طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

عباس اقسامیایمان رجبیانsina kamali tabriziسیروس مهراندیشBabak Abbasinaser movahedهومن بالازادهامید حیدری پوریboshra javaheriهدی شکریانآذران پلاستیک azaran-plasticمحمد قديري
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی دفتر کار، امری فراموش شده ولی مهم

چگونه دفتر کاری با کارایی بهتر داشته باشیم!

بازدید : 121,027 بار

04 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

قبل از اینکه در مورد طراحی دفتر کار صحبت کنیم، بد نیست گامی به عقب برداریم و هر آنچه اکنون در دفتر کار دوست داریم و یا دوست نداریم را لیست کنیم. با طراگاه همراه باشید تا دراین مقاله شما را با ایده‌هایی برای داشتن دفتر کار بهتر آشنا کنیم.

ذخیره عکس
طراحی دفتر کار

این لیست بعدها به ما کمک می‌کند، یک رابطه پایدار و متعادل ما‌بین کارایی دفتر کار و همچنین زیبایی دفتر ایجاد کنیم. دفترهای کار باید در بهترین حالت کارایی طراحی و اجرا شوند، البته باید در این اجرا بهترین و زیباترین روش‌ها انتخاب شود. به گونه‌ای که افراد در آنجا دوست داشته باشند، بهترین کارایی و اثر بخشی را از خود به جا بگذارند. در این مقاله سعی خواهیم کرد شما را با ایده‌هایی برای داشتن دفتر کار بهتر آشنا کنیم، دفتر کاری که شما و کارمندانتان را در وضعیت بهتری از لحاظ انگیزشی قرار می‌دهد. 

ذخیره عکس

انعطاف‌پذیری


هنگامی که شما دفترکار کوچکی دارید، انعطاف‌پذیری حرف اول را می‌زند، چرا‌که برای انجام کارهای مختلف و متنوع، ضوابط متفاوتی را نیازمند هستید. برای مثال به دلیل محدودیت‌های فضا، محیط‌کاری شما با فضای ملاقات شما یکی می‌باشد. لذا باید برای این تلاقی فکری کرد و راهکاری اندیشید، اینجا است که انعطاف‌پذیری مهم می‌شود و می‌بایست طراحی به صورتی انجام شود که هر دو مقصود دست ‌یافتنی شود. به عکس نگاه کنید، ببینید چقدر کارایی هم برای دفتر کار و هم قرار ملاقات‌ها تضمین شده است. البته انعطاف‌پذیری محدود به فضاهای کوچک نمی‌شود و در موارد فضا‌های بزرگ‌تر هم می‌تواند صورت گیرد. به این تصویر نگاه کنید، متوجه حس انعطاف‌پذیری آن می‌شوید‌؟

گیاهان 


در دکوراسیون دفترکار، نقش گیاه غیر‌قابل کنار گذاشتن است. وقتی بدانیم که علم ثابت کرده، گیاهان بر روی بازدهی افراد کاملاً تاثیر‌گذار هستند، راه‌های متفاوتی است تا گیاه را در دفتر کار خود مکان‌دهی کنید، به این تصویر  نگاه کنید. با مکان‌دهی گیاه در دفتر کار آشنا می‌شوید، جدای از این‌ها محلی را باید بر روی میز‌کار در نظر بگیرید، تا هر روز گیاه‌های تازه بر روی آن قرار بگیرد. این‌گونه قطعاً شادابی محیط کار بالاتر می‌رود. البته نقش گیاه در دفتر کار، تنها محدود به گلدان نیست و می‌توان با قرار دادن میز به روی یک منظره زیبا از طبیعت همین کارکرد را به روش دیگر دریافت کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از تلفیق نترسید


دفترهای کاری که بیش‌از حد بر روی کار متمرکز هستند، عموماً کارایی را پایین می‌آورند، برای آنکه این محیط سخت و خشک را به گونه‌ای تبدیل کنیم، که همه به آن علاقه داشته باشند، باید از طراحی تلفیقی استفاه کنیم. این روش می‌تواند به این صورت طراحی شود، که یک منطقه بزرگ به کار اختصاص داده شود و در مقابل نقطه‌ای در نظر گرفته شود که افراد بتوانند در آن راحت باشند. در اداره‌های بزرگ یک قهوه‌ساز هم می‌تواند در محل تعبیه بشود. در محیط‌های کوچک هم جایی برای ناهار خوری می‌تواند در سمت دیگری طراحی شود.

ذخیره عکس
طراحی دفتر کار

با یکدیگر روش‌های بهینه کردن دفترکار را مرور کردیم. قطعاً ایده‌های دیگری هم وجود دارد، خوشحال می‌شویم آن را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 121,027 بار

04 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیدفتر کارطراحی تلفیقیمحیط کوچکگیاه

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:06