طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت رویا طرح داخلینادیا خوشخویبابک مجدپورShaqayeq Abaszadeمهدی جعفری منشnaser movahedmohammad marvastyهدی شکریانسارا  کلانتریامید حیدری پوریامیرحسین صرامیشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

استفاده از چوب به عنوان مصالح پایدار

بزرگترین مجتمع آپارتمانی چوبی جهان در مونترال به روش CLTساخته شد.

بازدید : 15,789 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

چوب از مصالح محبوب و تجدیدپذیر است که جذب کننده ی کربن بوده و از بتن سبک­تر است و دارای ظاهری مطلوب می­باشد، بر خلاف آنچه قالباً می شنویم، استفاده از چوب به عنوان مواد تجدید پذیر، کمک شایانی به محیط زیست میکند.با طراگاه به یکی از بزرگترین سازه های چوبی مدرن نگاهی بیندازید.

ذخیره عکس
استفاده از چوب به عنوان مصالح پایدار

تا کنون استفاده از چوب، کم ­اهمیت جلوه داده شده و این کار توسط همان کسانی صورت گرفته که در تلاش بودند تا  مردم را به اثربخشی بتن و فولاد تشویق کرده و آنها را متقاعد کنند که مواد دیگر به خوبی بتن نیستند. به همین دلیل است که این پروژه جدید در مونترال کانادا بسیار جالب به نظر میرسد، از این نظر که این پروژه نکات مثبت و خواص سازه­ های چوبی را نشان داده است. 

ذخیره عکس

حتی نام پروژه را آربورا ( Arbora ) گذاشته اند که اشاره به چوب دارد. سازندگان پروژه آلبورا در مونترال اعتقاد دارند که بزرگترین پروژه  CLT مسکونی در دنیا را ساخته­اند که متشکل از 434 واحد آپارتمانی، منازل مسکونی و واحدهای اجاره­ای در آپارتمان­های هشت طبقه­ ی سه واحدی بوده و همه ی آنها از پروفیل های چوبی پایدار ساخته شده­اند.این پروژه توسط گروه Lemay and  CHAطراحی شده است. نکته جالب توجه، این واقعیت است که در ساخت و ساز از نقاط قوت چوب استفاده شود تا اینکه تلاش در پنهان کردن آن صورت گیرد.شرکت های گسترش دهنده، در فرآیند بازاریابی، به جنبه های تجدید پذیر ساخت چوب، مزایای استحکام و وزن، مقاومت در برابر گرما و آتش و دقت در کار با چوب، توجه دارند. 

ذخیره عکس

 صفحات پیش ساخته با ابعاد مورد نیاز، برش خورده و به محل پروژه منتقل می شوند و دهانه ی درها و پنجره ها با استفاده از دستگاه دقیق کنترل عددی کامپیوتر CNC ( Computer Numerical Control )  با دقت یک دهم میلی متر برش  داده می شود.تمامی مراحل در این پروژه، برنامه ریزی شده و سازمان یافته می باشند، به طوری که ساختمان به سرعت احداث می گردد. در این میان، این پرسش مطرح می گردد که وجود درب های چوبی در داخل خانه باعث ارتقاء سطح سلامت بیشتر افراد می گردد؟ تجدید پذیر بودن و رسانش دمایی مطلوب از ویژگی هایی است که چوب را در بین مردم به مصالحی محبوب بدل کرده است. ولی این نکته که تیر­های چوبی عظیم، بخشی از فضای داخلی ساختمان را اشغال می­کند از معایب استفاده از این ماده است. 

 گسترش استفاده از مصالح پایدار برای بنا، به معنای این است که کامیونهای حمل سیمان کمتری در طی گذر زمان در جاده­ ها خواهیم دید.

ذخیره عکس
استفاده از چوب به عنوان مصالح پایدار

چوب های فرآوری شده در آینده ی ساخت و ساز ما چه نقشی خواهند داشت؟طراگاه جایی برای بیان نظرات شماست.


بازدید : 15,789 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:25