت رویا طرح داخلیشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

قسمت سوم – موزه‌ی علمی - شهر سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا

10 سازه‌ی برتر سال 2016 از نظر پایداری

بازدید : 111,648 بار

07 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در دو قسمت قبل به معرفی دو سازه برتر سال 2016 از نظر پایداری پرداختیم؛ در این قسمت بنا داریم که در مورد بازطراحی یک موزه‌ی علمی که در آن بازدید‌کنندگان فرصت انجام آزمایشات از پیش آماده شده و اثبات مسائل علمی را دارند بپردازیم. برای آشنایی با این مرکز علمی پایدار با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
موزه‌ی علمی

امروزه، توسعه پايدار به يک مبحث ضروری در ميان تصميم گيرندگان و سياست‌گذاران در حركت به سوی محيط زيستی سالم‌تر، اجتماعی پيشرفته‌تر و اقتصادی توسعه‌يافته‌تر تبدیل شده است. " اکسپلوراتوریوم (Exploratorium)" یک آزمایشگاه یادگیری برای عموم مردم در شهر سان فرانسیسکو در ایالت کالیفرنیای آمریکا است که در آن افراد به کاوش جهان از طریق علم، هنر و ادراک انسانی می‌پردازند. ماموریت آن ایجاد تجربه‌ی مبتنی بر تحقیق، برای دگرگون کردن دنیای یادگیری است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این موزه که به تعامل بین علوم میپردازد، یک نمونهی موفق از نوآوری و پایداری در طراحی و ساخت‌و‌ساز است. مواد استفاده شده در این مرکز علمی، پایدار و با‌دوام کافی برای مقاومت در برابر آب‌و‌هوای خشن دریایی است. سقف بلند این مرکز علمی فضای مناسبی برای 5874 ماژول فتوولتائیک (photovoltaic) یا به اختصار PV است؛ این پنلهای خورشیدی امکان تولید 1.3 مگاوات انرژی را فراهم کرده است.

ذخیره عکس
موزه‌ی علمی

با ابتکاری که در این ساختمان انجام شده این مرکز قادر است که از آب خلیج سان فرانسیسکو برای سیستم سرمایش و گرمایش خود استفاده کند. در سراسر این سیستم در هر ساعت 74000 گالن آب در گردش است. از دمای پایین آب خلیج برای خنک کردن ساختمان استفاده میشود و برای گرم کردن، آب از داخل یک پمپ حرارتی الکتریکی عبور میکند

ذخیره عکس
موزه‌ی علمی

اکسپلوراتوریوم دارای یک سیستم جداگانه برای تهویه شامل یک سیستم اختصاصی هوای بیرون (dedicated outdoor air system : DOAS) با توزیع تهویه گردشی است که هوای بیرون را به داخل ساختمان می‌آورد. با تکمیل سیستم‌های گرمایش تابشی و خنک کننده و تهویه، تا حد زیادی از سهم سیستم تهویه مطبوع که مبتنی بر هوای پرفشار بود کم شده است؛ کاهش اندازه‌ی سیستم هوای پرفشار، مزایایی همچون مصرف انرژی کمتر و کاهش فضای اشغال شده توسط کانال را به‌همراه دارد که به معنی صرفه‌جویی در هزینه‌ها است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این پروژه، موفق به دریافت گواهی‌نامه "لید پلاتینی (LEED Platinum)" شد و توانست به هدفی که داشت، یعنی تبدیل شدن به بزرگترین موزه‌ی انرژی صفر کشور و یک مدل صنعتی برای موزه‌های معاصر، نزدیک شود. در حال حاضر این موزه به کمتر از نیمی از انرژی که در ساختمان‌های مشابه آن مصرف می‌شود، نیاز دارد. مانیتورها، مصرف انرژی را در هر لحظه نمایش می‌دهند، بنابراین کارکنان با آگاه شدن از مصرف انرژی بصورت مداوم می‌توانند اقدامات خود را در راستای بهره‌وری در انرژی تغییر و یا تنظیم کنند. با بازطراحی انجام شده انتظار می­رود که این مرکز علمی امسال به هدف خود در به صفر رساندن انرژی برسد، یعنی بتواند انرژی بیشتری نسبت به مصرف سالانه خود تولید کند.

ذخیره عکس
موزه‌ی علمی

ایدههای شما برای طراحی یک مرکز علمی مشابه چیست؟ خوشحال میشویم ایدههای خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 111,648 بار

07 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتوسعه پایدارساختمان سبزسلامتفضای سبزپنل خورشیدیبهره¬وری انرژی

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:59