طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امید ضرغامیمرتضی سیاسرمهدی جعفری منشجواد خداییمحمد مرتجینیما کیوانیرضا قره داغیصفورا شریعتیسارا  کلانتریسحرناز سلیمانی پاکافشین قربانیهدی شکریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چند ایده‌ جدید برای لوستر اتاق‌تان

استفاده از لوستر‌ها باید به‌عنوان یک اثر هنری مطرح باشد

بازدید : 43,494 بار

23 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یکی از راه‌های ایجاد تمایز و برجستگی بصری با سایر اتاق‌ها استفاده از لوستر است. طراگاه را در این مطلب همراهی کنید تا با چند ایده‌ جدید برای لوستر اتاق‌تان آشنا شوید.

ذخیره عکس
لوستر‌ها جادویی

همانطور که در تصویر می‌بینید طراح برای آنکه به نور جلوه‌ای خاص بدهد از متریالی نامتعارف چون «مش پلیسه‌دار» استفاده کرده است. نوع نور‌های استفاده شده به صورت دست‌ساز هستند. همین دست‌ساز  بودن، لوستر استفاده شده را به یک اثر هنری تبدیل کرده است. این نوع نور علاوه‌بر آن‌که گرمای بخصوصی دارد خواب‌آور نیز به نظر می‌رسد. با استفاده از مش پلیسه‌دار می‌توان قالب‌های دیگری را نیز ساخت.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای نور‌پردازی منحصر‌به‌فرد باید قالب‌های مرسوم را شکست. قالب‌های استفاده شده در بالا بیشتر شبیه یک تلفن همراه آویزان هستند. استفاده از چنین نور‌هایی در فضا‌های بلند بسیار می‌تواند مناسب باشد. چرا‌که این عناصر آویز شده به‌خوبی فضا را پر می‌کنند.

ذخیره عکس
لوستر‌ها جادویی

استفاده از لوستر و لامپ تنها نباید به‌صورت آویز باشد می‌توان با قرار دادن نور‌ها بر روی دیوار جلوه‌ای خاص به دیوار و فضای درونی اتاق و خانه داد. در این نوع استفاده نور‌ها علاوه‌بر عنصر روشن کننده فضا باید همانند یک تابلو از ارزش‌های بصری نیز برخودار باشند تا به‌عنوان عنصری زائد در هنگام خاموشی به طراحی و دکوراسیون داخلی منزل آسیب نزنند.

ذخیره عکس
لوستر‌ها جادویی

در هنگام استفاده لامپ و نور بر‌روی دیوار می‌توان با ایجاد سایه‌های حساب شده، جلوه‌ی خاصی به اتاق و خانه داد. در این نور نور‌ها علاوه‌بر میزان روشنایی باید به سایه‌ای که ایجاد می‌شود نیز دقت نمود. سایه‌ی ایجاد شده نباید تند و تیز و یک فضای ترسناک ایجاد کنند. استفاده از نور‌ها بر روی دیوار با توجه به خلاقیت طراح می‌تواند به‌عنوان یک اثر تمام هنری به حساب بیاید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده از نور‌هایی که به‌صورت آویز و پیوسته هستند برای فضای داخلی اتاق نیز می‌تواند جالب باشد. این نوع نورهای علاوه‌بر ایجاد یک حجم گرمای قابل ملاحظه فضای خانه و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. استفاده از نور‌های نشسته نیز می‌تواند با خلاقیت باشد، در این نوع نور‌ها طراحی آن‌ها می‌تواند تکمیل کننده نور‌های آویز شده باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با یکدیگر چند ایده در مورد لوستر‌ها و لامپ‌های آویز شده برای فضا‌سازی خانه و اتاق را مرور کردیم. طراگاه را به علاقه‌مندان نور پیشنهاد دهید.

 

   کانال


بازدید : 43,494 بار

23 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانورلوسترفضاخانهاتاقلامپطراحی

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:06