طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Mahnaz sharifiحامد شکریانداوود آبادیصفورا شریعتیمحمد غفاریبهرام قربانیمازیار فخرقاسمینگار محمدیویدا لطفیمرتضی صادقیسحرناز سلیمانی پاکامین قشقایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

شهری با رویکرد بازگشت به طبیعت

شهری 20000 نفری که از بامبو ساخته شده رونمایی شد

بازدید : 6,148 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

چنانچه مطلب پیشین را با عنوان  تاثیر چشمگیر ساختمان های سبز در اقتصاد امروز در طراگاه خوانده باشید ، شهری را تصور کنید که از جنگل باشکوه بامبو ساخته شده و در آن از بتن و فلزی استفاده نشده است.با ما همراه شوید تا پروژه را بررسی کنیم .

ذخیره عکس
شهری با رویکرد بازگشت به طبیعت

این پروژه توسط شرکت طراحی چینی-اتریشی و شرکت پندا ( penda ) ساخته شده و درهفته طراحی پکن امسال افتتاح شده است. شرکت پندا ادعا می کند که تا سال 2023 یک شهر را برای 20000 نفر می سازد که به طور کامل بر اساس سیستم ساخت و ساز مدولار از جنس چوب بامبو ساخته شده است، که به راحتی و متناسب با نیاز در هر جهتی رشد می کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این سیستم از هیچ میخ یا پیچی استفاده نشده و بامبو ها به وسیله طناب با یکدیگر گره خورده اند و همچنین می توان از آن در سازه دیگر به طور مجدد استفاده کرد و همه ی مصالحی که در این شهر استفاده شده به طور کامل قابل بازیافت می باشند و این شهر کمترین آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. این پروژه را به عنوان یک روش اکولوژیک و صحیح در توسعه توصیف می کنند که هیچ آسیبی را به محیط اطراف و مصالح  ساختمانی خودش  نمی رساند و آن را به عنوان یک جنبش جدید و یک روش معمول در فرایند ساخت و ساز جدید می دانند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این شهر بامبویی مصالح ساخت خود را از جنگل بامبویی که در دل آن نهفته، گرفته است.بامبو یک چرخه رشد سریع دارد و از انجایی که در ان به جای هر درخت بامبو قطع شده دو درخت جدید کاشته می شود معماران پیش بینی می کنند بامبو به عنوان یک منبع تامین مصالح ساختمانی است که هیچوقت پایان نمی یابد.شرکت پندا با این سیستم می تواند 20 خانه را برای خانواده ها در 9 ماه بسازد. و هرگاه یک خانواده جدید به این شهر اضافه شوند، سازه مدولارجدید، فضاهای اشتراکی، پل ها و حتی سازه های شناور می توانند در هر جهتی به شهر اضافه شوند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آنها تصور می کنند که در سال 2023این شهرشامل 20000 نفر جمعیت خواهد بود که حدود 100 هکتار از جنگل بامبو را به خود اختصاص داده است. برای روشن شدن مفهوم، شرکت پندا در هفته ی طراحی پکن یک غرفه ی بامبو بر پا کرد و در طول این رویداد بازدیدکنندگان به سبدهایی از دانه های گیاه که متصل به غرفه بود دعوت می شدند. گیاهانی که به همراه سازه بامبو رشد خواهند کرد، در واقع طبیعت در تمامی مراحل طراحی، با معمار همراه خواهد بود. 

ذخیره عکس
شهری با رویکرد بازگشت به طبیعت

نظرات خود را در اینجا به اشتراک بگذارید و در مطالب دیگر با طراگاه همچنان همراه باشید .


بازدید : 6,148 بار

12 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:24