طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی جعفری منشمحمد داوریرضا صیادیانمهدی علیرضاییمحمد مهدی دودانگهboshra javaheriداوود آبادیعباس اقسامیمهدی علیزادهفاطمه براتیاسماعیل سحاب رحمن پناهابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چند نمونه از میزهای غذاخوری مدرن

قسمت اول چه معیارهایی را در انتخاب میز‌غذاخوری در نظر بگیریم؟

بازدید : 16,773 بار

14 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اگر همین الان مجبور باشید برای دکوراسیون داخلی منزل جدیدتان یک میز غذاخوری انتخاب کنید، سراغ کدام گزینه‌ها می‌روید؟ این سؤالی است که یافتن پاسخ آن در دنیای گسترده‌ای از تنوع رنگ و اندازه و سبک چندان ساده به‌نظر نمی‌رسد. دریای تمام نشدنی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد که هر میز غذاخوری را به چیزی خاص تبدیل می‌کند. در این گشت هیجان‌انگیز همراه طراگاه باشید تا شاید یکی از طرح‌های زیر نظر شما را به‌خود جلب کند.

ذخیره عکس
میزهای غذاخوری مدرن

میزهای غذاخوری مستطیلی


رایج‌ترین نوع میزهای غذاخوری در تمام دنیا که کارایی و تطبیق‌پذیری فوق‌العاده‌ای با هر خانه و محیطی را دارند. برای اتاق‌های دراز و بازیک می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید بدون آن‌که باعث شوند اتاق کوچک به‌نظر برسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برقراری تعادل بین میزها و صندلی‌ها حائز اهمیت است. اگر از میزهای مستطیلی با زاویه‌های تیز و خطوط  تند استفاده می‌کنید، آن‌ها را با صندلی‌های انحنا‌دار و خطوط آرام خنثی کنید. این کنتراست بین رنگ‌ها  نیز می‌تواند برقرار شود. استفاده از نیمکت به‌عنوان صندلی نیز می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد؛ حداقل در یک سمت میز.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر سبک فاخری برای دکوراسیون منزل‌تان در نظر گرفته‌اید، می‌توانید یکی از این میزهای رویه سنگی با پایه‌های دوکی شکل را بردارید. در بعضی موارد، تأکید طراحی بر تغییر هسته‌ی مرکزیِ فرم استوار است. مثلا یک رویه‌ی مستطیلی شکل با انحنایی نرم از گوشه‌ها به سمت مرکز، دیگر چندان هم مستطیلی نیست! این تغییر می‌تواند با استفاده‌ی هوشمندانه از رنگ و متریال نیز بیشتر برجسته شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به‌جای استفاده از صندلی‌های راحتی استاندارد می‌توانید از انواع راحت‌تر و چشم‌گیرتری در اطراف یک میز ساده مستطیلی استفاده کنید. استفاده از وسایل مکمل نیز می‌توانند تأثیر شگرفی بر میز ناهارخوریتان بگذارند؛ مثل یک لوستر مستطیلی متناسب، درست در بالای میز یا آینه‌ای با چارچوب برجسته در پشت میز و تکیه داده به دیوار.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

میزهای غذاخوری قابل گسترش


وقتی با مهمان‌های زیادی مواجه می‌شوید مسلما به صندلی‌های بیشتری احتیاج پیدا می‌کنید که نمی‌توانید همه‌ی آن‌ها را در کنار میز داشته باشید. در این مورد میزهای قابل گسترش تنها چاره کار هستند. این میزها در سبک‌های مختلفی عرضه می‌شوند که سبک کوتاه شونده یا "دراپ لیف" (drop Leaf) رایج‌ترین آن‌ها است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بسته به سیستم طراحی‌شان می‌توانند در عرض چند دقیقه یا کمتر، تغییرات مؤثری در اندازه یا حتی شکل داشته باشند. مثلا این میز قابلیت این را دارد که در صورت عدم نیاز به‌جای بیشتر، کوچک‌تر و فشرده‌تر شود و ظرفیت کمتری از کف را اشغال کند. بعضی از مدل‌ها فقط از یک سمت قابل گسترش هستند. بهتر است آن‌ها را در گوشه‌ها و نزدیک به دیوار قرار داد تا در صورت نیاز بتوان آن‌ها را از سمت دیگر به‌راحتی گسترش داد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این مطلب تنها دو دسته از تنوع بی‌شمار میزهای غذاخوری مورد بررسی قرار گرفت. هنوز دسته‌های دیگری مانده که در مطالب بعدی به آن‌ها پرداخته خواهد شد. پس طراگاه را دنبال کنید.


بازدید : 16,773 بار

14 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامیز غذاخوریمیزهای مستطیلیمیزهای قابل گسترشمیز

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 23:00