طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کسری سعادت جوطاها رضاییآرش غلامعلی طهرانیجلیل موسویکمیل مهدی نژادسحرناز سلیمانی پاکzahra sadeghiسهند منشیسینا علیزادهالهام صحافیویستابست vista bestعلیرضا فخفوری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

برج تجاری CMA

این برج 80 طبقه ای به یکی از مهمترین ساختمان های اقتصادی خاورمیانه تبدیل خواهد شد.

بازدید : 24,610 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

برج 348 متری CMA در ریاض، محصول شرکت HOK در حال تکمیل است. هنگامی که این آسمان خراش در میانه ی سال 2017 به بهره برداری برسد، از ساختمان های با تکنولوژی بسیار بالا و فوق بلند جهان خواهد بود و به عنوان مرکز اقتصادی و مالی خاورمیانه مطرح می شود. طراگاه به این پروژه نگاهی کوتاه انداخته است.

ذخیره عکس

این پروژه یک قطب مالی چند منظوره ی نوظهور و محور حوزه ی مالی منطقه خواهد بود. طبقات بالای این برج به بنگاه های اقتصادی عمده، اختصاص خواهد یافت. شکل هندسی متمایز این ساختمان، نمایی ایجاد می کند که تصویر بدیعی از برج در افق شهر پدید می آید. بلندی های درخشان این برج یادآور بلورهای به دست آمده از دره های عمیق صحرای عربستان است، شفافیتی که دسترسی به نور طبیعی را نیز فراهم می کند. محوطه ای با کارایی بالا امکانات سایه افکندن، مجموعه ی خورشیدی فوتو ولتائیک، نورپردازی نما و یک سیستم دسترسی را ترکیب می کند. این راه حل جامع، طراحی و هندسه ی کلی ساختمان را تقویت می کند در حالی که دریافت خورشیدی و خنک کننده های داخلی را به حداقل می رساند. انرژی توسط یک سری تأسیسات فوتو ولتائیک بر روی سقف جمع آوری می شود. 

ذخیره عکس

صفحه های کف، محیط داخلی بسیار کارآمدی ایجاد می کنند. حجم های گسترده ای که قابلیت تغییرپذیری و سازگاری در هر سطحی از ساختار را حفظ می کنند. همکف شامل یک سالن کنفرانس، غذاخوری و لابی دو طبقه ای می شود و گردش عمومی و فضای امکانات شخصی را ترکیب می کند. یک سیستم حمل و نقل مبتکرانه یکی از بزرگ ترین تأسیسات جهانی آسانسور دوقلو را با شاتل های دو عرشه ای ادغام می کند. دو اتاقک آسانسور به طور مستقل – یکی بالای دیگری – در یک ستون حرکت می کنند. این برج، که انتظار می رود گواهی طلایی LEED را کسب کند، با همکاری عمرانیا و شرکا (omrania& associates) طراحی شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای آشنایی با پروژه هایی نظیر این با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 24,610 بار

15 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:33