طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

user 5تینا شاه محمدیکمال کمونهMahnaz sharifiایرج اعتصامعلیرضا شریفانحامد شکریانآذران پلاستیک azaran-plasticافشین قربانیمحمد مهدی فخیمیSomayeh Ahemehامید ضرغامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

زیر زمین های اشرافی

شهروندان ثروتمند لندن این روزها در حال توسعه ی طبقات به زیر خانه های خود هستند.

بازدید : 51,615 بار

28 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آیا زیرزمین نشینی، زندگی در لندن را به صرفه تر کرده است؟

شهروندان ثروتمند لندن این روزها در حال توسعه ی طبقات به زیر خانه های خود هستند. هدف آنها افزایش ارزش خانه و افزودن اتاق های اضافی است. وقتی نمی توانید دست به ساخت و ساز بزنید تنها یک راه باقی می ماند و آن حفر زمین است. حداقل این ایده ی قشری از ثروتمند ترین ساکنین محله های شهر لندن است. با ما همراه باشید.

 

ذخیره عکس
در قلب پایتخت بریتانیا هیا هوی لوکس زیرزمین ها در جریان است.

در سال 2013 در شهرک های حومه ای چلسی و کینگستون 450 واحد زیرزمینی احداث شده است بر اساس آمار منتشره این تعداد نسبت به سال گذشته اش 46% و نسبت به 10 سال گذشته 500% افزایش داشته است. گزارش ها امار مشا به ی راجع به حومه ی وست مینیستر (  Westminster)و همرشایر(Hammersmith ) و فولهام ( fulham ) بیان می کنند.

سرپرست گروه تخصصی Dig Down در مصاحبه ای در این رابطه به میل افزاینده ی مردم در سا لهای اخیر به ساختن زیر زمین اشاره کرد وافزود :«ما احتمالا حدود 30 تا 40 پروژه در این زمینه در سال خواهیم داشت و مشتریان مسلماً فشار بیشتری برای ساختن فضاهای زیر زمینی جدید خواهند آورد.»

به سوی زیرزمین:

نبود اتاق کافی و از سویی دیگر محدودیت های مربوط به قوانین طراحی که نمای بسیاری از ساختمان های لندن را به شمایل سبک ویکتورین، ادواردین و جورجین نگه داشته است تا ظاهر آنها از اصالتشان دور نشود. باعث بروز محدودیت در امکان توسعه ی خانه در ارتفاع و سطح شده است. در مقابله با این مشکل ساده ترین راهکار، زیرزمین است.

قیمت هر فوت مربع توسعه ی زیرزمینی به طور متوسط 400 الی 500 پوند است. فضای اضافی که در این پروسه نصیب شهروندان می شود می تواند تا دو برابر فضای خانه باشد.

در حالیکه بازار دارایی های بریتانیا دوباره رونق می گیرد، ارزش افزوده ای که یک واحد زیر زمین می سازد می تواند جاذبه ی خوبی برای سرمایه گذاران و صاحبین منازل باشد.

در حالیکه گسترش ساختمان به سمت زیرزمین به شکل فزاینده ای در حال رشد است، اما این ایده در لندن جدید نیست زیرا بنا به آمار منتشره، شرکت هایی از این دست از دهه ی 90 مشغول حفاری برای ساختن زیرزمین های مسکونی بوده اند.

این پروژه ها هر روز لوکس تر و اشرافی تر میشوند ولی محله های متوسط شهر نیز از آن بی بهره نبوده اند. محله هایی مثل وست کینگستون (west kensington)، وندوورث (wandsworth)، کلافهام ( clapham ) و فولهام (fulham ).

 خانواده هایی که قصد نقل مکان به جایی بزرگتر را دارند نیز با این گزینه مواجه هستند. آنها با هزینه های کمتری میتوانند گسترش خانه ی خود را به سمت زیرزمین ادامه دهند تا فضای بیشتر برای خانواده ای بزرگتر داشته باشند. این صرفه جویی در هزینه شامل مالیات و هزینه ی جابجایی میشود در مجموع گسترش خانه در زیرزمین ارزان تر است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

زندگی زیر زمینی صادر میشود؟

لندن دارای ثروتمندترین شهروندان و سرمایه گذاران است و متخصصین معتقد اند گسترش زیر زمینی در شهرهایی از این دست که مشکل کمبود فضا دارند، بسیار کارآمد خواهد بود. بسیاری از کارفرمایان فعلی مهاجر هستند و اکثر مشتریان در سالهای اخیر را سرمایه گذاران خارجی تشکیل می دهند. صاحب نظران معتقدند که به زودی سایر افراد نیز به سکونت های زیرزمینی روی خواهند آورد و بحث در این مورد همواره وجود دارد. پس جای تعجب نخواهد بود اگر در آینده ای نزدیک شهر هایی مثل وین، مسکو، رم و پاریس نیز شاهد این نوع توسعه ی خانه باشند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


بازدید : 51,615 بار

28 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:22