طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نگار محمدیداوود آبادیشیرین دریاباریمحمد مهدی دودانگهلیلا عراقیانمحمد اسدالهیعلی رضا بندر ابادفرهاد علیزاده افشارمهراد رمضانیپرهام شکوهیصفورا شریعتیویستابست vista best
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه‌ای در دل جنگل‌های انبوه

لذت شنا کردن روی بام و تماشای مناظر جنگلی در برزیل

بازدید : 79,047 بار

17 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این خانه‌ی بتنی زیبا که در زمین‌های کوهستانیِ سواحل "سائو پائولو" (Sao Paulo) ساخته شده، استخری روی بام دارد که هنگام شنا کردن در آن می‌توانید از تماشای مناظر جنگلی منطقه لذت ببرید. همراه طراگاه باشید تا نظری به معماری این خانه‌ی منحصربه‌فرد بیندازیم.

ذخیره عکس
طراحی خانه‌ای جنگلی

"استودیو MK27" این خانه‌ی جنگلی را در یک فضای خالی در میان جنگل‌های انبوه مناطق ساحلی برزیل جای داده است. برای این‌که ساکنین خانه بیشترین بهره را از چشم‌انداز منطقه ببرند، فضای نشیمن خانه در بالاترین طبقه‌ی ساختمان و در کنار استخر طراحی شده است. طبقه‌ی زیرین که فضای داخلی اصلی خانه را تشکیل می‌دهد، در قالب یک بلوک بتنی بر فراز یک سکوی چوبی ساخته شده و ضلع پشتی آن به یک دیوار سنگی کوتاه تکیه دارد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

سکوی چوبی وسیع طبقه‌ی همکف در پناه بدنه‌ی ساختمان قرار گرفته و فضای خنک و ایمنی برای بازی کودکان خانه فراهم می‌کند. به‌علاوه یک ساختمان چوبی، در یک طرف آن ساخته شده که یک اتاق بازی مسقف و تعدادی اتاق جهت استفاده به‌عنوان انبار در آن تعبیه شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شاخه‌های پربرگ جنگلی روی لبه‌ی سکوی چوبی خم شده و بخش‌هایی از آن را می‌پوشانند. در انتهای سکوی چوبی و نزدیک به دیواره‌ی سنگی، پلکانی قرار دارد که به داخل خانه منتهی می‌شود. فضای داخلی پلکان را دیوارهای بتنی تشکیل می‌دهند و نور آن توسط یک چراغ آویز از طراحی‌های "اولافور الیاسون" (Olafur Elissaon) تأمین می‌شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

همان‌طور که گفتیم طبقه‌ی میانی اصلی‌ترین فضای داخلی خانه را شامل اتاقِ تلویزیون، و شش اتاق‌خواب تشکیل می‌دهد. هر اتاق‌خواب دارای یک بالکن مخصوص، همراه با یک ننو برای استراحت و سایبان‌های جمع‌شو برای جلوگیری از ورود نور شدید خورشید دارد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بالاترین طبقه که دارای دیوارهای شیشه‌ای با سقف پیش‌آمده آشپزخانه، فضای ناهارخوری و نشیمن را در خود جای می‌دهد. دور تا دور این فضا را پاسیویی گرفته که در یک طرف شامل یک استخر و در طرف دیگر شامل یک وان کوچک آب داغ است. استخر در داخل زمین طراحی شده، اما لبه‌ی آن کمی بالاتر از سطح زمین قرار دارد و دورتادور فضا را حفاظ‌های شیشه‌ای پوشانده‌اند. به این ترتیب ساکنین خانه می‌توانند در حین شنا کردن از منظره‌ی جنگل لذت ببرند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به گفته‌ی سازندگان بنا: «طبقه‌ی آخر ساختمان فضای دل‌بازی را تشکیل می‌دهد که بخش‌های مختلف خانه را باهم ترکیب می‌کند. از یک طرف وان آب گرم را داریم، در جایی که ارتباط بسیار قوی بین معماری و کوهستان جنگلی برقرار می‌شود؛ در طرف دیگر یک منقل زمینی و استخر را داریم؛ و در مرکز، یعنی بین این دو فضای باز، نشیمنی وجود دارد که به هر دو طرف راه دارد و از تهویه‌ی طبیعی برخوردار است.»

ذخیره عکس
ذخیره عکس

چوب و بتن خامی که در ساخت بنا به‌کار رفته، بدون هیچ روکش یا رنگی در فضاهای داخلی خانه در معرض دید است و مبلمان خانه با رنگ‌های خنثی و بافت‌های مختلف، دکوراسیون داخلی فضا را تکمیل می‌کنند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دیدگاه خود را در خصوص طراحی این خانه‌ی جنگلی با طراگاه در میان بگذارید.

 

   کانال


بازدید : 79,047 بار

17 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانهخانه‌ی جنگلیجنگلمعماریطراحیبتنچوباستخرچشم اندازمنقلوانطراحی پلان آزاد

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:51