طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

علی رضا بندر ابادسامسونگ samsungشرکت رویا طرح داخلیابزار تونل جهانحمید نادریناهیده تقویداوود آبادیسجاد اسدیاسماعیل سحاب رحمن پناهShaqayeq Abaszadeفریناز رضویnaser movahed
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون داخلی منزل با رنگی رمز آلود‌

دکوراسیون داخلی منزلی با رنگ خاکستری

بازدید : 27,335 بار

19 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

انتخاب رنگ مناسب برای منزل و محل کار بسیار پیچیده است، که به‌نحوه‌ی استفاده و یا نوع کار بستگی دارد. رنگ‌های مختلف احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می‌کنند، به‌همین دلیل انتخاب درست رنگ‌ها بر روی عملکرد ما بی‌تاثیر نیست. در این مقاله استفاده از رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی منزل را برای شما شرح خواهیم داد. در طراگاه همراه ما باشید.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی منزل

طراح مستقر در نیویورک "لورا بوهن" (Bohn) با هدف ایجاد طراحی داخلی آرام که ساکنان آن، احساس راحتی و آرامش داشته باشند، معماری، رنگ‌ها و چیدمان خانه را ترکیب کرده است. استفاده از رنگ‌های خنثی و طیف‌های آن‌ها استراتژی او برای این کار است. هدف او از انجام این کار اجتناب هر چیزی تکان‌دهنده و یا مزاحم و هم‌چنین حفظ انرژی فضای بصری بدون از بین بردن تمامیت آن است‌.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی منزل

در این طراحی یک سایه‌ی تیره‌تر از رنگ خاکستری را، برای راهرو که در طول خانه است انتخاب و اجرا کرده‌اند. هم‌چنین به آن راهرو، سنگ مرمر خاکستری مایل به سبز تیره با کاشی الگوی اضافه می‌کند که یک درام است. راه‌پله هم با آج گردو و یک بانیستر قرمز بلوط که با قفسه یا جا‌کتابی بلوط، همراه شده است،  معرف طیف وسیعی از تضاد قهوه‌ای است. استراتژی رنگ مورد علاقه طراح، استفاده از یک پالت با طیف رنگ خاکستری است. او این رنگ را با رنگ‌های روشن و براق در قسمت‌های بالایی و قاب‌ها همراه می‌سازد، که وحدت خاصی را ایجاد می‌کند.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی منزل

طراح در این کار برای خنثی کردن رنگ خاکستری در فضا، از جلا استفاده کرده و معتقد است، استفاده از یک رنگ به صورت یک‌دست خسته کننده به نظر می‌رسد. همگام با استفاده از رنگ خاکستری در آشپزخانه، می‌توان از رنگ گردویی نیز استفاده کرد، او توصیه می‌کند تنها از یک رنگ خاص استفاده نشود بلکه‌، رنگ‌های مختلف طیف رنگ گردویی در فضا به‌کار گرفته شود‌. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دیوار خاکستری رنگ‌، به همراه لوستر‌های نازک و کم نور در سقف کامل شده است و با اضافه کردن یک پرده یک دست و سفید به ترکیب فضا‌، حس حرکت نیز با آن همراه شده است. 

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از طیف رنگ گردویی در کنار خاکستری‌، خودنمایی زیادی می‌کند. رنگ خاکستری به تنهایی باعث انعکاس نور نمی‌شود‌، پس استفاده از رنگ سفید و براق در سقف‌، نور را به‌خوبی در فضا انعکاس می‌دهد‌. او می‌گوید این ترفند را از استاد خود‌، "جو دئورسو" (Joe D’Urso) در موسسه‌ی پرات (pratt) آموخته است‌. 

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی منزل

امید‌واریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به‌نحوی مطلوب‌، در اختیارتان قرار داده باشیم‌. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید‌.

 

    کانال


بازدید : 27,335 بار

19 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانتخاب رنگ مناسبرنگ خاکستریحفظ انرژیفضای بصریطیف رنگ‌هاقهوه‌ایاستراتژی رنگوحدتجلاحس حرکتزیبالوکسسنگ مرمر

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:16