طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

اکبر تقی زادهسوگند عندليبAbolfazl Nabaviصفورا شریعتیبهمن احمدیالهام صحافیروزبه عالمیانkaveh maleknejadایزدیار اهیسامسونگ samsungsina kamali tabriziمحمد احمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

مجسمه در باغ همانند لوستر در خانه است

مجسمه‌ها باغ‌‌های شما را زیبا‌تر و مدرن‌تر نشان می‌دهند

بازدید : 58,426 بار

25 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

قرار دادن مجسمه در باغ ها باید حساب شده باشد. چر‌اکه به‌واسطه وسعت باغ  این مجسمه‌ها شاید دیده نشوند. با طراگاه همراه باشید تا نکاتی در مورد قرار دادن مجسمه در باغ  و طراحی فضای شهری را یاد بگیرید.

ذخیره عکس
مجسمه در باغ

مجسمه‌ها درون باغ می‌توانند یک راز آلودگی بصری به وجود آورند و باغ را به‌عنوان یک پناهگاه انسانی طبیعت معرفی کنند. مهم‌ترین مسئله در مورد مجسمه‌های درون باغ  محل قرار‌گیری آن‌ها لابه‌لای درختان و گیاهان است. دیوار‌های که از آن‌ها خزه بالا رفته است و کل دیوار توسط  گیاه پوشیده شده است یکی از مکان‌های خوب برای قرار‌گیری مجسمه‌ها است. در این فضا مجسمه‌ها به خوبی دیده  می‌شوند. چرا که رنگ آن‌ها با پس‌زمینه متفاوت است. علاوه‌بر این سبز رنگ خوبی برای پس‌زمینه مجسمه‌های متمایل به سفید است. 

ذخیره عکس
مجسمه در باغ

استفاده از مجسمه در وسط میدان گل  نیز می‌تواند جای خوبی برای مجسمه‌ها باشد چرا که ارتفاع گل‌ها زیاد نیست و توجه به سمت مجسمه وجود دارد.

ذخیره عکس
مجسمه در باغ

مجسمه‌ها در درون باغ می‌توانند نقش دکوراتیو خوبی داشته باشند به شرط آن‌که به طور پیوسته و در تعداد بالا مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از مجسمه‌ها در گوشه‌ی باغ‌ها نیز توصیه می‌شود چرا‌که ناخودآگاه چشم هنگام قرار گرفتن در یک فضای جدید قطعا به گوشه‌ها نگاه می‌کند.

ذخیره عکس
مجسمه در باغ

در مورد اندازه‌ی مجسمه در باغ نیز باید بگوییم، که هر چه مجسمه بزرگ‌تر باشد بیشتر در باغ به‌عنوان نقطه کانونی مشخص می‌شود اما باید متناسب به اندازه باغ و همچنین ارتفاع درختان و گیاهان و هندسه باغ در مورد اندازه مجسمه‌ها تصمیم گرفت. در باغ‌های کوچک هر چه اندازه‌ی مجسمه کمتر باشد بهتر است در مقابل باید تعداد بیشتری مجسمه استفاده کرد. این‌کار سبب بزرگ‌تر نشان دادن باغ می‌کند.

ذخیره عکس
مجسمه در باغ

استفاده از مجسمه در مکان‌هایی که آن‌جا گرد‌همایی صورت می‌گیرد و محل نشستن دارد بسیار پیشنهاد می‌شود. یکی از مکان‌های که در باغ بسیار دیده می‌شود  درب ورودی به باغ است پس بهتر است مجسمه‌ای در آن‌جا قرار بدهید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در کنار مسیرهای عبوری درون باغ آن‌جا که مسیر پیچ می‌خورد نیز مجسمه قرار بدهید چراکه با هر رفت و‌آمدی مجسمه دیده می‌شود. در کنار جاهایی که مسیر رفت و‌آمد آب است نیز مجسمه قرار بدهید مخصوصا که جریان آب حالت آبشار گانه به خود داشته باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

روبه هر دربی که در باغ وجود دارد، مجسمه‌ای قرار بدهید. این مکان بسیار در باغ‌ها جلب توجه می کند.

ذخیره عکس
مجسمه در باغ

با یکدیگر مکان‌ها و ایده‌هایی که برای قرار گرفتن بهتر مجسمه در باغ بهتر است مورد استفاده قرار بگیرد را مرور کردیم  با طراگاه همراه باشید.

 

   کانال


بازدید : 58,426 بار

25 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامجسمهباغ‌راهرودرب ورودیمکان،مجسمهباغ‌راهرودرب ورودیمکان،

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:27