طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

طاها رضاییامین قشقاییپویا ریاضی خواهuser 5سپهر دانشسحرناز سلیمانی پاکمحمد مرتجینیما کیوانیشیرین دریاباریآزاده شاهچراغیمحمدحسین صفاریانحسین مژدهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ابر خانه ها

نگاهی به نمایشگاه سوپر هاوس ( Superhouse ) در استرالیا

بازدید : 23,282 بار

18 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

سوپرهاوس نمایشگاه و موزه ای زنده در سیدنی است که آثار معماری مسکونی محلی و بین المللی را به نمایش گذاشته است. با طراگاه در این نمایشگاه قدم بزنید. 

ذخیره عکس

خانه هایی که کارن مک کارتنی (Karen McCartney) به کند و کاش آن ها پرداخته و آن ها را منعکس کرده است، از شاهکار های چشم انداز آینده ی معماری می باشند.

ذخیره عکس

بسیاری از خانه ها ارتباط دقیق و نزدیکی با چشم اندازهای قابل پیش بینی، نشان می دهد و مقیاس عکس برداری موجب شده است تا مخاطبان را به عمق خود فرو ببرد به خصوص از قصرهای قرن 12 انگلیس تا خانه های جنگلی که از درختان انبوه و اشکال ارگانیک استخوان کانگاروها الهام گرفته است. الهام بخشی بسیار فراوان است ولی چیزی را کم دارد. به تصویر کشیدن مفاهیم در این زمینه یک حرکت شجاعانه است، ایجاد نوعی گونه شناسی در معماری، تشریح کلمات و دست یابی به تناسب و زیبایی، الهام بخش اولین شاهکارهای معماری است. 

یک ابرخانه این سوال را مطرح می کند: دقیقا کاربرد این پیشوند (ابر) چیست؟ بر اساس گفته مک کارتی، معیار هایی که موجب می شوند تا یک خانه فراتر ازهمه باشد معیار های فردی بوده و از این روی برای هر کس متفاوت است.

ذخیره عکس

یعنی اگر خانه ای به صورت ساختمان مسکونی برای انسان تعریف شود، آنگاه فرا خانه باید معادل با فرامسکونی یا فرا سکونت گاه باشد که اغلب خانه ها مفهوم و ارزش تملق تا این را حد ندارند. آنگاه ممکن است با یک فضای نمایشگاهی زیبا رو برو شویم که روح معماری با آهنگ معمار در آن دمیده شده است و سوپر هاوس  یا ابرخانه، خانه ای است که  تفاوت 360 درجه ای از همه خانه ها داشته و الهام بخش باشد. مقوله های دیگری وجود دارد که ایجاد شده اند نظیر فرم، زمین، فضاهای کوچک، سقف، نور گیر که همگی به بررسی معماری در یک ساختار قابل سکونت با شجاعت معماری می پردازند.

 ممکن است همه خانه ها، سوپر هاوس نباشند، پس چاره چیست؟

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

مک کارتنی صفات شفاف و مشترکی را برای ابرخانه ها بر میشمارد. از سوی دیگر او می تواند عینیت و ذهنیت در مورد موضوع را از نگاه تماشاگران بسنجد. تجربه ی شخصی از ارتباط با مکان نیز بخشی از آنچیزی است که او میخواهد در این نمایشگاه نشان بدهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

صرف نظر از این که یک متخصص باشید و یا یک کاربر ساده، ابرخانه فرصتی برای انتخاب یکی از جالب ترین فضاهای زندگی است. 

ذخیره عکس

ابر خانه ی شما چه شکل و ویژگی هایی دارد؟ این بحث را با طرآگاه ادامه دهید.


بازدید : 23,282 بار

18 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:21