طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی جعفری منشمحمد فخری داریانmahmood Ghasemiعلیرضا شرافتینازنین سادات ملکوتیرضا جعفری نژادسهند منشیامیر دیزانیعباس اقسامیعلی رضا بندر ابادنیلپر info@nilper.irامید حیدری پوری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

مزرعه خورشیدی Apple

شرکت اپل برای بالا بردن میزان انرژی پاک در چین برنامه ای ارائه داده که معادل خروج 4 میلیون خودرو از جاده ها می باشد

بازدید : 58,845 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شرکت اپل (  Apple) این روزها به دنبال فرصتی است تا نشان دهد می تواند موضوعات مهم اجتماعی و زیست محیطی را رهبری کند. با طراگاه همراه شوید تا این ایده را دنبال کنید.

ذخیره عکس
مزرعه خورشیدی اپل

مدیریت جدید شرکت اپل تغییرات خوش آیندی در جهت حفاظت از زمین و انرژی هایش انجام داده که شامل خرید جنگلی به اندازه سان فرانسیسکو، برای مقاصد حفاظتی، ساخت یک مزرعه خورشیدی، حفاظت یک میلیون جریب از جنگل های چین و ساخت مزرعه خورشیدی در آنجا می باشد.شرکت اپل در حال حاضر بیشترین تمرکزش روی کشور چین است، اخیراً به شورای موسسه پالسون( Paulson Institute's Council  ) برای  شهرسازی پایدار پیوسته است که هدفش کمک به چین برای دستیابی به توسعه ی پایدار است. یکی از جنبه های این پروژه، این است که اپل در حال گسترش سرمایه گذاری قابل توجه خود در زمینه انرژی پاک در چین است. شرکت اپل قصد دارد یک پروژه خورشیدی که 200 مگاوات انرژی تولید می کند را در شمالی ترین ، شرقی ترین و جنوبی ترین منطقه چین بسازد ، که از انرژی مصرفی 265000 خانوار چینی در طول سال بیشتر است، شروعی برای تامین انرژی مصرفی شرکت اپل.

ذخیره عکس

 در حال حاضر فقط ساخت یک پروژه 40 مگاواتی در استان سیچوان( Sichuan ) چین به پایان رسیده است. از طرف دیگر شرکت اپل در حال راه اندازی یک ابتکار جدید برای استفاده از انرژی پاک در عملیات تولید خود می باشد. شرکت اپل با همکاری شرکت های چینی پروژه ی2 گیگا بایتی را برای تولید انرژی پاک در سال های اینده به راه خواهد انداخت. این شرکت اینگونه می نویسد:« شرکت اپل بهترین شیوه برای تولید انرژی پاک و ساخت پروژه انرژی تجدید پذیر با کیفیت بالا را به اشتراک گذاشته است و راهکارهایی را برای تعدادی شرکت ها چینی مثل بازرسی بهره وری انرژی، هدایت نظارتی و ایجاد مشارکت قوی برای ساخت پروژه های جدید انرژی پاک ارائه می دهد».

 بخشی از برنامه صنعتی  اپل ساخت پروژه خورشیدی 400 مگاوایتی فاکسان( Foxconn )است که از سال 2018 از استان هنان(  Henan ) شروع خواهد شد.فاکسان متعهد شده مقدار زیادی انرژی پاک تولید خواهد کرد به دلیل آنکه که کارخانه ژنگ ژو (Zhengzhou  ) درتولید نهایی آیفون مقدار زیادی انرژی را مصر ف می کند.اپل می گوید که تصمیم دارد 20 میلیون تن گاز گلخانه ای که موجب آلودگی در کشور می شوند را تا سال 2020 از بین ببرد که معادل حذف 4 میلیون خودرو از جاده ها در مدت یک سال می باشد.در آخرین خبرها بیان شده که  87 درصد انرژی مصرفی شرکت اپل از منابع پاک تامین شده است که با کمک پروژه های دیگر، این امار می تواند به 100 درصد هم برسد و این یک گام در جهت مثبت تلقی می شود. البته هنوز کار زیادی باید انجام شود تا آنها روبه جلو حرکت کنند اما کار درستی که انجام دادند تا به حال قابل ستایش است.این پروژه نشان میدهد که برای حفاظت از محیط زیست می توان راهکارهایی عاقلانه را پیش گرفت . 

ذخیره عکس

 با ایده هایی که در این زمینه دارید نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید .


بازدید : 58,845 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:06