طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

boshra javaheriامير احمدي نيابهرام شکوهیانعلیرضا فخفوریمرضیه مجدالاشرافیمهدی جعفری منشنگار سریع الاطلاقنیما کیوانیFarzin Forouzanعلیرضا شریفانفرهاد علیزاده افشارپویا ریاضی خواه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کنفرانس SustainaBUILD

کاهش حداقلی هزینه ها و افزایش حداکثری بهره وری با طراحی پایدار

بازدید : 13,869 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

6 اکتبر 2015 ،کنفرانسی با عنوانSustainaBUILD  در شهر ونکوور کانادا برگزار شد و بحث های زیادی درباره ی راه های ایجاد مسکن پایدار و ساخت و ساز های سبز انجام شد. طراگاه نگاهی انداخته به دست آوردهای این کنفرانس تخصصی.

سخنرانان این کنفرانس خانم Andree Iffrig ، مدیر راه حل های پایدار زیست محیطی DIRRT ، دبیر بخش نوآوری های ساختمان سازی ، آقای Graham Twyford-Miles ، معاون و ناظر راه حل های پایدار در Stantec،خانم Hazel Rempel، مدیر راه حل های انرژی در Nedco Western Canada ،آقای Jorge Marques ، مدیر استراتژی های DSM پیشرفته درBC Hydro بودند.

ذخیره عکس
SustainaBUILD

 

نیروی محرک ساختمان سازی سبز، تکنولوژی است، اما این هوشمندی در گرو تصمیمات انسان ها است.امروزه ساختمان های پیش ساخته به عنوان راهی برای به کارگیری تکنولوژی طی فرآیند ساخت و ساز سبز، مورد بررسی قرار میگیرند به عنوان مثال می توان به بلوک های "  LEGO" به دلیل وفق پذیری و قابلیت جابجایی سریع و ساده به عنوان راهی برای ایجاد ساختمان های محکم تر اشاره کرد. اصل "طراحی برای جداسازی" راهی برای انجام فرایندهای مشابه در سازه هاست. هشتاد درصد پایداری یک محصول هنگام طراحی شکل می گیرد. همچنین نرم افزارهای هوشمند در طراحی سازگار با محیط زیست، به حل مسائل در مرحله ی طراحی یعنی قبل از ساخت، کمک می کنند. زمانی که از طراحان می خواهیم ساختمان های سبز بسازند، اگر نتوانند تصمیم گیری کنند، ساختمان های سبز نخواهند ساخت. مورد تجاری "ساخت یکبار، سازگاری بارها " به طور چشم گیری هزینه های چرخه زندگی را کاهش می دهد و کارایی و سازگاری درازمدت ایجاد می کند. عامل مهم دیگر زیبایی است. هیچ کس طراحی ساختمان های سبز بی قواره را تحمل نمی کند. توجه به نیازهای ساکنان نیز مهم است. تکنولوژی، جایگزین مناسبی برای فهم نیازهای ساکنان نمی باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دست یابی به اهداف مد نظر برای کاهش انرژی نیازمند همکاری اساسی بخش ساخت و ساز است. توسعه ی دستورالعمل های مربوط به انرژی، راهی برای تسهیل این مسئله است. با وجود اینکه ساختمان سازی مسؤولیتی مشترک است، اما کارکرد روش های سنتی کند و دور از دسترس است. این امر به خوبی در دستورالعمل های کنونی عنوان نشده است. تغییرنگرشی اساسی لازم است. لازم است که به طور بنیادی نحوه ی تبادل اهداف مربوط به انرژی تغییر کند و دوباره فکر شود که چگونه تیم های تولید سازمان دهی شوند و بازده انرژی در مرکز این فرآیند قرار گیرد .روش تحویل مشارکت عمومی- خصوصی ( P3 ) راه مناسبی برای این مدل سازی است.

ذخیره عکس

 

تغییرنگرشی از تجهیزات مدیریت به مدیریت انرژی از راه های گوناگون ممکن است. بازده انرژی راهی برای مدیریت و جلوگیری از رشد مصرف انرژی است. 15 تا 45 درصد صرفه جویی ها از راه اندازی مداوم قابل دست یابی است. در آینده، به داده های انرژی ساختمان ها توجه خواهد شد، که اساساً روش مدیریت انرژی را شکل خواهند داد.

یک پارچگی انرژی و IT نیروی محرکه ی حرکت به سوی "ساختمان به هم پیوسته" است. ساختمان ها از سیستم های مدیریت انرژی به سرعت به ساختمان های دارای حفاظت نقص خودکار و ساختمانی که با محیط اطرافش تعامل می کند، تغییر یافته اند. استاندارد کنونی برای ساختمان های تجاری و موسسات، مدل سازی اطلاعات است، که بازده بیشتری نه تنها با بهره برداری بلکه با طراحی و ساخت دارد. اهداف تجارتی نیز عامل محرک یکپارچگی داده ها هستند، که ارزش را از هدف به دست می آورند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به عنوان مثال سیستم گرید( grid ) با کنتورهای هوشمند، به عنوان تنها بخشی از سیستم، در حال هوشمندتر شدن است و قادر خواهد بود در صورت بروز نقص در سیستم، مسیر دیگری پیدا کند، و در حال دو جهتی شدن است. اکنون grid و ساختمان می توانند با هم حرف بزنند. همچنین سازه های به هم پیوسته قادر خواهند بود خدمات grid ، مثل تغییر نیازهای بار را فراهم کنند".

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این مفاهیم، محورهای آینده ی ساخت و ساز در جامعه ی ما نیز خواهند بود.برای ادامه ی این بحث به متخصصین طراگاه بپیوندید.


بازدید : 13,869 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:37