طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سیروس مهراندیشمـــهـکامه کــرمانـیشیرین دریاباریمحمد داوریرضا جعفری نژادnaser movahedروزبه عالمیانBabak Abbasiنگار محمدینیلپر info@nilper.irصادق صیدبیگیمحمد احمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

آینده ی صنعت تهویه

بررسی نقش صنعت تهویه ی مطبوع در بازار ساخت و ساز

بازدید : 18,870 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

استفاده از سیستم های تهویه در ساختمان های امروز یک ضرورت است، و این صنعت از پر رونق ترین زیر مجموعه های حوزه ی ساختمان است، با پر رنگ تر شدن مفهوم ساختمان سبز و توجه بیش از پیش به صرفه ی انرژی، آینده ی این صنعت چگونه خواهد بود؟ با طراگاه در این بحث همراه باشید.

ذخیره عکس
صنعت تهویه

در یک ساختمان معمولی، در حدود 40 درصد از هزینه ی انرژی صرف گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) می شود، ازاین جهت سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان های مسکونی و تجاری ازاهمیت خاصی برخوردارند. با تغییرات شرایط آب و هوایی در سراسر جهان، نیاز به وسایل گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع درحال افزایش است. نصب سیستم های تهویه مطبوع بیشتر در سراسر جهان منجربه تقاضا برای تجهیزات تهویه مطبوع می شود. براساس پیش بینی سازمان (Transparency Market Research)، دادوستد وابسته به سیستم های تهویه مطبوع تا سال 2020 به رقم 155.10 میلیارد دلار خواهد رسید. در سال 2013، این رقم 91.30  میلیارد دلار بود. نرخ رشد ترکیبی سالیانه (CAGR) بازار تجهیزات تهویه مطبوع طی این دوره هفت ساله 6.2٪ خواهد بود. یک نوآوری ویژه برای بازار تجهیزات HVACدر ساختمان های هوشمند ضروری است، صنعت ساخت و ساز در نهایت یک جهت گیری جدید نسبت به ساختمان های صنعتی، تجاری و مسکونی هوشمند داشته است.

ذخیره عکس

اثرعمیق این تغییر ازهم اکنون هم قابل مشاهده است، دستگاه های هوشمند برای خانه ها و ساختمان های تجاری تاثیر زیادی برشرایط  بازار دارند. با این حال، این روند هنوز در مراحل ابتدایی است  و در بازارهای سنتی اروپا و شمال امریکا متمرکز است. نرخ رشد بازار تجهیزات HVAC درهر دوی این مناطق نزدیک بهم باقی خواهد ماند، اما بازار شمال امریکا درصدد ترقی است. با این حال، از نظر وسعت، آسیا واقیانوسیه بزرگترین بازار برای تجهیزات تهویه مطبوع محسوب می شوند. در آینده نزدیک طبقه بندی های اصلی محصولات و تجهیزات تهویه تغییر خواهند کرد، انتظار می رود که تقاضا برای سیستم های خنک کننده بیشتراز سیستم های گرمایشی باشد.

یافته های گزارش TMR حاکی از آن است که حتی اگر این میزان در حد متوسط ​​باشد، این رشد در تمام بخش های تولید در بازار تجهیزات تهویه مطبوع جهانی مشاهده خواهد شد. با این حال، افزایش چشم گیری در فروش پمپ های حرارتی و تهویه مطبوع وجود خواهد داشت که در گذشته تحت وسایل گرمایشی طبقه بندی می شدند، ویژگی های آتی آنها را دروسایل خنک کننده طبقه بندی می کند. سازگاری زیست محیطی (Ecological Credential) تجهیزات تهویه یک عامل بسیارموثر بر انتخاب خریداران است. در حال حاضر خرید محصولات "سبز و پاک" هدف مصرف کنندگان شده است که شرکت های بازار تجهیزات تهویه مطبوع را به طراحی محصولات و اجزایی بدون HCFC و CFC وادارکرده است.

ذخیره عکس

تاثیر زیاد صنعتی شدن و فروش خانه های جدید درشکل دهی تقاضا در بازار تجهیزات تهویه، هیچ کمبودی برای تحریک بازار تجهیزات تهویه مطبوع جهانی وجود ندارد، اما قابل توجه ترین آنها منجر به  گسترش واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ، در کشورهای در جال توسعه خواهد بود. کشورهای بزرگ مانند هند و چین دارای توپوگرافی مختلف با ویژگی های متنوع دمایی هستند که منجر به ایجاد یک بازار می شود. بخش ساخت و ساز پس ازفعالیت های بین سال های 2008 و 2011، درخاورمیانه و آسیا اقیانوسیه در حال تقویت و تجدید حیات است. افزایش فعالیت های ساخت و ساز منجر به افزایش تناسب در فروش تجهیزات تهویه مطبوع می شود.

خانه های هوشمند، در یک مسیر طولانی، بزرگترین تغییر را در بازار تهویه مطبوع خواهند داشت، و شرکت هایی که متوجه این فرصت باشند موفقیت های زیادی کسب می کنند.
TMR یک شرکت اطلاعات بازار جهانی است که گزارشات و خدمات اطلاعات کسب و کار جهانی را ارائه می کند. ترکیب منحصر به فرد پیش بینی کمی و آنالیزتمایلات (موجود در بازار)، بینش رو به رشدی را برای هزاران نفر از تصمیم گیرندگان فراهم می کند. تیم بسیار با تجربه ای از تحلیلگران، محققان و مشاوران، با استفاده از منابع اطلاعات اختصاصی و ابزار ها و تکنیک های مختلف اطلاعات را جمع آوری و آنالیز می کنند.

ذخیره عکس
سازگاری زیست محیطی

داده ها به طور مداوم به روز شده و توسط یک تیم از کارشناسان پژوهش بازبینی می شود، به طوری که همیشه نشان دهنده آخرین روندها و اطلاعات است. با قابلیت تحقیق و تحلیل گسترده، TMR از تکنیک های بسیار دقیق تحقیقات اولیه و ثانویه دقیق برای توسعه مجموعه داده های مشخص و مواد تحقیق و پژوهش برای گزارش های کسب و کاراستفاده می کند.

به عنوان یک مصرف کننده، ارائه دهنده ی دمات و یا تولید کننده در حوزه ی صنعت تهویه ی مطبوع، شما چه افقی را برای این صنعت میبینید؟ طراگاه منتظر دریافت نظرات شماست.


بازدید : 18,870 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:12