طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

تینا شاه محمدیعلیرضا شرافتیمحمد مهدی فخیمیصادق صیدبیگیعلیرضا فخفوریمهدی مصلحیناهیده تقویboshra javaheriنازنین سادات ملکوتیرزیتا فتاحیامید ضرغامیکمیل مهدی نژاد
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی سیستم انرژی جدید و خلاقانه در دانشگاه اِستنفورد

کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تا 68‌% به کمک این سیستم

بازدید : 72,983 بار

28 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به تازگی در «دانشگاه استنفورد» (Standford University) یک سیستم انرژی پایدار نصب شده، که انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا 68 درصد و استفاده از سوخت‌های فسیلی را تا 65 درصد کاهش می‌دهد. با طراگاه همراه باشید تا این سیستم را بیشتر بررسی کنیم.

ذخیره عکس
طراحی سیستم انرژی جدید

 این تاسیسات انرژی، مرکزی با مساحتی بالغ بر 11670متر مربع، توسط شرکت معماری ZGF طراحی شده و به زیبایی ساختمان تاریخی و قدیمی دانشگاه افزوده است.

ذخیره عکس

 

سیستم انرژی خلاقانه‌ی اِستنفورد که به اختصار (SESI) نامیده می‌شود، در سراسر محوطه‌ی دانشگاه امتداد یافته و جایگزین سیستم قبلی شده است. 

سیستم قبلی این دانشگاه، که 100 درصد با سوخت فسیلی کار می کرد  زیرساخت و منبع برقی داشت و دارای یک سیستم بازیابی حرارت منحصر بفرد بود.

 “SESI” یک مزرعه‌ی خورشیدی که شامل 150 هزار پنل فتوولتاییک با راندمان بالا است. 

نسل جدید ایستگاه خورشیدی اِستنفورد که در همکاری با شرکت «سان پاور»"SunPower"  تولید شده‌، با سیستم جدید کار خواهد کرد و انتظار می‌رود که سالانه از انتشار 150 هزار تن، کربن دی اکسید جلوگیری نماید. این کار مشابه این است، که سالانه 32 هزار اتومبیل از سیستم حمل و نقل حذف شوند. نصب این سیستم کمک زیادی به محیط زیست منطقه خواهد کرد و نتایج آن در دراز مدت مشخص خواهد شد.

ذخیره عکس
طراحی سیستم انرژی جدید

این سیستم جدید طراحی شده، توسط شرکت ZGF در خارج از ساختمان مرکزی دانشگاهی قرار گرفته و در طراحی آن پایداری با سَبُکی و شفافیت آمیخته گشته است. ساختمان دانشگاه با محوطه‌ی اطراف، هماهنگی دارد و معماری خاص آن، جنبه‌ی تاریخی‌اش را به نمایش می‌گذارد. 

 

ذخیره عکس

ترتیب حجم‌ها به گونه‌ای‌ است که اثر سیستم انرژی را در نما به حداقل می‌رساند و با به‌کار گیری صفحات فلزی به عنوان سایبان، بیشتر به چشم می‌آیند. در حالی که صفحات بتنی نمایانگر ساختمان‌های سنگ آهکی کلاسیک می‌باشند.
 استفاده از فلز در نمای این ساختمان، با سفال‌های سقف شیروانی هماهنگی زیبایی پیدا کرده است. در واقع نمای این ساختمان از ترکیب دو رنگ نارنجی و نقره‌ای ساخته شده که درتضاد با هم ترکیب جالبی ایجاد کرده‌اند.

در قسمتی از نمای ساختمان، نورپردازی‌های نارنجی رنگی انجام شده که به زیبایی نما افزوده‌اند. هم‌چنین نورپردازی بکار رفته در پله‌های ساختمان، جلوه‌ی خاصی به فضا بخشیده است.

طراحی داخلی فضای دانشگاه، هم هماهنگ با طراحی نما انجام شده و با بکارگیری حداقل وسایل ممکن، از فلز و رنگ‌های نارنجی و نقره‌ای بهترین ترکیب‌بندی حاصل شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظر شما درباره‌ی این مطلب چیست؟ با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 72,983 بار

28 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمعماریطراحی فضای دانشگاهطراحی نمامعماری دانشگاه

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:41