طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایمان رجبیانفاطمه براتینگار سریع الاطلاقمصطفی اذریابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)مرضیه مجدالاشرافیهدی شکریانشرکت رویا طرح داخلیطاها رضاییاستیل البرز pr@steelalborz.comروزبه عالمیانسامسونگ samsung
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه‌ای مشرف بر خلیج شنی

خانه موروثی درب‌های خود را به روی یک اجرای کمدی می‌گشاید

بازدید : 122,343 بار

23 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

خانه دورنی (Dorney) به عنوان یک شاهکار معماری بر فراز یک قلعه نظامی متروکه در هوبارت (Hobart) قرار دارد، که به عنوان یکی از بهترین رازهای نگهداری در استرالیا معروف شده است. با طراگاه همراه باشید تا طراحی خانه‌ای مشرف بر خلیج شنی را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
خانه‌ای مشرف بر خلیج شنی

خانه قبلی آقای اسموند دورنی (Esmond Dorney) حالا به یک ملک موروثی تبدیل شده، که بابت طرح 12 گوشه و 360درجه‌ای خیره کننده خود معروف شده است. اما بازدید کنندگان این خانه، برای امر فوق‌العاده ویژه‌ای در این ماه آماده می‌شوند هنگامی که این خانه برای یک شب محلی برای اجرای نمایش کمدی خواهد بود. کمدین استرالیایی تیم راس (Tim Ross) عشق خود به موسیقی، کمدی و طراحی را در نمایش منحصر به فرد "مردی درخانه" به ارمغان آورده است. 

ذخیره عکس

 

ایده اصلی طراحی نمایشی کوچک در خانه‌ها و بناهای نمادین و خارق‌العاده است.طراحی این نمایش برای کاوش در محیط قدیمی این خانه است. طراح معتقد است، خانه زمانی که مملو از آدم باشد، زنده است و برای اجرادر محلی، که دهه‌ها اسموند دورنی صاحب این خانه در آن میزیسته است، هیجان خاصی دارد.

  خانه دورنی در میان بسیاری از معماری‌ها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین خانه‌های مدرن در استرالیا درنظر گرفته می‌شود.

خانه‌ای که تا امروز هم سرپا است در سال 1978 ساخته شد، زمانی که دورنی 73سال داشت. این بنا روی بقایای اسلحه خانه بتونی مدور، رها شده از جنگ جهانی اول ساخته شده که در پشت یک آتشبار در پرتگاهی ایجاد شده بود. یک سال پس از درگذشت دورنی و همسرش، این خانه تغییر محدوده داد و در نهایت در سال 2006 به شورای شهر هوبارت فروخته شد. خانه دورنی تا مدت‌ها بلا استفاده بود و تنها در موارد معدودی برای رویدادهای خاصی شبیه به این، به روی مردم گشوده شده است.

ذخیره عکس

 

 دکتر هلن نوریه (Helen Norrie) استاد دانشکده طراحی و معماری دانشگاه تاسمانی می‌گوید :" خانه دورنی به عنوان یکی از بهترین رازهای نگهداری در استرالیا باقی مانده است."

 این بنا هم‌چنین پاسخی به ویژگی‌های این مکان است که یک آتش‌بار مدور بوده است .  مرکز این خانه در واقع یک اتاق‌نشیمن، فرورفته است که سالن کوچکی را درون آن ایجاد می‌کند.


این ساختمان مکانی عالی برای اجراست، چرا که هرکسی می‌تواند در اطراف شومینه بنشیند. اما از سوی دیگر نیز چون تمام مسیر اطراف آن با شیشه احاطه شده، چشم‌انداز شگفت‌انگیزی از بالا تا پایین رودخانه فراهم می‌کند.خانه‌ی دورنی یکی از بهترین رازهای نگهداری در استرالیا نامیده می‌شود.با ورود به خانه شما بلافاصله احساس می‌کنید در مکان خاصی هستید و احساس ویژه‌ای به شما دست می‌دهد.

ذخیره عکس
طراحی خانه‌ای مشرف بر خلیج شنی

با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 122,343 بار

23 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیشاهکار معماریاتاق‌نشیمنمعماران خانه‌های مدورمعماری مدرن

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:07