طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

اکوآرکروزبه عالمیانالناز پائیزرضا صیادیانحمید عرفانیانhosein baharestaniامیررضا امیریفاطمه براتیuser 5محمد احمدیشرکت رویا طرح داخلیمهدی علیرضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی برج‌های شیشه ای سیامس

نگاهی به آثار آلخاندرو آراونا برنده ی جایزه پریتزکر2016

بازدید : 27,972 بار

26 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این مجموعه ی آموزشی بپردازیم، این برج نمونه ای خوب از معماری متناسب با اقلیم است. این برج، می تواند منبع الهام بسیاری دیگر از آثار معماری باشد.

ذخیره عکس
برج‌های شیشه ای سیامس

برج‌های سیامس(Siamese Towers) یکی از آثار طراحی آلخاندرو آراونا، درسال 2005 به بهره برداری رسید. این ساختمان بخشی از دانشگاه کاتولیک شیلی( Universidad Católica de Chile) در شهر سانتیاگو است که دارای کلاس‌های درس و فضاهای اداری می شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آراونا  این ساختمان را یک برج شیشه ای توصیف می کند که مناسب ترین ایده ی طراحی برای آب و هوای شهر سانتیاگو است. این ویژگی باعث بوجود آمدن اثر گلخانه ای در داخل ساختمان می شود و کیفیت بالای ساخت، موجب شده است بیشترین مقاومت در برابر باران و آلودگی و همچنین نشست سازه ای، ایجاد شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

بعد از طراحی قسمت اول برج، تصمیم گرفته شد که قسمت دوم نیز به آن اضافه شود، جریان هوای بین دو برج، خود باعث ادامه ی ایده پردازی شد. تهویه ی هوای داخل ساختمان، بارزترین خصوصیت این بنا است. یک تهویه ی عمودی و پرقدرت موجب خروج هوای نامطلوب و گرم از فضای داخلی برج می شود. فضای بین پوشش شیشه ای و پوسته ی اصلی ساختمان، یک فضای مرتفع و پرنور را بوجود آورده است. به طور کلی نور و تهویه از عناصر بنیادی در طراحی داخلی فضاهای این مجموعه هستند.

ذخیره عکس
برج‌های شیشه ای سیامس

در ادامه ی معرفی آثار این معمار، با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 27,972 بار

26 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:21