طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

الهام صحافیرضا قره داغینادیا خوشخویپویا ریاضی خواهمحمد غفاریسهند منشیmostafa ahmadiایمان حسومیسجاد اسدیاکبر تقی زادهامیرحسین صرامیویستابست vista best
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه‌ی شناور خورشیدی

تولید انرژی توسط خانه‌ای شناور در پرتغال

بازدید : 5,762 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این پروژه، یک رد پای کوچک زیست محیطی است و می­تواند در طول شش ماه 100 درصد از انرژی مورد نیاز سالیانه خود را تولید کند. با طراگاه همراه شوید تا این ایده ی نو را دنبال کنیم.

ذخیره عکس
خانه شناور خورشیدی

شرکت طراحی پرتغالی Friday یک خانه­ی خود کفا، با تمرکز بر بهره وری انرژی و سازگاری با محیط زیست ساخته است. که می­تواند تمام انرژی مورد نیاز سالیانه خود را تولید کند.این شرکت چهار مدل مختلف از شناورها را ارائه داده، که بسته به نوع تجهیزات نصب شده بر روی آنها، هر یک دارای سطحی از قابلیت تولید انرژی است.مجهزترین شناور، دارای برنامه­های کاربردی خارج از شبکه است و متکی بر انرژی خورشیدی، یک تصفیه خانه ی فاضلاب پیشرفته، یک تصفیه خانه ی کوچک آب و ذخیره ی سوخت برای تولید انرژی است. علاوه بر فن آوری­های تجدید­پذیر، میزان انتشار کربن در این سازه ی شناور کاهش می یابد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شناور خورشیدی واترنست ( Waternest ) سازگار با محیط زیست، از مواد100٪ قابل بازیافت ساخته شده است.این شناور دارای دو سطح است : عرشه ی طولانی و عرشه قابل دسترس در سقف .قسمت مسکونی این شناور از ترکیب شیشه و چوب ساخته شده و شامل یک آشپزخانه کاملاً مجهز، پمپ حرارتی، ژنراتور AC، کباب­پز روی تراس بالا، و سه اتاق خواب می باشد. این خانه ها از 10 متر تا 18 متر طول قابل سفارش می باشند.این واحد شناور به راحتی قابل حمل به هر نقطه در جهان است. دو موتور کوچک مورد استفاده در قایق­های کوچک به کاربران اجازه هدایت خانه شناور را در سراسر آب ها را می­دهد.به مدت شش ماه از سال، بین آوریل و سپتامبر، خانه­های شناور به هیچ نوع سوخت­گیری و یا نگهداری نیاز ندارند و تنها با مقداری سوخت ذخیره می توان تا سال از آنها استفاده کرد.

ذخیره عکس
خانه شناور خورشیدی

اگر به ایده هایی مثل این علاقه مند هستید، بخش نوآوری های طراگاه را دنبال کنید.


بازدید : 5,762 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:40