طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

پویا ریاضی خواهطاها رضاییویستابست vista bestجمال احمدی شلحهمهراد رمضانیآرش غلامعلی طهرانیboshra javaheriمهدی علیرضاییامید ضرغامیامیر قاسمیمرضیه مجدالاشرافیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجرایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

رنگ و شادمانی

راهنمایی هایی برای استفاده ی درست از رنگ در طراحی داخلی خانه

بازدید : 6,219 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

رنگ می تواند محیط زندگی شما را بسیار ارزان و سریع تغییر دهد. اما انتخاب اینکه چه طیفی از رنگ ها باید استفاده شوند، امر مهمی است که شما می توانید در مورد آن تصمیم بگیرید. طراگاه نمونه هایی از راهکارهای موجود را به شما معرفی می کند. 

ذخیره عکس
رنگ و شادمانی.
  • کاربندی ها:

برجستگی های تزیینی روی دیوار یا سقف را می توان با طیف های مختلف سفید پوشش داد. اگر به پنجره ها و درهای خالی علاقه مند هستید. یک رنگ خنثی می تواند ویژگی های معمارانه ی خانه ی شما را برجسته کند. رنگ های عمیق مثل سیاه و کبود می توانند جلوه ای پیچیده و غیر منتظره به طرح بدهند. اگر کاربندی های شما ساده هستند و شما نیز به دنبال پیچیدگی نیستید، آنها را با دیوار همرنگ بگیرید. اگر سفید متمایل به زرد و نارنجی را برای دیوار برگزیده اید و بازشوهای نیمه شفاف دارید، درخشش های متفاوت و کنتراست قوی را برای شما خواهد ساخت.

ذخیره عکس

 

  • دیوار:

آثار هنری غالبا با رنگ زیباتر به نظر می رسند تا سفید. سایه های نور سفید در یک دیوار سفید گم می شوند ولی می توانند در برابر یک دیوار رنگی برجسته و جذاب باشند. اگر قفسه بندی باز دارید، دیوار رنگی در پشت آن می تواند بسیار جذاب باشد. همچنین می تواند به هندسه ی قفسه های شما طرح مایه ببخشد و آنچه را به نمایش گذارده اید را برجسته سازد.

 

  • طرح مایه ی دیوارها:

برای تعیین اینکه کدام دیوار در محوریت دید قرار دارد، خودتان را جای یک میهمان تازه وارد بگذارید، وارد اتاقتان بشوید آنگاه بنگرید که کدام دیوار در ابتدا نظر شما را جلب می کند. بعد از رنگ آمیزی ممکن است شما بخواهید اسباب و وسایلتان را دوباره بچینید و از آثار هنری برای تاثیری ماندگار بر دیوار اصلی خانه ی خود لذت ببرید.

 

  • سقف:

بر خلاف دیوار اصلی، آنچه در مورد سقف باید انجام دهید به شدت فضای اتاق شما را متاثر خواهد کرد. یک رنگ تیره سقف را پایین تر از واقعیت نشان می دهد و رنگ روشن حس آسمان را القا می کند و سقف را رفیع تر نشان می دهد.

  • کف:

می توانید کف را رنگ کنید، قرار نیست این رنگ یکدست باشد، طرح های شطرنجی یا الماسی می توانند در ارتباط با سایه ها مثل محوری در گرد اتاق شما وجود داشته باشند. بگذارید تصورتان شما را راهنمایی کند.

ذخیره عکس

 

  • فضاهای کوچک:

قسمت های کاربردی خانه، نقاط معرکه ای هستند برای اینکه رنگ های نامعمول و تاثیرشان را بیازمایید. آشپزخانه ها می توانند این فرصت را به شما بدهند. در آشپزخانه کابینت ها بیشتر مساحت دیوار را اشغال کرده اند به همین دلیل باقی مانده ی این سطوح مکان مناسبی برای مشاهده ی این مسئله است. این تصورات، تمرین فوق العاده ای برای تقویت عضلات طراحی شماست! 

 تا جایی که آماده باشید تا با چالش های دیگر دست و پنجه نرم کنید. دنیس ویلسون (Denise Wilson)، طراح داخلی بازنشسته میگوید: « لازم است به مردم کمک کنیم تا آنچه را که قبلا با سلیقه ی خود انتخاب کرده اند، خلق کنند. فضاهایی منحصر به فرد و راحت که علاوه بر زیبایی عملکرد مناسبی هم دارد ».

ذخیره عکس
رنگ و شادمانی.

رنگ در محیط زندگی شما چه نقشی دارد؟ اگر به دنبال جواب هستید با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 6,219 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:02