طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رزیتا فتاحیمیثم ذکریاییسوگند عندليبنیلپر info@nilper.irمحمد اسدالهیامیرحسین صرامیفرزاد دلیری farzaddaliriسمیه ابراهیمیصفورا شریعتیmostafa ahmadiرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییميثم ذکريايي
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

حیاط ، در جستجوی طبیعت(قسمت اول)

نگاهی به 10 خانه ی جذاب که حیاط در آنها نقش اساسی ایفا میکند .

بازدید : 13,120 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نزدیک تر شدن به طبیعت رویایی است که گاهی مواقع دست یابی به آن واقعا سخت می شود. مکان جغرافیایی ساختمان نقش مهمی در این زمینه  ایفا می کند با این حال مهم ترین عنصر، معماری است. با طراگاه همراه باشید تا با هم چند نمونه از این بناها را بررسی کنیم.

 یک فرد ساکن می تواند از نزدیکی به طبیعت لذت ببرد. این کار می تواند با استفاده از یک باغچه داخلی و یا یک حیاط کوچک درون خانه صورت می گیرد.

ذخیره عکس
حیاط عنصری برای سازمان دهی فضا

 خانه حیاط دار توسط معماران تاکرو شوجی   takeru shoji :            

 خانه ی طراحی شده توسط شرکت معماران تاکرو شوجی یک مثال عالی است. این خانه در  نیگاتا  Niigata ژاپن قرار گرفته است و دارای طراحی ساده و مدرن است.  این خانه در گوشه ی یک باغ هلو قرار گرفته است و توسط درختان و گیاهان احاطه شده است، خصوصیتی که موجب شده است تا ما به باغچه ی داخلی درون خانه بیشتر فکر کنیم. این ویژگی موجب ارتباط بیشتر فضاهای اصلی درون خانه می شود. ترکیبی انرژی بخش دارای نورگیر خاص که با دکوراسیون کامل خانه ارتباط دارد و چون پنجره ها بزرگ نمی باشند، به تلفیق فضای درونی با طبیعیت درون خانه کمک می کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

پاساژ  کرو سون Kurve 7 توسط شرکت معماری  stu/d/o :

وقتی که درختان سر به فلک کشیده و زیبا دقیقا در وسط زمین ساختمان شما واقع شوند، دو گزینه دارید. یا از دست آن ها خلاص شوید و یا این که ساختمان خود را حول آن بسازید. دومین گزینه بسیار جالب تر و از نظر محیط زیستی سازگار تر است. پاساژعمومی کرسون در بانکوک تایلند در یک منطقه مملو از درخت واقع شده است. این ساختمان در 2014 توسط شرکت معماری Stu/D/O ساخته شد.

همان طور که می بینید  این یک پاساژ معمولی نیست. در این پاساژ همه بخش ها به صورت یک سری باغچه ها و فضاهای باز باهم ارتباط دارند. درختان به درون سقف وارد شده و همه گوشه و کنار ها  را پوشش می دهد.  پاساژ دارای یک سقف منحنی پیوسته و یک ساختار زمینی است که با استفاده از پارکت چوب ساخته شده است. کل محیط جذاب، آرام بخش و تازه می باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 خانه ای  در پالی توسط شرکت استودیو بمبئی:

 این خانه مسکونی که در بمبئی هند قرار گرفته است توسط پروژه ساختمانی استودیو بمبئی ساخته شده و دارای خصوصیات ساختاری است که خانه را درمعرض طبیعت قرار داده وعلی رغم اینکه این بنا در محیط شهری واقع شده، خانه توسط طبیعت محاصره شده است. این منطقه عمدتا توسط ساختمان های قدیمی احاطه شده است که دارای  فریم بتونی هستند. درعین حال دور تا دور آن درخت بوده و فرصت پیشرفت و نگرش تازه را به معماران داده است.

 این تیم یک کف اضافی را علاوه بر یک تراس ساخته که این موارد همه در لایه ای از شیشه و پنجره های چوبی قرار دارد. فضاهای سنتی برای اطمینان از ارتباط با طبیعیت به هم پیوسته شده است. باغچه ی داخلی با استخر  کوچکی که در مرکز قرار دارد، کف را به تراس بالای آن مرتبط می کند.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

خانه گدا( Gedda ) توسط شرکت معماری مصطفی باکار:

 این خانه که به سه بخش تقسیم می شود دقیقا فضا های درون و بیرون را برای تعادل بیشتر به هم متصل کرده است. بخش خدماتی، فضای اجتماعی و بخش خصوصی همگی به خوبی تعریف شده اند. فضای اجتماعی متشکل ازاتاق نشمین، اتاق تلویزیون، اتاق ناهار خوری و حیاط است.

 درهای شیشه ای کشویی فضاهای داخلی را ازحیاط جدا می نمایند و کل فضاهای درونی به طور طبیعی با هم ارتباط پیدا می کنند .

همه سه اتاق خواب دارای پنجره ها و درهای بزرگی می باشند که آن ها را به فضای باغچه داخلی متصل می کند. این  امکان، خصوصی تر شدن اتاق ها و باز شدن در ها به طبیعت داده و زیبایی بیشتر توسط درختان و فضای سبز اطراف را به ارمغان می آورد. این تعادل به آسانی حاصل نمی شود و شرکت مصطفی باکار تلاش زیادی برای رسیدن به آن انجام داده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

خانه آدزوکی(Adzuki House  ) توسط  دفتر معماری هوریب ناکو:

این خانه مسکونی بر روی یک فضای 83 متر مربعی در هیوگوپرفکچر  Hyogo Prefecture ژاپن قرار گرفته است. ساختمانی بلند و باریک سه طبقه و سر به فلک کشیده که توسط دفتر معماری هاریب ناکو طراحی شده و سه نمای آن به طرف خیابان هستند. در نتیجه، این ساختمان باید فشرده و بلند باشد.

به علاوه، معماران هم چنین می خواهند تا طبیعت را در طرح کل تلفیق کنند.  نتیجه، خانه ای با پنجره های رو به حیاط است و این ویژگی موجب شده تا علی رغم نزدیکی به محل شهری و جاده ها، مشرف به طبیعت سبز باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در قسمت های بعد در رابطه با این موضوع با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 13,120 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ابر خانه ها

ابر خانه ها

23,898 بازدید
طراحی مبلمان خلاقانه

طراحی مبلمان خلاقانه

8,828 بازدید
آشتی با طبیعت

آشتی با طبیعت

42,132 بازدید
بهسازی در لس آنجلس

بهسازی در لس آنجلس

52,266 بازدید

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:48