طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

هومن بالازادهاکبر تقی زادهعلیرضا شریفانسجاد اسدیقالیکده iran carpetمصطفی اذریبلوک سبک لیپرامیر دیزانیمحمد مرتجینادیا خوشخویسپهر دانشسوگند عندليب
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

سازه هایی با ورقه های چوبی

گروه ام تک ( Emtech ) با خم کردن و پیچش ورقه های تخته چند لایی دست به ابتکاری تازه زده است

بازدید : 54,901 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نمایشگاه بیرمنگام میزبان یک پروژه ی مبتکرانه از دانشجویان و اساتید مدرسه ی معماری لندن بود. آنها اخیراً پروژه خود را با عنوان پیچیدگی و چوب در نمایشگاه بیرمنگام به نمایش گذاشتند. این سازه ها را از پنجره ی طراگاه نگاه کنید.

ذخیره عکس
سازه هایی با ورقه های چوبی

این پروژه در مقیاس 1:1 مورد ازمایش قرار گرفته است. سازندگان از طریق آزمایش کنترل بر روی ویژگی های مصالح، مفصل دار کردن سطوح و جهت گیری های متغیر سازه ای سبک و پیچیده را ساخته اند. معمار این سازه می گوید سیستم در درجه ی اول مرکب از دو عنصر نواری، شامل دنده و بال می باشد و از کمان های مسطحی تشکیل شده است که در درجه ی اول، عملکرد سازه ای دارند و از تخته چندلا 6 میلی متری ساخته می شوند و دارای یک مقطع عرضی مطلوب است که قابلیت انعطاف بالایی دارند . بخش هایی عمود بر طول این پروفیل ها برای بدست آوردن پیچش و خمش در زاویا و جهات خاص، به عناصر دنده متصل هستند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

عناصر دنده ای اساساً برای بهره بردن از ویژگی های فیزیکی بال های باریک و خلق مشخصه های منحنی های سینوسی بر روی سطوح کار می کنند.این سیستم مثل یک قفل و بست هندسی در طول فرایند مونتاژ کردن عمل می کند. شانه به عنوان یک نوار که خم می شود تا کل هندسه  با هم منطبق شوند عمل می کند و حرکت عناصر دنده را محدود می کند.اطلاعات بسیاری از رفتار مصالح و از ساختار مصالحی که به طور مستقیم به هم متصل می باشند به دست می آید. بخش هایی از اشکال طراحی شده توسط ام تک از طریق انجام آزمایشات و ساخت ها در مقیاس واقعی و همچنین از طریق تکنیک های ساخت، صورت گرفته است تا از این طریق رفتار طبیعی مصالح و محدودیت های ابعادی آنها مشخص شود تا بتوانند با حفظ نور فضا، با سطوح سبک وزن  آن را پوشش دهند .

ذخیره عکس
سازه هایی با ورقه های چوبی

ایده های خلاقانه مثل این ممکن است روزانه از ذهن بسیاری از ما بگذرد، طراگاه همواره آماده ی دریافت نظرات و ایده های شما است.


بازدید : 54,901 بار

13 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:38