طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

پرهام شکوهیشیرین دریاباریBabak Abbasiشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)محمد غفارینیما کیوانیفرزاد دلیری farzaddaliriامیرحسین امیریmahmood Ghasemiشرکت رویا طرح داخلیمصطفی اذریبابک مجدپور
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

بزرگترین محصول چاپ سه بعدی جهان

غرفه ی VULCAN بزرگترین سازه ی ساخته شده با روش چاپ سه بعدی در جهان است.

بازدید : 9,529 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراگاه نگاهی انداخته است به این غرفه ی معماری بی سابقه که توانسته رکورد جهانی گینس را برای بزرگ ترین سازه ی ساخته شده با فن آوری چاپ سه بعدی ثبت کند.

ذخیره عکس
بزرگترین محصول چاپ سه بعدی جهان

 

این سازه به نمایش در آمده در هفته ی طراحی پکن، متشکل از 1023 واحد چاپ سه بعدی به طول8/08 متر و  ارتفاع 20/88 متر، قابلیت های جدید و مهیجی را برای آینده ی هنر معماری سه بعدی نشان می دهد.

 

VULCAN، که توسط یو لی(  Yu Lei) و زو فن( Xu Feng ) از موسسه ی LCD (Beijing’s Laboratory for Creative Design) طراحی شده است، اشاره به کلمه ی لاتین آتشفشان ( volcano ) و خدای آتش روم دارد. شکل قوسی آن شبیه  ابری از دود قارچ مانند است که بعد از انفجار نشکیل می شود  و عظمت آن از نوعی هراس در چهره ی طبیعت  الهام گرفته شده است.

ذخیره عکس
شکل قوسی شبیه دود قارچ

 

علی رغم این اشکال، ساخت این مجموعه از پیله کرم ابریشم الهام گرفته شده است، طراحان یک پارچه توری مشبک را ایجاد کرده اند که کل سطح را می پوشاند. در این روش  نیروهای غیر قابل پیش بینی طبیعت با طرح های بیولوژیکی آن ترکیب  می شوند تا یک دستاورد و اثر معماری و فناوری منحصر به فرد خلق  شود.

ذخیره عکس
این مجموعه الهام گرفته از پیله کرم ابریشم است

 

وولکان بیانگر یک واقعیت جدید است که معماران مدرن قادر به دست یابی به  کیفیت ایده ال طراحی خود با استفاده از روش های ساخت و طراحی دیجیتال هستند. این پیشرفت موجب از بین رفتن مرز های هنر و فناوری می شود.

ذخیره عکس

 

کامل شدن  بیش از 1000 واحد ولکان نیازمند30 روز کار و استفاده از 20 پرینتر سه بعدی بزرگ بود و مونتاژ قطعات در محل توسط 15 نفر به مدت 20 روز صورت گرفت. این یک کار بزرگ با صرف زمان و نیروی کار نسبتا کوتاه برای یک سازه سه بعدی چاپی با این مقیاس بود. یک عنصر معماری منحصر به فرد  وولکان، این است که می توان آن را به سه  قالب مشابه تقسیم کرد طوری که چندین مکان نمایشگاهی و منطقه فعالیت عمومی به آن افزوده می شود.

ذخیره عکس
امکان گسترش این مجموعه

 

در حال حاضر، ما شاهد دو  جنبش هم زمان در چاپ سه بعدی هستیم: سرعت احداث  خانه های سه بعدی امن و مقرون به صرفه و پناهگاه های اضطراری برای جای دادن جمعیت روز افزون کره زمین و ظهور بهت انگیز طرح های معماری و هنر چاپ سه بعدی که از طریق فرایند های تولید سنتی امکان ایجاد آن وجود ندارد. قابلیت های وولکان که ترکیبی از شکل و عملکرد ، پایداری و انعطاف پذیری معماری است. طرح های ارگانیک و فناوری چاپ سه بعدی در مقیاس بی سابقه و رکورد شکن جهانی می توانند این دو رشته را باهم ترکیب کرده و ما را به طرف آینده جدیدی از خانه های سه بعدی چاپی هوشمند و نوین از نظر زیبایی رهنمون کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

چاپگر های سه بعدی هر روز به نحو جدیدی ما را شگفت زده می کنند، آخرین پیشرفت ها و شاهکارهای خلق شده در این زمینه را با نوآوری های طراگاه دنبال کنید.

 


بازدید : 9,529 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:17