طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا جعفری نژادشرکت رویا طرح داخلیاکبر تقی زادهروناک رافتسپیده بهروزیحمید عرفانیانkaveh maleknejadرضا مفاخرمحمد قديريآیدین صادقیهومن بالازادهامیررضا امیری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

رقابت آسمان‌خراش‌ها در سان‌فرانسیسکو

معرفی دو آسمان‌خراش‌ منحصربه‌فرد در چهارمین شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا

بازدید : 136,418 بار

29 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی آسمان‌خراش‌ با وجود هزینه‌های بسیار گزاف و سرسام‌آور آن تنها در شرایط خاصی مثل تراکم جمعیت عقلانی بنظر میرسد. شهر سان‌فرانسیسکو پس از نیویورک متراکم‌ترین شهر آمریکا از نظر جمعیت است. چند کاربری کردن آسمانخراشها به ویژه کاربریهای اداری، تجاری و اقامتی مقرون به‌صرفه‌ترین حالت برای برج‌ها است که در این نمونه درنظر گرفته شده است. با طراگاه همراه شوید.

ذخیره عکس
آسمان‌خراش‌ها در سان‌فرانسیسکو

به زودی به جاذبههای بلوار "اسکی لاین" (skyline) سان‌فرانسیسکو با یک جفت آسمان‌خراش‌ شیشه‌ای که توسط استودیو بین المللی بریتانیایی " فاستر و شرکا" (Foster + Partners) طراحی شده، افزوده خواهد شود.

ذخیره عکس

این برج‌ها در کنار دیگر ساختمان‌های بلند این شهر، در مِه‌غلیظ خلیج سان‌فرانسیسکو خودنمایی میکنند. این آسمانخراشها بخشی از یک طرح بزرگ برای توسعهِ مجدد منطقه‌ی اطراف "مرکز ترانزیت ترنسبِی" (Transbay) در محله‌ی "سوما " (SoMa- South of Market) است. سوما یک محله‌ی نسبتا بزرگ در سان‌فرانسیسکو است که بسیاری از موزه‌های شهر سان‌فرانسیسکو، به همراه دفتر مرکزی چندین شرکت نرم‌افزاری و اینترنتی بزرگ مثل GitHub، Pinterest،  LinkedInو... و همچنین بزرگترین کنوانسیون و نمایشگاه سان‌فرانسیسکو در آن قرار دارد. این دو آسمان‌خراش در زمین 214 هزار مترمربعی به عنوان "مرکز اوشن واید" Oceanwide Center))، با همکاری یک شرکت معماری محلی طراحی شده است.

مرکز Oceanwide از دو بلوک چندمنظوره تشکیل می‌شود که با وجود سبک و سیاقی شبیه به‌هم، برای اهدافی که تا حدی متفاوت است طراحی شده‌اند. یکی از برج‌ها با ارتفاع 184‌متر شامل یک هتل و تعدادی واحد مسکونی است. برج دیگر، با ارتفاع 259‌متر یک آپارتمان مسکونی و اداری خواهد بود؛ این برج فقط چند متر از بلندترین ساختمان شهر یعنی" ترانزامریکا پیرامید" (Transamerica Pyramid)  که یک آسمان‌خراش 48 طبقه به ارتفاع 260 متر، با کاربری اداری - تجاری است، کوتاه‌تراست .
"استفان بهلینگ" (Stefan Behling) که مسئول پروژه‌های بین المللی استودیوفاستر و شرکا"  (Foster + Partners) است معتقد است که این طرح یک نمونه جدید از فضای زندگی شهری با امکانات مهیج برای زندگی و کار، در کنار مرکز ترانزیت است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در طراحی این دو آسمان‌خراش، طبقه‌ی همکف به عنوان یک فضای تفریح عمومی درنظر گرفته شده است. اولین طبقه‌ی برج‌ها در حقیقت در طبقه‌ی پنجم قرار گرفته و کل فضای زیر برج به‌جای یک لابی و ورودی معمولی به سطح خیابان، فضای عمومی وسیعی با دیوارهایی زیک‌زاکی در سطح زمین است که استودیوی طراح به آن، نام "اتاق شهری" را نهاده‌اند. این فضا دارای ویژگی‌هایی مثل فضای سبز و محلی برای برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌های هنری است. برنامه‌ریزی شده که احداث این دو آسمان‌خراش زیبا و پرکاربرد از نوامبر امسال آغاز شود.

ذخیره عکس
آسمان‌خراش‌ها در سان‌فرانسیسکو

ایده‌ی شما برای ساخت‌و‌ساز در شهرهایی با تراکم بالا مثل تهران چیست؟ ایده‌های خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 136,418 بار

29 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآسمان خراشبرجآپارتمان مسکونیفضای زندگی شهریفضای سبزمعماریمعماری آسمان‌خراش

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 00:50