طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بهمن احمدیhosein baharestaniشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)ابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)کمال کمونهنیما کیوانیمحمد فخری داریانmohammad marvastyرضا مفاخرشرکت رویا طرح داخلیمنصور اجلیشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تبدیل یک کارگاه قدیمی به خانه‌ا‌ی مدرن و زیبا

بازسازی و تغییر کاربری یک کارگاه قدیمی به شکل یک منزل مسکونی شیک

بازدید : 102,350 بار

توسط : سجاد اسدی
12 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک گروه معماری هلندی توانسته، به بهترین شکل ممکن یک کارگاه متروکه و قدیمی را به یک منزل مسکونی مدرن و زیبا تبدیل نمایند. کل فضای خانه شبیه به اتاق‌های زیرشیروانی می‌باشد و صاحبان این خانه که یک زوج کارمند می‌باشند، در نظر داشتند تا فضای داخلی خانه طوری طراحی شود که بتوانند پس از طی یک روز کاری خسته‌کننده، لحظات آرامش‌بخشی را در این خانه سپری نمایند. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
خانه‌ا‌ی مدرن و زیبا

بنای اولیه‌ی این ساختمان در اواخر قرن 19 میلادی ساخته شده، ولی در طی سال‌های گذشته چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. در بعضی اوقات نقش یک کارگاه صنعتی و در بعضی از اوقات به‌عنوان یک دفتر اداری مورد استفاده بوده است. گروه معماری فضای تاریک و دل‌گیر قدیمی این بنا را، به یک فضای درخشان و دلباز مدرن تبدیل نموده‌اند. یکی از چالش‌های پیش‌رو، هدایت نور خورشید به عمق 20‌متری این خانه بوده و معماران طرح برای غلبه بر این چالش، سه پنجره بر روی سقف خانه تعبیه نمودند که نور را به طبقه‌ی همکف ساختمان می‌رساند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طبقه‌ی بالایی این ساختمان از چوب و میلههای فولادی ساخته شده است. یک سازه‌ی چوبی در قلب ساختمان وجود دارد که مشرف به تمام نقاط خانه بوده و در طبقه‌ی بالا شامل اتاقهای خواب میباشد. متراژ کم در این خانه چالشی بزرگ برای معماران بوده، ولی در نهایت و با ارائه‌ی طرحی مناسب تعداد 6 اتاق‌خواب در این خانه به‌وجود آمده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یکی از معماران طرح میگوید، که مردم مدام این پرسش را مطرح می‌کردند که چگونه میتوان در یک فضای 120 متری، 6 اتاق‌خواب داشت. سازه‌ی چوبی این خانه به خوبی توانسته،  فضاها را تقسیم نماید و این سازه علاوه بر طبقه‌ی بالا در طبقه‌ی پایین هم امتداد دارد و شامل فضاهای عمومی نظیر انباری، حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه می‌باشد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اکثر سطوح داخلی این خانه به رنگ سفید رنگ‌آمیزی شده‌اند، تا علاوه بر روشنایی بیشتر محیط بتوانند فضای موجود را وسیع‌تر نشان دهند. برخی از قسمت‌های دیوار همان‌طور دست نخورده و به شکل آجری باقی مانده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کف ساختمان هم از بتن بسیار مسطح پوشیده شده تا نشان‌دهنده‌ی پیشینه‌ی صنعتی این خانه باشد. برای بازسازی این خانه از انبار کالایی قدیمی در هلند الهام گرفته شده، که دارای پله‌های صنعتی، کف بتنی، دیوارهای آجری و فضای باز می‌باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

امروزه ایده‌هایی که بتوانند بیشترین بهره‌وری را از یک فضای کوچک داشته باشند بیشتر مورد توجه معماران و عوامل اجرایی می‌باشند. ما در طراگاه منتظر دریافت نظرات شما در این زمینه می‌باشیم.


بازدید : 102,350 بار

توسط : سجاد اسدی
12 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیبنادفتر اداریبازسازیمرمتمعمارانساختمانخانهنورمدرنزیباکارگاه

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:45