طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Babak Abbasiنگار محمدیساربوک sarboukناهیده تقویویستابست vista bestفاطمه براتیآذران پلاستیک azaran-plasticحامد شکریانمنصور اجلیرضا صیادیانپمپ ابارا ابارامهدی علیرضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی هتلی سبز بر پایه‌ی معماری پایدار

طراحی هتل در یکی از 52 مکان دیدنی دنیا

بازدید : 93,811 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مقابله با بحران آلودگی هوا، توسعه‌ی صنعت گردشگری، گسترش فضای سبز و ... همه‌و‌همه از مهترین دغدغه‌های طراحی معماری و طراحی فضای شهری است. طراحی این هتل زیبا که در یکی از 52 مکان دیدنی دنیا، به نقل از نیویورک تایمز قرار گرفته است یک نمونه‌ی موفق منطقه‌ای به‌حساب می‌آید. با طراگاه همراه شوید تا به بررسی این هتل سبز بپردازیم.

ذخیره عکس
بازدید یکی از 52 مکان دیدنی دنیا

پس از دو پروژه‌ی موفق، فضای سبز عمودی که مورد اقبال عمومی قرار گرفت، آقای استفانو بویری (Stefano Boeri) معمار سرشناس ایتالیایی، از پروژه جدید خود که طراحی‌های سبز را وارد مرحله جدیدی می‌کند پرده‌برداری کرد. پروژه جدید ایشان که شبیه به یک کوه‌سبز به نظر می‌آید، یک هتل با 250 اتاق است. 

ذخیره عکس

این هتل زیبا که با الهام از طبیعت طراحی شده، بواسطه‌ی فضای سبز وسیعی که در آن درنظر گرفته شده، نقش پررنگی در بهبود هوای منطقه ایفا خواهد کرد. این ساختمان هم مانند سایر ساختمان‌های سبز، از پِی‌ ساختمان تا پشت بام پوشیده شده از گیاهان سبز است.کمپانی متعلق به این معمار خوش ذوق ایتالیایی، طراحی این ساختمان را برای منطقه "وانفینگ لین" (Wanfenglin) که معروف به "جنگل 10 هزار قله" است، متناسب با فضای موجود این منطقه به شکل کوه انجام داده است. این هتل 250 اتاقِ دارای امکاناتی از جمله یک سالن بدنسازی، لابی، فضای VIP، بار، رستوران و سالن کنفرانس میباشد.

چند سال بعد، طراحی این شرکت به‌عنوان دومین آسمان‌خراش سبز، برنده رقابتی برای ساخت یک ساختمان دوستدار محیط زیست در لوزانِ سوئیس شد، که در سال آینده ساخت آن شروع می‌شود.

ذخیره عکس

"هتل کوهی شکل" که نام جنگل عمودی جدید آن‌ها است، در یکی از شهرهای چین (گوئیژو- Guizhou) برای یک هتل «هنگ کنگی» طراحی شده است. طراحی این هتل هم به پیروی از اصول همان پروژه‌های قبلی انجام شده است، اصولی مثل تمرکز بر معماری پایدار و نمای سبز که می‌تواند موجب بهبود کیفیت هوا در اطراف ساختمان شود. 

نیویورک تایمز منطقه گوئیژوی چین، را در لیست "52 مکان دیدنی در سال 2016"  قرار داده که احتمالاً نه تنها موجب افزایش بلکه ترافیک توریست در این منطقه خواهد شد. 

این منطقه جنگلی تا سال 2014 تا حد زیادی غیرقابل دسترس بود، تا اینکه دولت راه آهن سریع‌السیر را با بودجه 20 میلیارد دلار احداث کردکه زمان سفر به این منطقه را از نزدیکترین شهر بزرگ از 20 ساعت به چهار ساعت کاهش داد، به همین دلیل فعالیت‌های مربوط به تورهای مسافرتی و هتل‌های جدید در سرتاسر این منطقه در حال رشد است، اما قطعا هیچ کدام به اندازه "هتل کوهی شکل" به محیط زیست منطقه یاری نمی‌رسانند.

ذخیره عکس
بازدید یکی از 52 مکان دیدنی دنیا

اگر شما هم یک دوستدار محیط زیست و در عین حال یک طراح خلاق هستید، پیشنهادهای خود را با طراگاه مطرح کنید. 


بازدید : 93,811 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی هتلمحیط زیستمعماریآسمان خراشفضای شهرینمای سبز و پایدار

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:16