طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نادیا خوشخویایرج اعتصامنازنین سادات ملکوتیبلوک سبک لیپرنگار سریع الاطلاقشرکت رویا طرح داخلیسجاد اسدیمازیار فخرقاسمیAbolfazl Nabaviامیررضا امیرینیلپر info@nilper.irپویا ریاضی خواه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معرفی 9 خانه‌ی کوچک ساخته شده از مواد بازیافتی

بررسی خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

بازدید : 164,917 بار

09 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با شلوغ شدن شهرها و بالا رفتن جمعیت، آلودگی محیط هم افزایش می‌یابد. طراحی ساختمان‌های سازگار با محیط زیست، نقش مهمی در کاهش آلودگی محیطی دارد. در این مقاله می‌خواهیم ساخت خانه‌های کوچک با استفاده از مواد بازیافتی را بررسی کنیم. با طراگاه همراه باشید تا 9 خانه‌ی کوچکی را که از مواد بازیافتی ساخته شده‌اند با هم ببینیم.

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

طراح خانه‌ی کوچکی که می‌بینید‌، از چوب‌های بازیافتی برای ساخت دیوارها استفاده کرده است. درب خانه، متعلق به یک خانه‌ی قدیمی ساخته شده در دهه‌ی 1920 می‌باشد و وسایل یک کارگاه هنری دوباره در خانه استفاده می‌شود. البته پنجره‌ها و سیم کشی‌ها و سیستم لوله‌کشی کاملا جدید هستند.

ذخیره عکس

 

خانه‌ی کوچک بعدی که در شهر "اشویل" "Asheville"، "کارولینای شمالی" "North Carolina" قرار دارد، با مساحت 25 مترمربع، از مواد بازیافتی ساخته شده‌ است. دیوارها مربوط به یک کابین دوره‌ی جنگ داخلی هستند که بازسازی شده‌اند و کف پوش‌ها از یک فروشگاه محلی قدیمی آورده‌ شده‌اند.

یک زوج با الهام از اتومبیل‌های قدیمی راه‌آهن و واگن‌ها، خانه‌ی خود را بر روی چهارچرخ ساخته‌اند تا مناسب زندگی عشایرمانندشان باشد. آن‌ها هم برای دیوارها و هم برای کف خانه، از چوب‌های بازیافتی که قبلا در ساختمان‌های دیگر به‌کار رفته‌اند، استفاده کرده‌اند.

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

صاحب خانه‌ای که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، خودش آن‌را ساخته است و برای تهیه‌ی مواد مناسب، تلاش زیادی کرده است. این خانه که شبیه به کاروان می‌باشد، در "استرالیا" "Australia" قرار دارد.

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

سقف این خانه از جنس فلز است و دیوارها از جنس چوب بازیافتی هستند. این خانه‌ی چرخ‌دار واقع در شهر "دورانگو" "Durango" در ایالت "کلرادو" "Colorado" می‌باشد.

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

خانه‌ی بعدی هم یک خانه‌ی چرخ‌دار است که در "واشنگتن" "Washington" قرار دارد. دیوارها از چوب بازیافتی متعلق به چند ساختمان قدیمی ساخته شده‌اند و بقیه‌ی مواد از یک فروشگاه محلی که مواد بازیافتی می‌فروشد، تهیه شده‌اند. مساحت این خانه‌ی کوچک، تنها 14 متر مربع است.

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

یک شرکت معروف که در ساخت خانه‌های کوچک فعالیت می‌کند، این خانه را در "فرنی""Fernie" "بریتیش کلمبیا" "British Columbia" در کشور "کانادا" "Canada" ساخته است. فعالیت این شرکت، به گونه‌ای است که با یک چهارچوب استاندارد شروع می‌کند و با مواد بازیافتی دست دوم، ساخت خانه را تکمیل می‌نماید. 

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

با سر به فلک کشیدن اجاره‌ها در شهر "سانفرانسیسکو" "San Francisco"، یک زوج آمریکایی تصمیم گرفتند که درخارج از شهر زندگی کنند و این خانه‌ی 22 متر مربعی را ساختند. کار آن‌ها در زمینه‌ی کالاها و پوشاک چرمی است و آن‌ها از این خانه به عنوان محل زندگی و کار خود استفاده می‌کنند.

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

یک طراح که بیشتر عمر خود را صرف ساخت خانه‌های سازگار با محیط‌ زیست کرده است، امروزه بیشتر بر ساخت خانه‌های گلی‌، مانند عکس زیر، که از رس و شن و کاه ساخته می‌شوند، تمرکز نموده است. او در حال حاضر در خانه‌ی گلی خود که تنها 7 متر مربع مساحت دارد، زندگی می‌کند.

ذخیره عکس
خانه‌های کوچک سازگار با محیط‌‌ زیست

آیا دوست دارید در چنین خانه‌هایی زندگی کنید؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 164,917 بار

09 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی منزلساخت منزلایدهخانه‌ی کوچکمواد بازیافتیخانه‌ی سازگار با محیط زیست

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 00:59