طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا نجفیانشیرین دریاباریسپهر دانششهاب میرزاییانشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)hosein baharestaniسپیده بهروزیامیر دیزانیShaqayeq Abaszadeمهدی جعفری منشعلیرضا شریفاناکوآرک
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

به دنبال طرح‌هایی نو باشیم

در خانه‌های کم وسعت امروزی آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌ها است

بازدید : 129,273 بار

23 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آشپزخانه‌های فعلی بیش از گذشته اهمیت یافته‌اند، به ویژه اگر مساحت قابل توجهی نیز داشته باشند. اهل خانه زیاد در آن به سر می‌برند، چون دیگر فقط مکانی برای تهیه غذا نیست. مهم‌ترین نکته در آشپزخانه این است که کابینت و دیگر فضاهای نگهداری وسایل و مواد غذایی فراوانی داشته باشد تا نمای آشفته و درهم ریخته به نظر نرسد. بدین ترتیب، اگر بخت با ما یار باشد و آشپزخانه وسعت خوبی داشته باشد، جای بیشتری برای قرار دادن لوازم مفید و زیبا، چه برقی و چه تزیینی‌، خواهیم داشت با طراگاه همراه باشید تا نکات مهمی را یادآور کنیم.

ذخیره عکس
طرح‌های نو

روی قفسه‌ها و لبه کابینت نیز فضای مفیدی است که در صورت داشتن ایده‌ها و تفکرات نو، به خوبی می‌توان از آن استفاده کرد. از یک سو، می‌توانید برخی وسایل تزیینی یا گلدانی از گل طبیعی را روی آن قرار دهید تا از این طریق جلوه آشپزخانه زیباتر شود. از سوی دیگر، روی کابینت فضای مناسبی برای قرار دادن برخی وسایل کاربردی که نمای مطلوبی نیز دارند، در اختیار می‌نهند. برای مثال می‌توانید سرخ کن ، قهوه جوش ، آبمیوه‌گیری خود را روی این سطح بگذارید. در آپارتمان‌های کوچک شهری با طراحی معاصر، داشتن فضاهای توکار برای جا دادن و از نظر پنهان کردن وسایل عمده، در هر آشپزخانه موهبتی خاص و ویژه به شمار می‌رود. 

ذخیره عکس
طرح‌های نو

به هر تقدیر استفاده از چنین فضاهایی در آشپزخانه از گذشته دور مرسوم بوده است، هر چند در سال های اخیر، جلوه آن مدرن تر و کاربرد آن سودمندتر شده است و بسیاری از وسایل عمده به شکل توکار در میان کابینت ها از نظر پنهان می شوند. البته این موضوع یک مزیت به شمار آید، چون به نظر می‌رسد که مناسب و جادار بودن بوفه و کابینت‌های درست طراحی شده و معاصر بیش از گذشته قابل دسترس شده است. ناگفته نماند که در اپارتمان های کوچک شهری‌، داشتن چنین فضاهای تو کاری‌، برای هر آشپزخانه و هر کدبانویی، موهبتی خاص و ویژه به شمار میرود و از شلوغی محیط کلی آشپزخانه تا حد قابل قبولی می‌کاهد.

ذخیره عکس
طرح‌های نو

وجود بوفه‌های جادار نکته مهمی در آشپزخانه است، یعنی جایی برای قرار دادن وسایل و مواد غذایی فاسد نشدنی. در بوفه‌ها و کابینت می‌توانید قوطی های کنسرو، لیوان های پایه‌دار، ظرف‌های کریستالی مورد استفاده و خرده‌ریزهای آشپزخانه را قرار دهید تا بدین ترتیب، محیط شلوغ و اشفته به نظر نرسد. به هر روی، مهمتر آن است که بتوانید هر وسیله‌ای را که بدان نیاز دارید‌، به سرعت پیدا کنید و از آن استفاده نمایید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

گاهی ممکن است دیدن دکور بعضی آشپزخانه‌ها برای شما آزاردهنده باشد، یا با ورود به آن موج انرژی منفی به سبب عدم طراحی مناسب در دکوراسیون کابینتها  و چیدمان آن مواجه شوید. در این بحث با طراگاه نظرات خود را به اشتراک بگذارید.


بازدید : 129,273 بار

23 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطرح نو،خانه‌های اپارتمانیآشپزخانهطراحیطراگاهکابینتگلدانمدرنفضای بوفه‌ها

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:33