طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حامد شکریانرضا صیادیانشرکت رویا طرح داخلیمهدی علیرضاییپویا ریاضی خواهبلوک سبک لیپرحمید عرفانیانمرضیه مجدالاشرافیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)شرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)فاطمه براتیمهراد رمضانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نمای توری شکل ساختمان مسکونی در لیسبون پرتغال

طراحی نمای ساختمانی مسکونی با الهام از طرح‌های کاشی

بازدید : 132,009 بار

03 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معمولا در طراحی نما، از عناصر و طرح‌های تکراری استفاده می شود. اما یک معمار خوش ذوق پرتغالی، با الهام از کاشی‌های سنتی این کشور، نمای توری شکلی برای یک ساختمان مسکونی در لیسبون طراحی کرده است. با طراگاه همراه باشید تا درباره‌ی این ساختمان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ذخیره عکس
نمای توری شکل ساختمان مسکونی

یک طرح توری شکل با الهام از کاشی‌های سنتی این کشور، نمای پشتی این ساختمان مسکونی در لیسبون را پوشانده است. معمار خلاق این ساختمان، نمای پشتی را که به سمت یک خیابان پرتردد پر از مغازه است، به طور متفاوتی طراحی کرده است‌. نمای دیگر خانه، هماهنگ با ساختمان‌های اطراف و به رنگ سفید و ساده می‌باشد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

سقف این خانه شیروانی است و در آن سه پنجره‌ی مشابه با طراحی ساده‌ای جای داده شده‌اند. نمای پشتی که دارای پنجره‌های متعدد است، به یک حفاظ نیاز داشت. به همین دلیل طراح تصمیم گرفت از یک صفحه‌ی محافظ بر روی پنجره‌ها استفاده کند‌. این صفحه نباید جلوی ورود نور طبیعی را به داخل خانه می‌گرفت و بهترین گزینه برای چنین حفاظی، صفحات توری شکل بود. چون این خانه در پرتغال قرار دارد، معمار تصمیم گرفت طرح این تور، الگوهای سنتی و بومی باشد. این صفحه به شکل لباسی است که قابلیت بسته شدن کامل را دارد و سطح مطلوبی از حفظ حریم خصوصی را برای ساکنین فراهم می‌نماید. این صفحه به‌طور ریلی باز و بسته می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طبقه‌ی همکف ساختمان، یک اتاق‌نشیمن بزرگ را با آشپزخانه و اتاق‌غذاخوری در خود جای داده است. در پشت یک حجم پوشانده شده با صفحات سفید و فضاهای تفکیک شده، چندین کمد و سرویس بهداشتی میهمان قرار گرفته است. در سمت چپ این حجم‌، یک راه‌پله طبقه‌ی همکف را به طبقه‌ی بالا متصل می‌کند. در طبقه‌ی بالا و زیر سقف شیروانی یک اتاق‌نشیمن دیگر قرار گرفته است که چشم‌انداز زیبایی به سمت باغ دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی داخلی این خانه، مدرن و ساده می‌باشد و در آن از چندین رنگ محدود استفاده شده است. دیوارها هماهنگ با نما و به رنگ سفید هستند‌. در این خانه نیز همانند همه‌ی طراحی‌های مدرن‌، سعی شده است که از حداقل وسایل ممکن استفاده شود تا فضا خلوت بماند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کف این خانه‌، پوشیده از پارکت‌های خوش رنگی می‌باشد که زیبایی طراحی داخلی را دو چندان کرده است. سرویس بهداشتی این ساختمان هم متناسب با دیگر نقاط آن طراحی شده است. در کل‌، مهم‌ترین نکته‌ی این خانه، زیبایی و سادگی آن است که می‌تواند الهام‌بخش معماران خوش‌ذوق باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما چه نظری درباره‌ی طراحی نمای ساختمانی مسکونی با الهام از طرح‌های کاشی دارید؟ با طراگاه درمیان بگذارید.


بازدید : 132,009 بار

03 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی ساختمانطراحی منزلمعماری منزلطراحی نماطراحی متفاوت

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:17