طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

boshra javaheriرضا قره داغیمحمد فخری داریانnaser movahedاکوآرکبیژن شجاعیصفورا شریعتیایرج اعتصاممهراد رمضانیایزدیار اهیویستابست vista bestمصطفی اذری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دعوتی از نور

در اینجا چند روش ساده و مقرون به صرفه وجود داشته که نور را محدود می کنند.

بازدید : 15,591 بار

04 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نور ؛ رنگ ؛ روشنایی ؛ لامپ ؛ آیینه چند روش برای مدیریت نور فضا

ذخیره عکس
تناسب مناسب نور یک فضا
ذخیره عکس

در اینجا به چند راهکار برای مدیریت نور اشاره میشود.

 • رنگ

  رنگ هایی سبک وخنثی همچون سفید گرم، خاکستری کبوتری مایل به خاکستری قهوه ای یا روشن، اتاق را به فضایی باز وآرامش بخش تبدیل می کنند. رنگ دیوارموضوعی ساده نیست، اگر سقف اتاق شما پایین است بهترمی باشد قالب رنگ را همچون دیوارهای کشیده اتاق نمایید همیشه سقف را با رنگ روشن تری نسبت به دیوار که ترجیحا رنگی روشن و سفید دارد، نمایید. این عمل موجب دست دادن احساس فضایی باز و بزرگ در اتاق به شما می شود. 

ذخیره عکس
 • دکور

  آثار هنری حصیری سفید موجب ایجاد کنترل است در برابر دیوار تیره می شوند. دیوار تیره برای نور پردازی و نمایش آثار هنری که روی آن نصب میشوند مناسب است . مانند اتاقی که به رنگ تیره بوده و آثار هنری در آن با نورهایی به خوبی جلوه کند. آثار هنری بزرگ با رنگ های روشن یا سیاه و سفید می تواند فضایی بزرگ و روشن را ایجاد کند.افراد سعی کنند به اشیاء شخصی نامناسب توجهی نداشته باشند. ایرادی نداردکه اتاق با لوازم جانبی بسیاری همراه باشد اما این مساله باعث محدود شدن حس وسعت فضا می شود .

ذخیره عکس
 • پرده

پرده نباید در مقابله شیشه قرار گیرد بلکه تنها روی آن باشد. او می افزاید که " این می تواند پوششی برای قاب باشد اما مطمئن شوید که از نور طبیعی جلوگیری می کند. زیرا اگر چنین کاری انجام نگیرد یک جرم طراحی به وقوع می پیوندد .

افزودن گیاهان به اتاق آن را روشن تر و زنده تر می کند.گیاهانی مانند سرخس مناسب هستند زیرا با نور خورشید کم نیز رشد می کنند. وی بیان داشته این راه فوق العاده ای برای افزودن یک اثر عمیق بر قسمت هایی از اتاق است .

 

ذخیره عکس
 • روشنایی

  جایگزین کردن نور مصنوعی به جای نورطبیعی به اتاق احساس روشن تری می دهد، به جای تکیه کردن به نور طبیعی، میزهایی با چراغ هایی در سراسراتاق قرار دهید و از نظر نوری محیط را متعادل کنید. نور سفید و خفیفباعث میشودکه محیط نوری متعادل بدست آید .زمانی که گوشه های اتاق به خوبی روشن نیست احساس یک غار تاریک بدست می دهد. بخشی از سطح سقف را جهت ایجاد سایه به کار گیرید. سعی کنید چراغ های طبقه ای در گوشه اتاق قرار گیرد این عمل برای کسانی مناسب بوده که نمی خواهند هزینه بسیاری برای لامپ صرف کنند.

   

ذخیره عکس
 • آینه

  سعی کنید آینه کامل را برای دکوراسیون انتخاب نکنید. سعی کنید از آینه یا موزاییک هایی زیبا را در اطراف نور استفاده کنید به شکلی که در هنگام نوشیدن قهوه منعکس شدن نور، آزاردهنده نباشد. آینه های محدب/مقعر، جیوه و برخی دیگر با پراکنده کردن نور در فضا، اتاق را بزرگ تر و روشن تر جلوه می دهند. یک اتاق باید احساس خوبی بدهد بدون اینکه افراد را به قسمتی خیره کند و آرامش را به افراد بدهد.

   

ذخیره عکس
ترکیب نور با فضا

شما هم اگر ایده خلاقانه در این مورد داشتید با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 15,591 بار

04 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 07:58