طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهرداد زواره محمدینازنین سادات ملکوتیسارا  کلانتریسپیده بهروزیمیثم ذکریاییامین قشقاییعلیرضا شرافتیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییسپهر دانشSomayeh Ahemehمحمد داوریفرامرز گشایشی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

افق های جدید معماری و خاک

پرینت سه بعدی با خاک در موسسه معماری پیشرفته کاتالونیا ( IAAC)

بازدید : 8,356 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک محقق در موسسه ی معماری پیشرفته کاتالونیا موفق به طراحی چاپگری سه بعدی شده است که با بهره گیری از مواد طبیعی ،تجزیه پذیر، ارزان و قابل بازیافت احجام را چاپ میکند. با طراگاه این ابتکار خلاقانه را بررسی کنید.

ذخیره عکس
افق های جدید معماری و خاک

سوفوکلیس جیاناکوپولوز ( Sofoklis Giannakopoulos ) ، صاحب چاپگر پایولز( Pylos ) مدت زیادی را صرف طراحی و ساخت آن کرده است. در زمان تلاش برای ساخت چاپگر سه بعدی با رویکرد ساخت و ساز در مقیاس واقعی حتی در سال های بحران اقتصادی و زیست محیطی، پایولز یک پتانسیل ساختاری از خاک را کشف کرد، ماده ای که به طور گسترده در معماری بومی سراسر جهان به خصوص در جنوب استفاده می شود.

ذخیره عکس
دستگاه چاپگر پایولز ( Pylos )

 

علاوه بر مزایای اقتصادی و زیست محیطی خاک، این ماده مزایای سازه ای بسیاری شامل عایق بندی طبیعی، ضد حریق بودن، تهویه مطبوع، کاهش هزینه اولیه، سازه 100% قابل بازیافت، سختی ، مقاومت بالا، اثر چرخشی حرارتی، کاهش انتشار گاز های گلخانه ای، تنظیم هوا و فراهم کردن یک محیط داخلی سالم را ارائه می دهد.

ذخیره عکس

 

در آزمایش های اولیه که توسط پایولز انجام شد 96%خاک با مواد افزودنی و 4 %عناصر دیگر مخلوط شد و نتیجه آن ماده ای شدکه مقاومت کششی آن سه برابر خاک رس صنعتی بود.

هرچند ساخت و ساز با خاک موضوع جدیدی نیست، پتانسیل واقعی آن در غلبه بر چالش های طراحی امروز نهفته است، از جمله ی این چالش ها سازگاری ساختمان های بومی، بهبود تقویت سازه ای، ترکیبات خشتی و ساخت خانه های خشتی مقاوم در مناطق زلزله خیز می باشد.

ذخیره عکس

 

سوفوکلیس جیانا کوپولوز می گوید: خاک را می توان در دفعات متعدد در یک دوره زمانی بلند مدت مورد استفاده ی مجدد قرار داد. علاوه براین، خاک می تواند مورد استفاده مجدد نیز قرار گیرد و به محیط زیست آسیب نزند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

اهمیت این تکنولوژی برای کشوری مثل ما با سابقه ی بزرگترین و پیچیده ترین سازه های خشتی جهان، بسیار زیاد است. این اختراع را می توان گامی جدید در معماری بر آمده از خاک دانست، شما آینده ی این نوآوری را چگونه میبینید؟ نظرات خود را در طراگاه مطرح کنید.


بازدید : 8,356 بار

16 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:50