طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سلیمانیایزدیار اهیپرهام شکوهیکسری سعادت جوسامسونگ samsungرزیتا فتاحیسوگند عندليبمهراد رمضانیعلیرضا فخفوریالهام صحافیمیثم ذکریاییuser 5
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

اتاق‌نشیمن خود را به مکانی دل‌باز و شاد تبدیل کنیم

چگونه اتاق‌نشیمن خود را به مکانی دل‌باز و شاد تبدیل کنیم؟

بازدید : 109,702 بار

21 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در این مقاله یک اتاق‌نشیمن هنری را می‌بینید، که فضایی برای دور هم جمع شدن و سرگرمی خانواده ایجاد کرده است. چگونه اتاق‌نشیمن خود را به مکانی دل باز و شاد تبدیل کنیم؟ با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی اتاق‌نشیمن هنری

از آنجایی که سه فرزند کوچک خانواده، به فضای بازی داخل خانه مخصوصاً در زمستان‌های سرد "مینه سوتا‌" نیاز داشتند و هم‌چنین باید فضای مناسبی برای دورهم جمع شدن خانواده ایجاد می‌شد، مالکان تصمیم گرفتند تا همراه با بازسازی کل خانه، اتاق نشیمن را تغییر دهند و با کمک گرفتن از طراحان داخلی، آن‌را به مکانی شاد و دل‌باز تبدیل کنند. 

ذخیره عکس

 

این اتاق‌نشیمن، 30 مترمربعی برای استفاده یک خانواده 5 نفره  است. قبل از بازسازی، دیوارهای اتاق به رنگ بژ تیره، پنجره‌ها تاریک و کف اتاق نارنجی رنگ بود. بعد از بازسازی، دیوارها به رنگ سفید و کف اتاق به رنگ قهوه‌ای تیره‌تر درآمده است.

به منظور روشن‌تر شدن فضای داخلی، پنجره‌ها و قرنیزها هم سفید رنگ شده‌اند. هم‌چنین چند لامپ کوچک در بالای پنجره‌ها نصب شده است.

با وجود نقشه‌ی L شکل اتاق‌نشیمن، مبل‌ها طوری چیده شدند که فضای مناسبی هم برای نشستن خانواده در جلوی شومینه و هم برای راحت دیدن تلویزیون ایجاد شود. قرار دادن تلویزیون برروی دیوار، فضایی مناسب برای یک کاناپه‌ی چرمی سیاه به‌وجود آورده است. یک میز عسلی کوچک هم در جلوی این مبل قرار داده شده است.  یک فرش ساده‌ی تک رنگ، فضای تلویزیون دیدن را جدا کرده است. کوسن‌های روی مبل به زیبایی این قسمت افزوده‌اند. کاناپه‌ی چرمی سیاه، هم‌چون پلی بین دو فضا عمل می‌کند و در عین جدا کردن دو قسمت، آن‌ها را به هم مرتبط می‌سازد. 

ذخیره عکس
طراحی اتاق‌نشیمن هنری در مینه سوتا

قراردادن سبد چوبی زیر این کاناپه‌ی مدرن، برای جمع کردن سریع خرت و پرت‌ها و اسباب بازی‌های کوچک بسیار مناسب است. چون این دوکاناپه‌ی سیاه در دکوراسیون قبلی این اتاق هم حضور داشتند، طراح علاقمند بود که وسایل جدیدی اضافه کند. 

ذخیره عکس

 

در این طراحی با حفظ رنگ‌های سفید و سیاه در محیط، رنگ نارنجی را هم در کوسن‌ها و مبل‌های جدید به کار برده اند. استفاده از پرده‌های زیبا رومانیایی با رنگ سفید و حاشیه‌ی سیاه، هم حریم خصوصی منزل را حفظ کرده و هم جلوی ورود نور را به فضای داخلی نگرفته است.

 قبلا در فضای داخلی اتاق، آجرهای اطراف شومینه به رنگ بژ بودند و یک بخاری خاکستری رنگ در شومینه قرار داده شده بود.

 

در طراحی جدید، یک شومینه‌ی مدرن زیبا جایگزین بخاری شده است. هم‌چنین درب‌های چوبی دو کتابخانه‌ی اطراف آن برداشته شده و با نصب یک آینه در بالای تاقچه، فضا روشن‌تر به نظر می‌رسد. به جای پوشش آجری، از سنگ مرمر در اطراف شومینه استفاده شده است. رنگ سیاه تخته گچی دیوار بالای تاقچه، به حس سرگرم کننده بودن فضا افزوده است.

ذخیره عکس

کتاب‌های کودکان که قبل از آن روی زمین به حال خود رها می‌شدند، در این دو کتابخانه جانمائی شده‌اند. اجزای اصلی معماری، مثل شومینه و چارچوب درب‌ها، به رنگ اصلی خود باقی مانده‌اند. هم‌چنین یک کمد کشودار در این اتاق قرار گرفته، که متعلق به پدربزرگ خانواده که دندانپزشک بوده است. این زوج، کمد را دوباره رنگ زدند و اکنون از آن در منزل‌شان استفاده می‌کنند.

 استفاده از دو صندلی گرد، فضای اضافی برای نشستن فراهم کرده، این دو صندلی بسیار ارزان قیمت بوده‌اند و پارچه‌ی روکش آن‌ها، مناسب با رنگ‌های اتاق تعویض شده است. 

تابلوی شش تکه‌ی بالای کمد، اثر خانم خانه است. و با هزینه‌ی اندک، سادگر دیوار را به نمایی زیبا تبدیل کرده است. دو قفسه‌ی پایینی کتابخانه مخصوص وسایل بچه‌ها است، آن‌ها با اطلاع از این مساله، به وسایل طبقات دیگر دست نمی‌زنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تجربه‌ی خود از طراحی فضاهای داخلی منزل، با معیارهای مطرح شده در این مقاله مقایسه کنید و نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 109,702 بار

21 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی فضاهای داخلی منزلاتاق‌نشیمنمبلمانمعماریطراحی جدیدشومینه‌ی مدرندرب‌های چوبی دو کتابخانه‌ی

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:11